sobota 15.06.2024

Imieniny: Wita Jolanty

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

poleasingowe pl 970 250


Kolejna wycieczka Szkolnego Koła Turystycznego "Obieżyświat"

Skomentuj"Obieżyświat" z Ciechowa tym razem wybrał się do Wrocławia. Członkowie Szkolnego Koła Turystycznego bardzo aktywnie spędzili ten dzień.


Fot. Organizator Fot. Organizator


Wyjazd rozpoczął się od przejścia na Rynek, podczas drogi uczniowie zobaczyli pomnik Bolesława Chrobrego czy gmach Opery. Uczniowie będąc już na Starym Mieście uczestniczyli w grze terenowej, która polegała na odnalezieniu i zapisaniu jak największej ilości krasnali znajdujących się na Rynku. Zdobyte informacje przydatne będą do stworzenia makiety wrocławskiego rynku na zajęciach Koła Turystycznego. Uczestnicy wycieczki obejrzeli, a także zapoznali się z historią pomnika Aleksandra Fredry oraz Pręgierza.

Następnie "Obieżyświat" przeszedł na Ostrów Tumski skąd wyruszyli na rejs po Odrze. Po prawie godzinnej podróży statkiem, uczniowie wraz z opiekunami przeszli pod Archikatedrę pw. św. Jana Chrzciciela. Celem tej podróży było wejście na wieże widokową znajdującą się na wysokości 97 metrów. Był to pierwszy z czterech punktów widokowych zdobytych przez "Obieżyświat" tego dnia.

Kolejnym etapem wyprawy był główny budynek Uniwersytetu Wrocławskiego i znajdująca się tam Wieża Matematyczna. Wieża ta to dawne Obserwatorium Astronomiczne a prowadzą na nią Cesarskie Schody a taras widokowy wznosi się na wysokości 42 metrów. Będąc w tym miejscu, uczniowie zwiedzili również słynną Aulę Leopoldina oraz obejrzeli wystawę starych zegarów.

Następnie czekała na uczestników wycieczki najtrudniejsza wspinaczka. Wieża Kościoła Garnizonowego św. Elżbiety Węgierskiej. Na znajdujący się w wieży punkt widokowy, na wysokości 73 metrów, prowadzi ponad 300 stromych i krętych schodów a po drodze nie ma przystanków. Pogoda była piękna dlatego oprócz widoku na cały Wrocław można było zobaczyć najwyższy Masywu Ślęży.

Ostatnim punktem widokowym był "Mostek Pokutnic" zwany też "Mostkiem Czarownic" czyli kładka łącząca wieże kościoła Marii Magdaleny znajdująca się na wysokości 45 metrów. Prowadzi do niej jedynie 247 schodków. Przed wejściem na Mostek uczniowie poznali legendę o Martynce. Był to ostatni punkt widokowy zdobyty we Wrocławiu, ponieważ na jednej ze wcześniejszych wycieczek "Obieżyświat" zdobył punkt widokowy znajdujący się na 49. piętrze wieżowca Sky Tower, na wysokości prawie 200 metrów.

Na koniec uczestnicy wycieczki zjedli wspólnie obiad i wrócili zmęczeni, ale zadowoleni do domu. Wyprawa ta była nie tylko poznaniem historii i legend o Wrocławiu czy zdobyciu punktów widokowych ale także dla niektórych uczestników okazała się możliwością pierwszego razu jazdy pociągiem czy płynięcia statkiem.

Do zobaczenia na kolejnej wyprawie!

(mj)

   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )


Gosc mega inteligentny, zadal im konkretne pytanie, dlaczego radni nie beda pracowac charytatywnie dla miasta jako ...
Proszę osoby poszkodowane w wypadku lub ich rodziny, jak i rodzinę osoby zmarłej o kontakt, ...
Ja Wam naprawde wspolczuje. Daliscie sie wciagnac w telewizyjna narracje obrzucania sie blotem przez politykow zarowno ...

Lokalne ogłoszenia drobne

06.05.2024 04:43 wrote:

Kupię przeróżne Antyki / Starocie z Domu, Mieszkania, Strychu, Willi ...Mniejsze Meble, Obrazy i Obrazki, Ikony, Porcelanę, Kilimy, Lampy, Sreb…

21.04.2024 10:58 wrote:

Kupię stare krajalnice do mięsa z kołem zamachowym na kolbe, wagi sklepowe oraz inne pamiątki z przedwojennych sklepów mięsnych oraz masarni. Pł…

19.03.2024 15:58 wrote:

Sprzedam mieszkanie 76,02m2 w Środzie Śląskiej przy ul. Jesionowej. Mieszkanie prawie w całości wykończone. https://www.otodom.pl/pl/oferta/mies…

20.02.2024 19:12 wrote:

Kupię kable płaskie podtynkowe 3x1,5 i 3x 2,5  20 rolek. Tel 500 844 143…

ekogroszek baner

ogrody pawlowski trawniki www


warsztat 336224 px

Nie przegap tych artykułów.