niedziela 11.06.2023

Imieniny: Barnaby Radomiła

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //


Kolejna wycieczka Szkolnego Koła Turystycznego "Obieżyświat"

Skomentuj"Obieżyświat" z Ciechowa tym razem wybrał się do Wrocławia. Członkowie Szkolnego Koła Turystycznego bardzo aktywnie spędzili ten dzień.


Fot. Organizator Fot. Organizator

'


Wyjazd rozpoczął się od przejścia na Rynek, podczas drogi uczniowie zobaczyli pomnik Bolesława Chrobrego czy gmach Opery. Uczniowie będąc już na Starym Mieście uczestniczyli w grze terenowej, która polegała na odnalezieniu i zapisaniu jak największej ilości krasnali znajdujących się na Rynku. Zdobyte informacje przydatne będą do stworzenia makiety wrocławskiego rynku na zajęciach Koła Turystycznego. Uczestnicy wycieczki obejrzeli, a także zapoznali się z historią pomnika Aleksandra Fredry oraz Pręgierza.

Następnie "Obieżyświat" przeszedł na Ostrów Tumski skąd wyruszyli na rejs po Odrze. Po prawie godzinnej podróży statkiem, uczniowie wraz z opiekunami przeszli pod Archikatedrę pw. św. Jana Chrzciciela. Celem tej podróży było wejście na wieże widokową znajdującą się na wysokości 97 metrów. Był to pierwszy z czterech punktów widokowych zdobytych przez "Obieżyświat" tego dnia.

Kolejnym etapem wyprawy był główny budynek Uniwersytetu Wrocławskiego i znajdująca się tam Wieża Matematyczna. Wieża ta to dawne Obserwatorium Astronomiczne a prowadzą na nią Cesarskie Schody a taras widokowy wznosi się na wysokości 42 metrów. Będąc w tym miejscu, uczniowie zwiedzili również słynną Aulę Leopoldina oraz obejrzeli wystawę starych zegarów.

Następnie czekała na uczestników wycieczki najtrudniejsza wspinaczka. Wieża Kościoła Garnizonowego św. Elżbiety Węgierskiej. Na znajdujący się w wieży punkt widokowy, na wysokości 73 metrów, prowadzi ponad 300 stromych i krętych schodów a po drodze nie ma przystanków. Pogoda była piękna dlatego oprócz widoku na cały Wrocław można było zobaczyć najwyższy Masywu Ślęży.

Ostatnim punktem widokowym był "Mostek Pokutnic" zwany też "Mostkiem Czarownic" czyli kładka łącząca wieże kościoła Marii Magdaleny znajdująca się na wysokości 45 metrów. Prowadzi do niej jedynie 247 schodków. Przed wejściem na Mostek uczniowie poznali legendę o Martynce. Był to ostatni punkt widokowy zdobyty we Wrocławiu, ponieważ na jednej ze wcześniejszych wycieczek "Obieżyświat" zdobył punkt widokowy znajdujący się na 49. piętrze wieżowca Sky Tower, na wysokości prawie 200 metrów.

Na koniec uczestnicy wycieczki zjedli wspólnie obiad i wrócili zmęczeni, ale zadowoleni do domu. Wyprawa ta była nie tylko poznaniem historii i legend o Wrocławiu czy zdobyciu punktów widokowych ale także dla niektórych uczestników okazała się możliwością pierwszego razu jazdy pociągiem czy płynięcia statkiem.

Do zobaczenia na kolejnej wyprawie!

(mj)
   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )

Na takie akcje straż miejska ma czas szkoda że na przejściu koło szkoły podstawowej nigdy nikogo ...
Nie wiem kto jest odpowiedzialny za organizacje dnia dziecka ale uwaga ludzie na scenie śpiewali ALKOHOLICZKA ...
Polecam wcześniej obejrzeć film 100 POLICJANTÓW zdradza TAJEMNICE polskiej Policji https://www.youtube.com/watch?v=Gg58n2DKlT4 gdzie autor oparł się na ...

Lokalne ogłoszenia drobne

03.06.2023 08:42 wrote:

KUPIĘ ANTYKI po SPRZĄTANIU / CZYSZCZENIU / LIKWIDACJI - DOMU, MIESZKANIA, WILLI czy KOLEKCJI ANTYKÓW ... 603 - 567 - 304Kupię stare: Obrazy…

26.05.2023 12:50 wrote:

 Oferuję wapno nawozowe w cenie 25zł netto za tonę. Kontakt: 885 965 342…

24.05.2023 08:52 wrote:

Oferuję do wynajęcia garaż o pow 18m2 wyposażony w energię elektryczną.Garaż posadowiony jest w Środzie Śl ul. Wrocławska 18. Kontakt 79475…

16.05.2023 17:55 wrote:

Oferuję usługę drukowania dowolnego obrazu na każdej ścianie. Zamiast fototapety pod którą trzeba przygotować ścianę i później odpowiednio …

baner

handlo

glory baner