czwartek 24.06.2021

Imieniny: Jana Danuty

Fot. KPP w Środzie Śląskiej Fot. KPP w Środzie Śląskiej

Kolejne obywatelskie ujęcie nietrzeźwego kierowcy

Śr, 28.04.2021 13:35
 •  

Z ponad dwoma promilami alkoholu w organizmie wsiadł za kierownicę samochodu i w takim stanie zamierzał jechać droga krajową 94 do Wrocławia. Na szczęście nie zdążył. W porę został ujęty przez innego uczestnika ruchu, który widząc niebezpieczną jazdę kierującego Oplem, uniemożliwił mu ją i zadzwonił na numer alarmowy 112.


- Zgłaszający widząc, jak jadący przed nim kierujący Oplem na jednej z ulic miasta poruszał się całą szerokością jezdni. Kierowca najpierw sygnalizował zamiar skrętu w prawo, po czym zjeżdżał na przeciwległy pas ruchu zmuszając jadących z przeciwka do zatrzymania się, by następnie dalej jechać prosto - informuje asp. szt. Marta Stefanowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej.

Zgłaszający podejrzewając, że kierujący może znajdować się pod wpływem alkoholu, zmusił go do zatrzymania, wyjął kluczyki ze stacyjki, uniemożliwiając mu tym samym dalszą jazdę.

Policjanci ustalili, że kierującym jest 62-letni mieszkaniec Wrocławia. Mężczyzna po wyjściu z samochodu nie mógł utrzymać równowagi, miał też trudności z logicznym wypowiadaniem się. Funkcjonariusze zatrzymali mu elektronicznie prawo jazdy, a pojazd zabezpieczyli na parkingu strzeżonym na koszt właściciela.

Mundurowi zatrzymali również kierującego Oplem i doprowadzili do jednostki Policji, gdzie przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało, że 62-latek ma ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

- Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu został przesłuchany i usłyszał zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości.

Wobec mężczyzny zastosowano poręczenie majątkowe na poczet przyszłych grzywien w wysokości 1000 zł - podkreśla policjantka.

Przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

(rol /ms)

 • 2
 • 2
 • 0
 • 0
 • 0
 • 1


Najnowsze komentarze

 • Emi powiedział(a) Więcej
  Szkoda że tak lekarze chętnie nie zapraszają do gabinetu tylko teleporady sobie urządzają.... 7 godzin temu.
 • Anna powiedział(a) Więcej
  Świetna inicjatywa! Czy jest szansa na podobny kurs w Środzie? 7 godzin temu.
 • Andrzej powiedział(a) Więcej
  Znajdż te obrazy a potem pojedż do Lutyni a zobaczysz z jaką fotograficzną dokładnością... 7 godzin temu.
 • Baranie powiedział(a) Więcej
  mylisz się Realista, nikt niczego nie usuwa, zwłaszcza Twojego IP  B) a Ty się rozkręcasz widzę ;) 12 godzin temu.

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Lokalne ogłoszenia drobne

16.06.2021 18:51 wrote:

Praca dorywcza sprzatanie 1-2 razy w tygodniu w Srodzie Sl tel 885176463…

11.06.2021 09:37 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / Starocie - ZDECYDOWANIE płacę NAJLEPIEJ - SKUP ANTYKÓW - DOJEŻDŻAM ~!!!!!!!!!!!!~  Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy,…

09.06.2021 12:42 wrote:

Witam , szukam pana rencista emeryt do prac koserwatorskich 1-2 razy w tygodniu  w Srodzie Slaskieji Tel 885176463 …

08.06.2021 16:04 wrote:

Potrzebny fachowiec złota rączka praca koserwacyjna , malowanie drobne naprawy raz w tygodniu rencista emeryt mile widzany.…