sobota 25.09.2021

Imieniny: Aurelii Ładysława

Odp. UM na list Czytelnika „Niewytłumaczalne niszczenie przyrody w Środzie Śląskiej” opublikowany w Echo Średzkie 20.04.2021 r.

Odp. UM na list Czytelnika „Niewytłumaczalne niszczenie przyrody w Środzie Śląskiej” opublikowany w Echo Średzkie 20.04.2021 r.

Śr, 28.04.2021 12:13
 •  

W artykule zamieszczonym na w/w portalu znalazł się list Czytelnika, w którym znalazło się stwierdzenie „niewytłumaczalnych działań niszczenia przyrody w Naszym mieście”. Urząd Miejski w Środzie Śląskiej, który przed opublikowaniem powyższego materiału prasowego nie został poproszony przez redakcję Echa Średzkiego o odniesienie się do krytycznych stwierdzeń zawartych w liście Czytelnika wyjaśnia poniżej, z czego wynikało wycięcie na zlecenie firmy „ALFA” z Legnicy drzewa przy ul. Wrocławskiej / Przyszkolnej.


Do Urzędu Miejskiego w dniu 07.01.2021 wpłynął wniosek firmy Pracownia Projektowania i Usług Inwestycyjnych „ALFA” z Legnicy, która jest właścicielem działki, na której rosło drzewo, tj. na skrzyżowaniu ulic Wrocławskiej i Przyszkolnej. Firma ta wystąpiła o wycięcie drzewa z gatunku robinia akacjowa z terenu, na którym trwają prace budowlane związane z budową kompleksu handlowo-usługowego Lidl.

Decyzja zezwalająca na wycięcie drzewa z gatunku robinia akacjowa została podjęta po wizji lokalnej przeprowadzonej przez Panią inspektor Irenę Szczepaniak z Wydziału Spraw Komunalnych Środowiska  i Rolnictwa.

W uzasadnieniu wniosku wskazano na poważne argumenty za wycinką drzewa, tj. zły stan fitosaniatrny rośliny, co potwierdzają zdjęcia wykonane po wycięciu drzewa. Posiadało ono liczne stanowiska pasożyta-jemioły, pień był mocno popękany i w dużej części objęty był martwicą, a rozbudowany system korzeniowy podważał uliczne krawężniki.

Drzewo stwarzało zagrożenie dla bezpieczeństwa ludzi i mienia oraz bezpieczeństwa ruchu drogowego. W ramach kompensacji przyrodniczej, średzki magistrat zobowiązał firmę „ALFA” z Legnicy do wykonania nasadzeń zastępczych w postaci 12 sztuk grabu pospolitego na terenie dz. Nr 19/9, AM- 19 obr. Środa Śląska w terminie do 30 kwietnia 2022.

UM w Środzie Śląskiej
Wydział KŚR

 • 2
 • 0
 • 2
 • 2
 • 0
 • 0


Najnowsze komentarze

 • Demon powiedział(a) Więcej
  A ja powiem tak jeba....wszystkich dilerów w Malczycach co diluja i uznają się za wielkich... 3 godziny temu.
 • Acab powiedział(a) Więcej
  To jest początek grubszej akcji, oni po numerach telefonów namierzają. Lepiej przeczekać. 8 godzin temu.
 • Acab powiedział(a) Więcej
  Na komendzie przyklepią mu nie jedno, nagle się okarze, że to diler albo co. Będzie robił... 8 godzin temu.
 • Też Michał powiedział(a) Więcej
  Dobre pytanie na końcu Twojego postu. AR stwierdził, że FB Serwis nie wywiązywało się z... 9 godzin temu.

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Bądź na bieżąco!

Powiadomienie push to krótki komunikat informujący o nowo dodanym artykule. Wyglądem przypomina powiadomienie o nowej wiadomości SMS (urządzenia mobilne) oraz wyskakujące okienko w przypadku przeglądarki na PC / laptopie. Powiadomienia możesz w każdej chwili deaktywować, tym samym przyciskiem:

 

Bądź na bieżąco z wiadomościami z powiatu średzkiego! Polityka prywatności.

Lokalne ogłoszenia drobne

21.09.2021 14:44 wrote:

PORZĄDKI - PRZEPROWADZKA - ZMIANA WYSTROJU - POTRZEBUJESZ SZYBKO GOTÓWKĘ ? DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry EXTRA GOTÓWKĄ - kupię Antyki / Starocie…

16.09.2021 21:41 wrote:

Internetowa Galeria Handlowa oferuje wszystkie oferty i usługi które są w galeriach stacjonarnych.Zakupy szeroka oferta sklepów np. z odzie…

04.09.2021 02:53 wrote:

Witam. Sprzedam słoneczne mieszkanie w bloku w Ciechowie przy ulicy Osiedlowej. 3 pokoje,kuchnia,łazienka, wc,garaż i dwie piwnice. Położon…

03.09.2021 07:44 wrote:

KUPIĘ Antyki / Starocie - PORZĄDKI, LIKWIDACJA MIESZKANIA, DOMU, WILLI, KOLEKCJI ANTYKÓW ... Zadzwoń ! KUPIĘ od ręki za GOTÓWKĘ stare : Obr…