poniedziałek 02.10.2023

Imieniny: Teofila Dinozji

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //


Kolejny kierowca pod wpływem alkoholu zatrzymany w centrum miasta

5 CommentsŚredzcy policjanci zatrzymali obywatela Ukrainy, który kierował samochodem mając w organizmie ponad promil alkoholu. W takim stanie jechał jedną z ulic Środy Śląskiej.


Fot. KPP w Środzie Śląskiej Fot. KPP w Środzie Śląskiej


Kierujący samochodem marki Renault swoim sposobem jazdy zwrócił uwagę patrolu średzkiej drogówki. - Policjanci zatrzymali kierującego do kontroli drogowej. Kiedy podeszli do mężczyzny siedzącego za kierownicą wyraźnie wyczuwalna była od niego woń alkoholu.

Za kierownicą siedział 31-letni mieszkaniec jednej z miejscowości z powiatu średzkiego. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości kierującego. Okazało się, że ma on ponad promil alkoholu w organizmie. Jak by tego było mało, po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, iż mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania - informuje mł. asp. Karol Dudziak z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej.

Funkcjonariusze zatrzymali nieodpowiedzialnego kierowcę. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a jego pojazd zabezpieczyła osoba przez niego wskazana. Kiedy wytrzeźwiał przyznał, że spożywał alkohol przez całą noc. Kiedy wstał po kilku godzinach snu wydawało mu się, że jest już trzeźwy.

- Mężczyzna usłyszał zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w ruchu lądowym w stanie nietrzeźwości. Oprócz tego musi liczyć się z zakazem prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych przez okres 3 lat oraz świadczenie pieniężne w kwocie 5 tysięcy złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym - akcentuje mł. asp. Karol Dudziak i podkreśla, że przestępstwo to zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

(rol/kpp)
   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )

A może pan Burdzy i inna elita w końcu pomyślała by nad budową i pomocą szkole ...
no wreszcie ktos uruchomil szare komorki
Specjalnie się zalogowałam, bo nie wytrzymam, a do tej pory tylko czytałam. Wyjechałam stąd kilka dobrych ...

Lokalne ogłoszenia drobne

05.09.2023 19:48 wrote:

Sprzedam dom w Wilczkowie gm. Malczyce, pow. 77,40 m2, trzy pokoje, cena 139000 zł, tel. 693623821…

05.09.2023 19:21 wrote:

Sprzedam mieszkanie składające się z 4 pokoi, kuchni, łazienki, otwartego salonu. Lokal o powierzchni 109 m2, cena 350 000 zł do negocjacji…

23.08.2023 18:01 wrote:

Kupię - > ANTYKI < - SPRZĄTANIE - LIKWIDACJA MIESZKANIA / DOMU / KOLEKCJI -?- Kupuję Antyki - Płacę Gotówką ! Interesują mnie…

20.08.2023 07:03 wrote:

Muzeum Regionalne Środa Śląska            wymagania: Pracownik ochrony-wpis na listę kwalifikowanego pracownika ochrony legitymacja osob…

ogrody pawlowski trawniki www


eko006groszek

baner

Nie przegap tych artykułów.