poniedziałek 03.10.2022

Imieniny: Teresy Heliodora

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //Kolejny kierowca pod wpływem alkoholu zatrzymany w centrum miastaŚredzcy policjanci zatrzymali obywatela Ukrainy, który kierował samochodem mając w organizmie ponad promil alkoholu. W takim stanie jechał jedną z ulic Środy Śląskiej.


Fot. KPP w Środzie Śląskiej Fot. KPP w Środzie Śląskiej


Kierujący samochodem marki Renault swoim sposobem jazdy zwrócił uwagę patrolu średzkiej drogówki. - Policjanci zatrzymali kierującego do kontroli drogowej. Kiedy podeszli do mężczyzny siedzącego za kierownicą wyraźnie wyczuwalna była od niego woń alkoholu.

Za kierownicą siedział 31-letni mieszkaniec jednej z miejscowości z powiatu średzkiego. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości kierującego. Okazało się, że ma on ponad promil alkoholu w organizmie. Jak by tego było mało, po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, iż mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania - informuje mł. asp. Karol Dudziak z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej.

Funkcjonariusze zatrzymali nieodpowiedzialnego kierowcę. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a jego pojazd zabezpieczyła osoba przez niego wskazana. Kiedy wytrzeźwiał przyznał, że spożywał alkohol przez całą noc. Kiedy wstał po kilku godzinach snu wydawało mu się, że jest już trzeźwy.

- Mężczyzna usłyszał zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w ruchu lądowym w stanie nietrzeźwości. Oprócz tego musi liczyć się z zakazem prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych przez okres 3 lat oraz świadczenie pieniężne w kwocie 5 tysięcy złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym - akcentuje mł. asp. Karol Dudziak i podkreśla, że przestępstwo to zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

(rol/kpp)
 • Żałosne powiedział(a) Więcej
  PS 2: Plusy za komenatrze też sobie sama wystawiłam z paru adresów IP, ponieważ Roland uniemożliwia lajkowanie własnych wypowiedzi.
  Tak było,... 22 minut temu
 • Żałosne powiedział(a) Więcej
  A może Ty w pierwszej kolejności przetań mówić ludziom, co mają robić? "Napisz", " Czekaj""?.. Takie sformułowania zostaw dla swojego męża,... 25 minut temu.
 • Trampek powiedział(a) Więcej
  "Żałosne" ja rozumiem, że każdego mogło zdenerwować czekanie, bo akurat przepuszczano biegnących. Rozumiem też, że i w tej dyscyplinie... 50 minut temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

20.07.2022 10:16 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce,…

10.07.2022 14:14 wrote:

Oddam dwie papużki faliste, parka, z całym wyposażeniem. Ptaki mają ok. roku, są zdrowe i zadbane. Tel. 696132306…

08.07.2022 19:01 wrote:

Poszukuję ekipy budowlanej do tynkowania elewacji + przyziemie, na budynku mieszkalnym w Środzie Śląskiej. Tel. 602481432.…

04.07.2022 07:06 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - POTRZEBNA GOTÓWKA -?- ZADZWOŃ - SZYBKI KONTAKT !Interesują mnie stare: Obrazy, Grafiki, Akwarele, Szkice, Rysunki, Ikony, Po…