niedziela 29.05.2022

Imieniny: Magdaleny Bogumiły

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //Kolejny kierowca pod wpływem alkoholu zatrzymany w centrum miasta
Średzcy policjanci zatrzymali obywatela Ukrainy, który kierował samochodem mając w organizmie ponad promil alkoholu. W takim stanie jechał jedną z ulic Środy Śląskiej.

Fot. KPP w Środzie Śląskiej Fot. KPP w Środzie Śląskiej

Kierujący samochodem marki Renault swoim sposobem jazdy zwrócił uwagę patrolu średzkiej drogówki. - Policjanci zatrzymali kierującego do kontroli drogowej. Kiedy podeszli do mężczyzny siedzącego za kierownicą wyraźnie wyczuwalna była od niego woń alkoholu.

Za kierownicą siedział 31-letni mieszkaniec jednej z miejscowości z powiatu średzkiego. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości kierującego. Okazało się, że ma on ponad promil alkoholu w organizmie. Jak by tego było mało, po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, iż mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania - informuje mł. asp. Karol Dudziak z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej.

Funkcjonariusze zatrzymali nieodpowiedzialnego kierowcę. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a jego pojazd zabezpieczyła osoba przez niego wskazana. Kiedy wytrzeźwiał przyznał, że spożywał alkohol przez całą noc. Kiedy wstał po kilku godzinach snu wydawało mu się, że jest już trzeźwy.

- Mężczyzna usłyszał zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w ruchu lądowym w stanie nietrzeźwości. Oprócz tego musi liczyć się z zakazem prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych przez okres 3 lat oraz świadczenie pieniężne w kwocie 5 tysięcy złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym - akcentuje mł. asp. Karol Dudziak i podkreśla, że przestępstwo to zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

(rol/kpp)

  • icek powiedział(a) Więcej
    Przecież u nas to normalne 2 godziny temu.
  • icek powiedział(a) Więcej
    Mi tez jeden z gminy krzyknął 12 koła , a z drugiego powiatu tylko połowe. Można ? można , ale widać w naszej gminie mają większe kieszenie 5 godzin temu.
  • Marecki powiedział(a) Więcej
    "Kruk krukowi oka nie wykole" 21 godzin temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

16.05.2022 15:56 wrote:

Szukam pomieszczenia do wynajęcia o wymiarach min. 2x8 metrów i wysokości min 3,2 metrów na ternie Środy Śląskiej. Kontakt: 515792001.…

20.04.2022 12:30 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - STAROCIE - DZIEŁA SZTUKI - Stare PAMIĄTKI, Wartościowe DROBIAZGI - Różności !Kupię przeróżne Antyki - Starocie z Domu, Miesz…

11.04.2022 10:20 wrote:

Jeśli chcesz szybko sprzedać stare Obrazy, Obrazki np. z likwidacji kolekcji, może po dziadkach, ze strychu, mieszkania, domu, może zawadza…

08.03.2022 12:05 wrote:

Cześć, dzisiaj tj 8.03 około 10:30, w okolicy Kościuszki 42 znalazłem klucze, Kontakt do mnie :  5(x)7(x)8(x) 9(x)1(x)7(x)  6(x)6(x)7(x) …