środa 03.03.2021

Imieniny: Maryny Kunegundy

Kupujesz cegiełkę za 5 zł - wybierasz i wspierasz!

Kupujesz cegiełkę za 5 zł - wybierasz i wspierasz!

So, 15.02.2020 13:07

Oddział Polskiego Czerwonego Krzyża w Środzie Śląskiej wprowadził sprzedaż cegiełek. Kupując jedną, za jedyne 5 zł, można wybrać sobie ubranie.Jak się okazuje kontenery do zbiórki odzieży, które są zlokalizowane w różnych miejscach na terenie powiatu średzkiego nie są własnością PCK. - Oddział w Środzie Śląskiej nie ma żadnych korzyści ze zbiórki tej odzieży (poza jednym kontenerem zlokalizowanym obok średzkiego ratusza) – wszystkie środki pozyskane w ten sposób trafiają do firm prywatnych, a niewielka ich część do Dolnośląskiego Oddziału Regionalnego we Wrocławiu - oświadcza Zarząd Oddziału Rejonowego PCK w Środzie Śląskiej.

Dlatego zdecydowano o  przejęciu zbiórki odzieży na terenie gminy Środa Śląska we własnym zakresie. - Dzięki zaangażowaniu mieszkańców i pracowników Urzędu Miejskiego (szczególnie pań zatrudnionych w świetlicach wiejskich) udaje nam się pozyskiwać w ten sposób dużo odzieży, która często jest w bardzo dobrym stanie i może być jeszcze z powodzeniem wykorzystana - informuje  zarząd.

Działalność średzkiego oddziału w całości jest finansowana ze środków pozyskanych z dotacji lub od sponsorów. - Z tego też powodu Zarząd Oddziału Rejonowego PCK w Środzie Śląskiej podjął decyzję o sprzedaży cegiełek, która jest prowadzona od 5 lutego 2020 roku w lokalu PCK przy ul. Plac Wolności 57. W zamian za kupno cegiełek, każda osoba wspierająca naszą organizację będzie upoważniona do wyboru odzieży pochodzącej ze zbiórek - podkreślają członkowie zarządu i zachęcają do kupowania cegiełek.

(rol) / fot. wk
powrót na górę
 • Kominowy powiedział(a) Więcej
  Prawda jest taka, że jako mieszkaniec ŚŚ złożyłem papiery pomijając nasz Urząd Szanowny, i dostałem... 1 minutę temu
 • Znajomy powiedział(a) Więcej
  Jego kara i tak niska życia nie wróci ani zdrowia dziecka tylko jeszcze będziemy z podatków mordercę utrzymywac  11 minut temu.
 • Domi powiedział(a) Więcej
  Znowu niby wójt pozuje do zdjęcia jaki on jest zaradny myślałby kto ha ha ha ha 18 minut temu.
 • Mieszkaniec powiedział(a) Więcej
  Czy to prawda, że w Środzie Śląskiej nabór na unijne dotacje do wymiany pieców będzie dopiero w czerwcu... 37 minut temu.
 • Adaś powiedział(a) Więcej
  Adam polemizujesz już sam ze sobą ?? Strach pomyśleć co będziesz wypisywał po 2 w nocy :( 2 godziny temu.
 • Jasność powiedział(a) Więcej
  Ta SM tak serio??? W Dacię do bagażnika wejdzie im pies, lub na stare koce na tylne siedzenia... wystarczy... 2 godziny temu.

Wyszukiwarka artykułów:

Pogoda Środa Śląska

Lokalne ogłoszenia drobne

26.02.2021 10:19 wrote:

Firma w Malczycach poszukuje osoby na stanowisko pracownika administracyjno - biurowego: OFERUJEMY: - atrakcyjne wynagrodzenie - stabiln…

25.02.2021 13:10 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - np.: po LIKWIDACJI NIERUCHOMOŚCI lub KOLEKCJI ANTYKÓW !!! Ramy, Obrazy , Obrazki, Ikony, stare Witraże, Porcelanę, Lampy,…

15.02.2021 10:48 wrote:

Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych pojazdów, które miały miejsce na teren…

13.02.2021 19:49 wrote:

Śnieg zalegający na dachu budynku może stanowić śmiertelne zagrożenie dla ludzi. Aby uniknąć wypadków należy jedynie zadbać o regularne …

0
RAZEM