piątek 12.08.2022

Imieniny: Lecha Euzebii

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //Listopadowy ślub plenerowy w Brodnie. Jak zorganizować taką ceremonię?
To była szczególna i niecodzienna uroczystość. W sobotę 13 listopada w otoczeniu przyrody, na ścieżce edukacyjno-ekologicznej w Brodnie "sakramentalne tak” powiedzieli sobie sołtys wsi Mariusz Nowak i jego żona Ewelina. Ślub cywilny w plenerze to stosunkowo nowa, niezbyt jeszcze rozpowszechniona forma zawierania małżeństwa. Jakie warunki trzeba spełnić, żeby zorganizować taką plenerową ceremonię ślubną?

Ślub Państwa Eweliny i Mariusza Nowaków to pierwsza tego rodzaju uroczystość plenerowa w tym roku w gminie Środa Śląska / Fot. Aneta Deptuch Ślub Państwa Eweliny i Mariusza Nowaków to pierwsza tego rodzaju uroczystość plenerowa w tym roku w gminie Środa Śląska / Fot. Aneta Deptuch


Podstawowe formalności jakich muszą dokonać przyszli małżonkowie nie zmieniają się, poza oświadczeniami o wstąpieniu w związek małżeński poza urzędem stanu cywilnego.

Małżeństwo takie musi być jednak zawarte w okręgu rejestracji stanu cywilnego, dla którego wybrany kierownik jest właściwy. – We wniosku o ślub plenerowy należy wskazać miejsce zawarcia małżeństwa, które musi zapewnić zachowanie uroczystej formy ceremonii oraz bezpieczeństwo wszystkich osób obecnych przy składaniu oświadczeń o wstąpieniu w związek małżeński  - wyjaśnia Monika Kamińska, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Środzie Śląskiej.

Za ślub w plenerze pobierana jest dodatkową opłata, która wynosi 1 tys. zł . Taki ślub wymaga przyjazdu urzędnika w wybrane przez przyszłych małżonków miejsce i 1 tys. zł to zgodnie z przepisami ustawowymi opłata dodatkowa, oprócz kwoty 84 zł  która jest opłatą skarbową za sporządzenie aktu małżeństwa. – Ślub w plenerze nie jest jeszcze zbyt częstą praktyką w naszej gminie, ale jest to już druga taka uroczystość na ścieżce edukacyjno-ekologicznej w Brodnie. Miejsce to ma swój klimat i sprzyja organizacji tego rodzaju ceremonii – zauważa kierownik średzkiego Urzędu Stanu Cywilnego Monika Kamińska.

Ślub Państwa Eweliny i Mariusza Nowaków to pierwsza tego rodzaju uroczystość plenerowa w tym roku w gminie Środa Śląska. Na tę wyjątkową ceremonię zaproszony został także burmistrz Środy Śląskiej Adam Ruciński. Włodarz podczas ślubu przyodziany był w insygnium w postaci łańcucha Burmistrza z herbem Gminy, który stanowi ważny atrybut najwyższego przedstawiciela władz Gminy i podkreśla rangę okoliczności, takich jak jubileusze, śluby, sesje inauguracyjne, czy oficjalne wizyty ważnych gości w mieście i gminie.

(USC)

slub brodno 001

Fot. Aneta Deptuch

slub brodno 002

slub brodno 003

slub brodno 004

  • Anonim powiedział(a) Więcej
    I po cooplacac karte nigdzie nie wolno lowic a jak chcesz to plac za każdym razem razem inny rewir wkonco ktos sie wkorzyl i zanieczyszczenie puscil 2 godziny temu.
  • Pola powiedział(a) Więcej
    Dał przykład Trzasku w Warszawce. Dał. Z Czajki g..na lały się do Wisły i żadnej odpowiedzialności. Skoro on mógł, to dlaczego inni nie mogą? 3 godziny temu.
  • Janek powiedział(a) Więcej
    Największy stan zagrożenia dla naszego powiatu mieści się w gmachu na Wrocławskiej 2! 4 godziny temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

20.07.2022 10:16 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce,…

10.07.2022 14:14 wrote:

Oddam dwie papużki faliste, parka, z całym wyposażeniem. Ptaki mają ok. roku, są zdrowe i zadbane. Tel. 696132306…

08.07.2022 19:01 wrote:

Poszukuję ekipy budowlanej do tynkowania elewacji + przyziemie, na budynku mieszkalnym w Środzie Śląskiej. Tel. 602481432.…

04.07.2022 07:06 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - POTRZEBNA GOTÓWKA -?- ZADZWOŃ - SZYBKI KONTAKT !Interesują mnie stare: Obrazy, Grafiki, Akwarele, Szkice, Rysunki, Ikony, Po…