sobota 06.03.2021

Imieniny: Róży Wiktora

Mali programiści w Rakoszycach

Mali programiści w Rakoszycach

Śr, 29.01.2020 21:10

Nauka programowania staje się stałym elementem programu nauczania w szkołach. W nowej podstawie programowej Ministerstwo Edukacji Narodowej wskazało jako szczególnie istotne wdrażanie w procesie edukacyjnym umiejętności logicznego i algorytmicznego myślenia, programowania, posługiwania się aplikacjami i korzystania z różnych źródeł informacji.Odpowiedzią na te wyzwania jest innowacyjny program „Eksperci programowania w podregionie wrocławskim”, którego liderem jest Wyższa Szkoła Humanitas w Sosnowcu.

Środa Śląska dołączyła do grona 12 gmin w regionie wrocławskim dzięki skorzystaniu ze środków unijnych. Do udziału w projekcie skierowana została między innymi Szkoła Podstawowa im. Sybiraków w Rakoszycach. Programem zostali objęci nauczyciele i uczniowie edukacji wczesnoszkolnej.

Uczniowie klas 1-3 uczestniczą od grudnia 2019 r., w zajęciach pozalekcyjnych, podczas których mają okazję nauczyć się podstaw programowania z użyciem programów Scratch, Scratch Jr i Baltie, a także rozwijać swoje kompetencje informatyczne, myślenie i zdolność do kreatywnego rozwiązywania problemów i myślenia algorytmicznego. Wszystko to możliwe jest dzięki zajęciom z użyciem maty edukacyjnej i klocków LEGO WeDo 2.0.

Dla nauczycieli przeprowadzone zostały szkolenia, podczas których zostali przygotowani do realizacji zajęć z podstaw programowania oraz zdobyli umiejętności z zakresu efektywnego wykorzystywania narzędzi informatycznych w edukacji wczesnoszkolnej.

Liderzy projektu podkreślają, że przeprowadzone zajęcia długoterminowo podnoszą umiejętności programowania wśród uczniów klas 1-3. Oprócz tych ważnych wartości projekt pozwolił także na zwiększenie kompetencji nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej w zakresie nauczania, w wymierny sposób zwiększył również potencjał techniczno-dydaktyczny szkół objętych wsparciem, bowiem po zakończeniu projektu w szkołach pozostanie zakupiony sprzęt: tablety, maty edukacyjne, zestawy klocków LEGO WeDo 2.0, kamera USB.

Projekt Eksperci Programowania w podregionie wrocławskim współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014 - 2020.

Małgorzata Kociołek - Partyka
powrót na górę
 • Nutka powiedział(a) Więcej
  Tak wygląda zabieranie ludziom wolności, a ten który doniósł na sąsiada myśli że jego to nie dotyczy.... 30 minut temu.
 • Tomasz Strożek powiedział(a) Więcej
  Witam,
  w imieniu zainteresowanych proszę o aktualizację informacji. Jaki jest dalszy plan działań i... 10 godzin temu.
 • Wróżka powiedział(a) Więcej
  Te wasze transmisje pożal sie Boże, z opóźnieniem po 20 minut, i zacinającym się obrazem, możecie sobie... 10 godzin temu.
 • Danka powiedział(a) Więcej
  W przypadku skazania prawomocnym wyrokiem urzędującego wójta - ocena skutków tego zdarzenia następuje... 11 godzin temu.
 • malczycki powiedział(a) Więcej
  Jedno jest pewne. Wyrok pierwszej instancji zapadł. Znając zawziętość tego małego człowieka pewnie się... 12 godzin temu.
 • Nutka powiedział(a) Więcej
  Pchnęli go na kurs ideologiczny i dlatego tak gada 13 godzin temu.

Wyszukiwarka artykułów:

Pogoda Środa Śląska

Lokalne ogłoszenia drobne

26.02.2021 10:19 wrote:

Firma w Malczycach poszukuje osoby na stanowisko pracownika administracyjno - biurowego: OFERUJEMY: - atrakcyjne wynagrodzenie - stabiln…

25.02.2021 13:10 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - np.: po LIKWIDACJI NIERUCHOMOŚCI lub KOLEKCJI ANTYKÓW !!! Ramy, Obrazy , Obrazki, Ikony, stare Witraże, Porcelanę, Lampy,…

15.02.2021 10:48 wrote:

Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych pojazdów, które miały miejsce na teren…

13.02.2021 19:49 wrote:

Śnieg zalegający na dachu budynku może stanowić śmiertelne zagrożenie dla ludzi. Aby uniknąć wypadków należy jedynie zadbać o regularne …