sobota 13.08.2022

Imieniny: Diany Hipolita

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //Masz psa? Na spacerze pamiętaj o woreczku na odchody
Obowiązkiem właściciela czworonoga jest posprzątanie po swoim pupilu podczas spaceru w miejscu publicznym i terenu przeznaczonego do wspólnego użytkowania. Wynika to z regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Środa Śląska. Właściciel psa powinien mieć ze sobą torbę lub worek na odchody.

Fot. UM Fot. UM


W miejscach najczęściej uczęszczanych przez posiadaczy czworonogów w Środzie Śląskiej ustawione są pojemniki z zestawami higienicznymi (torebka z łopatką) na psie odchody, których uzupełnianiem zajmuje się Wydział Spraw Komunalnych, Środowiska i Rolnictwa średzkiego magistratu. Te miejsca to m.in. teren Akwenu Kajaki, park przy Prokuraturze Rejonowej, czy Psi Gaj.

Często zdarza się jednak, że właściciele traktują powyższe pojemniki jako jedyne źródło torebek na psie odchody, nie używając własnych, nierzadko biorąc po kilka sztuk „na zapas” za jednym razem. Wydział KŚR przypomina, że to właściciel psa, który ma obowiązek posprzątania po swoim zwierzęciu, zobowiązany jest także do posiadania własnego woreczka na odchody.

Pojemniki z torebkami na odchody stanowią dodatkową, „awaryjną” alternatywę dla właścicieli psów i nie powinny być jedynym sposobem na posprzątanie po swoim pupilu.

(prg)

  • hahah powiedział(a) Więcej
    oni na serio w telewizjii propagandowej puszczają w TVPIS wiadomościach takie newsy? 3 godziny temu.
  • hehehe powiedział(a) Więcej
    Czyli Adaś nadal topi środki finansowe Gminy... Utopił już osiedle socjalne na Wiejskiej... Za chwile utopi fundusz Covidowy którego nie zdąży... 3 godziny temu.
  • Zainteresowany powiedział(a) Więcej
    Ale pierdy pola gadasz zrzut ścieków z czajki-twoje TVP jedną zdechłą rybę pokazywało przez dwa tygodnie dziesięć razy dziennie. Jakoś nie... 4 godziny temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

20.07.2022 10:16 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce,…

10.07.2022 14:14 wrote:

Oddam dwie papużki faliste, parka, z całym wyposażeniem. Ptaki mają ok. roku, są zdrowe i zadbane. Tel. 696132306…

08.07.2022 19:01 wrote:

Poszukuję ekipy budowlanej do tynkowania elewacji + przyziemie, na budynku mieszkalnym w Środzie Śląskiej. Tel. 602481432.…

04.07.2022 07:06 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - POTRZEBNA GOTÓWKA -?- ZADZWOŃ - SZYBKI KONTAKT !Interesują mnie stare: Obrazy, Grafiki, Akwarele, Szkice, Rysunki, Ikony, Po…