sobota 13.08.2022

Imieniny: Diany Hipolita

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //Misyjna atmosfera
W średzkim Oratorium św. Jana Bosko odbywały się tematyczne wakacyjne półkolonie dla dzieci. W dniach od 4 do 8 lipca uczestnicy poznawali m.in. pracę misjonarzy.

Fot. Organizator Fot. Organizator


Tegoroczny lipiec w Oratorium zaczął się intensywnie – z początkiem miesiąca ruszyły przygotowania do półkolonii. Animatorzy zadbali o szczegóły, jak na przykład wystrój sal, nawiązujący do wybranych krajów misyjnych: Brazylii, Gruzji, Etiopii, Kuby oraz Bangladeszu. W poniedziałek, 4 lipca, rozpoczęły się zajęcia. Prawie każdy dzień rozpoczynał się porankiem na oratoryjnym boisku, gdzie animatorzy wraz z opiekunami prowadzili gry i zabawy dla dzieci. Trzeba przyznać, że mimo dość wczesnej jak na wakacje pory, uczestnicy byli energiczni i radośni. Później rozpoczynały się prace w grupach, podczas których poznawano pracę misjonarzy i zwyczaje panujące w poszczególnych krajach. Dzieci dowiedziały się także dlaczego potrzebni są tam księża z pomocą humanitarną, czyli z jakimi trudnościami boryka się na co dzień miejscowa ludność. W czwartym dniu półkolonii gościliśmy Artura Bartola, misjonarza z Afryki, który przybliżył nam swoją pracę. Na codziennych warsztatach dzieci wcielały się w misjonarzy, uczestnicząc m.in. w zajęciach polegających na budowie filtrów do wody lub poznawaniu procesu produkcji szczepionek, dzięki czemu mogli poznać ułamek ich ciężkiej pracy. Każdy przygotowywał też swoją koszulkę w barwach misyjnego kraju.

Oczywiście dni mijały nam nie tylko na nauce, ale również na dobrej zabawie. Byliśmy także na wycieczce w Bobolandii, a także w średzkim kinie „Kadr”. Ogromnym powodzeniem niezmiennie cieszyła się tradycyjna salezjańska rozrywka, czyli tombola z nagrodami. Ostatni dzień zwieńczony został pożegnalnym festynem, na który zostali zaproszeni uczestnicy półkolonii oraz ich rodziny. Poszczególne grupy przedstawiały opracowane przez siebie projekty i poznawane kraje, nie brakło tańców integracyjnych, malowania twarzy, a także przysmaków: waty cukrowej i popcornu. Oratoryjne boisko zamieniło się tego popołudnia w strefę zabaw, a to za sprawą dmuchańców dostępnych dla wszystkich obecnych dzieci.

Półkolonie otrzymały dofinansowanie z budżetu Gminy Środa Śląska w kwocie 9 tys. zł, co stanowi 66,78% wartości całego zadania.

Animatorzy Oratorium

  • hahah powiedział(a) Więcej
    oni na serio w telewizjii propagandowej puszczają w TVPIS wiadomościach takie newsy? 3 godziny temu.
  • hehehe powiedział(a) Więcej
    Czyli Adaś nadal topi środki finansowe Gminy... Utopił już osiedle socjalne na Wiejskiej... Za chwile utopi fundusz Covidowy którego nie zdąży... 3 godziny temu.
  • Zainteresowany powiedział(a) Więcej
    Ale pierdy pola gadasz zrzut ścieków z czajki-twoje TVP jedną zdechłą rybę pokazywało przez dwa tygodnie dziesięć razy dziennie. Jakoś nie... 3 godziny temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

20.07.2022 10:16 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce,…

10.07.2022 14:14 wrote:

Oddam dwie papużki faliste, parka, z całym wyposażeniem. Ptaki mają ok. roku, są zdrowe i zadbane. Tel. 696132306…

08.07.2022 19:01 wrote:

Poszukuję ekipy budowlanej do tynkowania elewacji + przyziemie, na budynku mieszkalnym w Środzie Śląskiej. Tel. 602481432.…

04.07.2022 07:06 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - POTRZEBNA GOTÓWKA -?- ZADZWOŃ - SZYBKI KONTAKT !Interesują mnie stare: Obrazy, Grafiki, Akwarele, Szkice, Rysunki, Ikony, Po…