piątek 19.08.2022

Imieniny: Jana Bolesława

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //Mecz Gwiazd udany i w szczytnym celu
Na wczorajszym charytatywnym meczu piłkarskim pomiędzy przedstawicielami średzkich LZS-ów na leczenie Filipka i Bartka udało się zebrać ponad 2 tys. złotych.


W meczu wzięli udział najlepsi zawodnicy drużyn zrzeszonych w LZS-ach Gminy Środa Śląska. Na podstawie lokalizacji klubów względem drogi krajowej nr 94 zawodnicy zostali podzieleni na drużynę Północy i Południa. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Południa, ale to Północ jako pierwsza wyszła na prowadzenie. W 65. minucie bramkarza Południa pokonał Paweł Boczniewicz (Odra Słup). Kilkanaście minut później wynik meczu wyrównał Maciej Kircuń (Błękitni Chwalimierz), a zwycięską bramkę zdobył w 88. minucie Kamil Zieliński (LKS Ciechów).

Spotkanie podsumował reprezentant Południa i gracz Zielonych Rakoszyce Radosław Siekierzyński. - Odniosłem wrażenie, że to drużyna Północy miała delikatną przewagę na boisku, choć czasem do głosu dochodziło również Południe. Dużo zależało oczywiście od przeprowadzanych zmian. Myślę, że stworzyliśmy fajne widowisko, okraszone trzema bramkami ładnej urody.

W trakcie wydarzenia prowadzona była zbiórka pieniędzy na leczenie Filipka i Bartusia. Jeden chłopiec jest po wylewie dwukomorowym, drugi cierpi na zespół zaburzeń hiperkinetycznych. Aby ich wesprzeć można było zakupić grochówkę, przygotowaną przez Koło Gospodyń Wiejskich z Zakrzowa, ciepłe hot-dogi i napoje lub wrzucić dowolną kwotę do przygotowanych na ten cel puszek. Łącznie na leczenie chłopców udało się zebrać 2386,22 złotych.

- Połączenie takiego meczu i akcji charytatywnej to bardzo fajny pomysł i mam nadzieję, że stanie się tradycją. My, jako Dolnośląski Związek Piłki Nożnej, również przywieźliśmy ze sobą gadżety, które będą przekazane na licytację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Środzie Śląskiej. Oczekujemy od licytujących grubych portfeli i że dla Filipka, Bartka oraz innych potrzebujących dzieci zbierzemy sporą sumę pieniędzy - skomentował akcję obecny na meczu prezes DZPN-u Andrzej Padewski.

Organizatorem wydarzenia był Rafael Gadzała, prezes Pagel-u Komorniki oraz Bartłomiej Hamkało, prezes Jeziorki Zakrzów i właściciel firmy HBC Serwis. Medale ufundowała Gmina Środa Śląska, którą reprezentował burmistrz Adam Ruciński. - Najbardziej cieszę się z tego, że pokazaliśmy dobre serca. Bardzo dziękuję za tę inicjatywę, która zrodziła się w środowisku piłkarskim Gminy. Jako burmistrzowi, a także jako jednemu z członków tej LZS-owskiej rodziny, zależy mi, aby takie inicjatywy i akcje społeczno-charytatywne odbywały się. Dzisiaj spotkaliśmy się po raz pierwszy i cel osiągnęliśmy, pomogliśmy Filipkowi, Bartusiowi i ich rodzicom. Do zobaczenia za rok - podsumował wydarzenie burmistrz.

Reprezentacja drużyny Północy:
trenerzy: Piotr Jobczyk, Marcin Wojtaszek
bramkarze: Sadowy (Komorniki), Spring (Szczepanów), Serdak (Przedmoście)
obrońcy: Lisek, Gałęzki, Sawicki (Zakrzów), Grabowiecki , Szczepaniak (Szczepanów), Rędzio, Jakubowski (Słup)
pomocnicy: Sozański (Zakrzów), Masternak, Osodo, Deryło (Komorniki), Dudek, Kulas F. (Szczepanów), Gaweł, Bisiorek (Przedmoście), Boczniewicz, Kąkol (Słup)
napastnicy: Stasiak (Zakrzów), Solski (Komorniki), Bekalarz (Przedmoście)

Reprezentacja drużyny Południa:
trenerzy: Adam Zenka, Sławomir Kircuń
bramkarze: Jamrozik (Proszków), Siepietowski (Chwalimierz), Siekierzyński (Rakoszyce)
obrońcy: Nawrocki (Proszków), Zieliński K. (Ciechów), Cieliński W. (Bukówek), Rześniowiecki (Kulin), Kulas M., Zmierczak (Rakoszyce)
pomocnicy: Danik (Proszków), Mróz , Lebiedziński , Pogwizd M. (Ogrodnica), Broszczak (Ciechów), Stelmach (Bukówek), Stopczyński (Chwalimierz), Honc, Dziadyk (Kulin)
napastnicy: Cedzyński (Ciechów), Cieliński J. (Bukówek), Kircuń (Chwalimierz), Ciszewski (Rakoszyce).

Mecz poprowadzili sędziowie Piotr Pietrzak i Leszek Piróg.

OLO

Media

<-- || -->

  • Komorniki powiedział(a) Więcej
    Święte słowa 6 godzin temu.
  • Wędkarz powiedział(a) Więcej
    Kiedy PZW odda pieniądze za składkę wędkarską za 2022r? 10 godzin temu.
  • Erol powiedział(a) Więcej
    Szanowna Gmino. A co z możliwością złożenia wniosków przez e-PUAP? Czyżby za mało było czasu żeby się dostosować? 11 godzin temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

20.07.2022 10:16 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce,…

10.07.2022 14:14 wrote:

Oddam dwie papużki faliste, parka, z całym wyposażeniem. Ptaki mają ok. roku, są zdrowe i zadbane. Tel. 696132306…

08.07.2022 19:01 wrote:

Poszukuję ekipy budowlanej do tynkowania elewacji + przyziemie, na budynku mieszkalnym w Środzie Śląskiej. Tel. 602481432.…

04.07.2022 07:06 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - POTRZEBNA GOTÓWKA -?- ZADZWOŃ - SZYBKI KONTAKT !Interesują mnie stare: Obrazy, Grafiki, Akwarele, Szkice, Rysunki, Ikony, Po…