wtorek 18.01.2022

Imieniny: Małgorzaty Piotra

Mecz Gwiazd udany i w szczytnym celu

Mecz Gwiazd udany i w szczytnym celu

Pn, 10.01.2022 12:18

Na wczorajszym charytatywnym meczu piłkarskim pomiędzy przedstawicielami średzkich LZS-ów na leczenie Filipka i Bartka udało się zebrać ponad 2 tys. złotych.


W meczu wzięli udział najlepsi zawodnicy drużyn zrzeszonych w LZS-ach Gminy Środa Śląska. Na podstawie lokalizacji klubów względem drogi krajowej nr 94 zawodnicy zostali podzieleni na drużynę Północy i Południa. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Południa, ale to Północ jako pierwsza wyszła na prowadzenie. W 65. minucie bramkarza Południa pokonał Paweł Boczniewicz (Odra Słup). Kilkanaście minut później wynik meczu wyrównał Maciej Kircuń (Błękitni Chwalimierz), a zwycięską bramkę zdobył w 88. minucie Kamil Zieliński (LKS Ciechów).

Spotkanie podsumował reprezentant Południa i gracz Zielonych Rakoszyce Radosław Siekierzyński. - Odniosłem wrażenie, że to drużyna Północy miała delikatną przewagę na boisku, choć czasem do głosu dochodziło również Południe. Dużo zależało oczywiście od przeprowadzanych zmian. Myślę, że stworzyliśmy fajne widowisko, okraszone trzema bramkami ładnej urody.

W trakcie wydarzenia prowadzona była zbiórka pieniędzy na leczenie Filipka i Bartusia. Jeden chłopiec jest po wylewie dwukomorowym, drugi cierpi na zespół zaburzeń hiperkinetycznych. Aby ich wesprzeć można było zakupić grochówkę, przygotowaną przez Koło Gospodyń Wiejskich z Zakrzowa, ciepłe hot-dogi i napoje lub wrzucić dowolną kwotę do przygotowanych na ten cel puszek. Łącznie na leczenie chłopców udało się zebrać 2386,22 złotych.

- Połączenie takiego meczu i akcji charytatywnej to bardzo fajny pomysł i mam nadzieję, że stanie się tradycją. My, jako Dolnośląski Związek Piłki Nożnej, również przywieźliśmy ze sobą gadżety, które będą przekazane na licytację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Środzie Śląskiej. Oczekujemy od licytujących grubych portfeli i że dla Filipka, Bartka oraz innych potrzebujących dzieci zbierzemy sporą sumę pieniędzy - skomentował akcję obecny na meczu prezes DZPN-u Andrzej Padewski.

Organizatorem wydarzenia był Rafael Gadzała, prezes Pagel-u Komorniki oraz Bartłomiej Hamkało, prezes Jeziorki Zakrzów i właściciel firmy HBC Serwis. Medale ufundowała Gmina Środa Śląska, którą reprezentował burmistrz Adam Ruciński. - Najbardziej cieszę się z tego, że pokazaliśmy dobre serca. Bardzo dziękuję za tę inicjatywę, która zrodziła się w środowisku piłkarskim Gminy. Jako burmistrzowi, a także jako jednemu z członków tej LZS-owskiej rodziny, zależy mi, aby takie inicjatywy i akcje społeczno-charytatywne odbywały się. Dzisiaj spotkaliśmy się po raz pierwszy i cel osiągnęliśmy, pomogliśmy Filipkowi, Bartusiowi i ich rodzicom. Do zobaczenia za rok - podsumował wydarzenie burmistrz.

Reprezentacja drużyny Północy:
trenerzy: Piotr Jobczyk, Marcin Wojtaszek
bramkarze: Sadowy (Komorniki), Spring (Szczepanów), Serdak (Przedmoście)
obrońcy: Lisek, Gałęzki, Sawicki (Zakrzów), Grabowiecki , Szczepaniak (Szczepanów), Rędzio, Jakubowski (Słup)
pomocnicy: Sozański (Zakrzów), Masternak, Osodo, Deryło (Komorniki), Dudek, Kulas F. (Szczepanów), Gaweł, Bisiorek (Przedmoście), Boczniewicz, Kąkol (Słup)
napastnicy: Stasiak (Zakrzów), Solski (Komorniki), Bekalarz (Przedmoście)

Reprezentacja drużyny Południa:
trenerzy: Adam Zenka, Sławomir Kircuń
bramkarze: Jamrozik (Proszków), Siepietowski (Chwalimierz), Siekierzyński (Rakoszyce)
obrońcy: Nawrocki (Proszków), Zieliński K. (Ciechów), Cieliński W. (Bukówek), Rześniowiecki (Kulin), Kulas M., Zmierczak (Rakoszyce)
pomocnicy: Danik (Proszków), Mróz , Lebiedziński , Pogwizd M. (Ogrodnica), Broszczak (Ciechów), Stelmach (Bukówek), Stopczyński (Chwalimierz), Honc, Dziadyk (Kulin)
napastnicy: Cedzyński (Ciechów), Cieliński J. (Bukówek), Kircuń (Chwalimierz), Ciszewski (Rakoszyce).

Mecz poprowadzili sędziowie Piotr Pietrzak i Leszek Piróg.

OLO

 • 11
 • 3
 • 3
 • 0
 • 0
 • 0

REKLAMA
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


powrót na górę
Najnowsze komentarze:
 • Adam powiedział(a) Więcej
  Jeszcze wyższe zróbcie te progi. Nie można normalnego zrobić, żeby możliwe było... 50 minut temu.
 • Spostrzegawczy# powiedział(a) Więcej
  To już kolejna inwestycja z pieniędzy gminy, która nie jest dopilnowana przez kierownika... godzinę temu.
 • marek perlak powiedział(a) Więcej
  po prostu potrafie logicznie myslec !!! 11 godzin temu.
REKLAMA
reklama@roland-gazeta.pl

Lokalne ogłoszenia drobne

06.01.2022 11:32 wrote:

KUPIĘ ANTYKI po SPRZĄTANIU / CZYSZCZENIU / LIKWIDACJI - NIERUCHOMOŚCI - DOMU, MIESZKANIA, WILLI ...Interesują mnie : Stare Obrazy, Ikony, o…

20.12.2021 17:30 wrote:

Witam. Sprzedam słoneczne mieszkanie w bloku w Ciechowie przy ulicy Osiedlowej. 3 pokoje,kuchnia,łazienka, wc,garaż i dwie piwnice. Położon…

17.12.2021 11:39 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - GOTÓWKA - ZADZWOŃ NAJLEPSZE CENY - SKUP ANTYKÓW !!!!!!!!!! - Stare Malarstwo : Obrazy, Grafiki, …

10.12.2021 10:48 wrote:

Za darmo oddam dwa foteliki samochodowe dla dzieci w wieku do lat 5 w bardzo dobrym stanie. Miejscowość Środa Śląska - odbiór własny. Konta…