czwartek 28.09.2023

Imieniny: Luby Waclawa

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //


Mężczyzna spał na ziemi. Interweniowała Straż Miejska

SkomentujW związku z silnymi mrozami zarówno policja, jak i straż miejska prowadzą intensywne kontrole w miejscach, w których mogą przebywać osoby bezdomne lub osoby wymagające niezbędnej pomocy. 

Jak informowaliśmy ostatnio, do komendy straży miejskiej codziennie wpływają zgłoszenia, z których wynika, że osoby zarówno bezdomne, jak również osoby będące w stanie upojenia alkoholowego i osoby starsze wymagają niezbędnej pomocy.

- W ostatnim okresie wpłynęło do nas dość dużo zgłoszeń o osobach, których życie może być zagrożone z uwagi na ich stan i bardzo niskie temperatury. We wszystkich przypadkach zostały podjęte działania – informują strażnicy miejscy. - Dziś w godzinach rannych odebraliśmy telefon od starszej osoby, która poinformował nas, że temperatura w jej w mieszkaniu od kilku dni jest bardzo niska – wyjaśniają.

O sytuacji kobiety powiadomiono średzki GOPS, którego pracownicy wraz ze strażnikiem miejskim udali się do miejsca zamieszkania starszej osoby, by udzielić kobiecie niezbędnej pomocy.

- Niezależnie od zgłoszeń, straż miejska praktycznie codziennie na każdej zmianie, szczególnie II i III, kontroluje miejsca, w których osoby bezdomne i pod wpływem alkoholu mogą potrzebować pomocy – wyjaśniają strażnicy.

Mężczyzna spał na ziemi

Jak już informowaliśmy, kilka dni temu strażnicy miejscy interweniowali w Przedmościu, gdzie pod sklepem leżał nietrzeźwy mężczyzna. Strażnicy miejscy interweniowali również wobec mężczyzny, który w Szczepanowie spał w wiacie przystankowej.

- 11 lutego otrzymaliśmy zgłoszenie, z którego wynikało, że na poboczu drogi 94 leży osoba nietrzeźwa. Po przybyciu na miejscu zastaliśmy mężczyznę, który oświadczył, że nie wymaga pomocy pogotowia ratunkowego – wyjaśniają strażnicy miejscy.

Mężczyzna został przewieziony przez funkcjonariuszy do miejsca zamieszkania.

Prosił o pomoc strażników

9 lutego do Komendy Straży Miejskiej zgłosił się 60-letni mieszkaniec Środy Śląskiej z prośbą o pomoc. Jak twierdził, jest osobą bezdomną, a lokal, w którym wcześniej zamieszkiwał kilka lat temu uległ spaleniu. W ostatnim czasie mężczyzna przebywał w ośrodku odwykowym, natomiast w tej chwili nie ma miejsca stałego zamieszkania. W związku z niskimi temperaturami prosił o pomoc.

- Poinformowaliśmy mężczyznę, że jedyną możliwością zapewnienia mu pomocy w mroźną noc jest nocleg w schronisku dla osób bezdomnych. Po uprzednim telefonicznym uzgodnieniu, około godziny 2 w nocy udaliśmy się z mężczyzną do Wrocławia, gdzie został przekazany personelowi placówki - wyjaśniają strażnicy miejscy.

Kobieta spała na klatce

Kilka dni temu funkcjonariusze straży miejskiej interweniowali w jednym z budynków w Środzie Śląskiej, gdzie zdaniem osoby zgłaszającej na klatce schodowej spała kobieta.

- Na miejscu zgłoszenie potwierdziło się. Kobieta oświadczyła, że udaje się do swojego miejsca zamieszkania – relacjonują zdarzenie funkcjonariusze straży miejskiej.

(isz) fot. zdj. ilustracyjne
   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )

Panie Ruciński.......przecież w prośbie o sprostowanie SAM PAN napisał że Starostwo nie przyjęło, i to napisał ...
Sentymentalna podroż po PRL. Sklepowa na dzień dobry przyitala Cię  uprzejmym słowem.  Czego ... pan sobie ...
Świetna zabawa. Pani STAROŚCINA to chyba lustra nie ma w domu. 

Lokalne ogłoszenia drobne

05.09.2023 19:48 wrote:

Sprzedam dom w Wilczkowie gm. Malczyce, pow. 77,40 m2, trzy pokoje, cena 139000 zł, tel. 693623821…

05.09.2023 19:21 wrote:

Sprzedam mieszkanie składające się z 4 pokoi, kuchni, łazienki, otwartego salonu. Lokal o powierzchni 109 m2, cena 350 000 zł do negocjacji…

23.08.2023 18:01 wrote:

Kupię - > ANTYKI < - SPRZĄTANIE - LIKWIDACJA MIESZKANIA / DOMU / KOLEKCJI -?- Kupuję Antyki - Płacę Gotówką ! Interesują mnie…

20.08.2023 07:03 wrote:

Muzeum Regionalne Środa Śląska            wymagania: Pracownik ochrony-wpis na listę kwalifikowanego pracownika ochrony legitymacja osob…

taxi stas

Nie przegap tych artykułów.