środa 26.01.2022

Imieniny: Tymoteusza Michala

Mieszkańcy: Tak być nie może. To trzeba naprawić!

Mieszkańcy: Tak być nie może. To trzeba naprawić!

Śr, 11.09.2019 16:32

Od dłuższego czasu mieszkańcy Środy Śląskiej przesyłają do nas zapytania odnośnie uszkodzonego ogrodzenia pomnika przy ul. Malczyckiej w Środzie Śląskiej.


REKLAMA
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

O sprawie już pisaliśmy. Przypomnijmy. 30 lipca br. godzinie 23:05 dyżurny Komendy Powiatowej Policji otrzymał zgłoszenie dotyczące zdarzenia drogowego na ul. Malczyckiej w Środzie Śląskiej. - Na miejscu funkcjonariusze nie zastali uczestnika zdarzenia. Ustalili numer rejestracyjny pojazdu, a następnie kierującego, którym okazał się 30-letni mężczyzna. Kierujący pojazdem marki BMW jadąc w kierunku Szczepanowa, nie dostosował prędkości do warunków ruchu, stracił panowanie nad pojazdem, przejechał przez przeciwległy pas ruchu, uderzył w przydrożną latarnię i wjechał w ogrodzenie znajdującego się tam pomnika - poinformowała nas asp. szt. Marta Stefanowska. Mężczyzna był trzeźwy. Nałożono na niego grzywnę w postaci mandatu oraz punktów karnych.

Od tego dnia mieszkańcy są żywo zainteresowani naprawą szkód. - Wiadomo kto to zrobił, jednak wątpię czy będzie się kwapił do naprawy - mówi Pani Urszula. - Wydaje mi się, że w tej sytuacji miasto powinno się zainteresować sprawą i ewentualnie obciążyć kosztami sprawcę - twierdzi kobieta, podobnie jak wiele innych osób, które kontaktowały się z nami w tej sprawie.

Dziś otrzymaliśmy odpowiedź z Urzędu Miejskiego: - W odpowiedzi na zapytania czytelników, dotyczące naprawy pomnika umiejscowionego przy ulicy Malczyckiej, informuję, iż znany jest sprawca zdarzenia drogowego w wyniku, którego uszkodzeniu uległ pomnik. Naprawa zostanie przeprowadzona z ubezpieczenia sprawcy. W dniu 2 września zostały przeprowadzone oględziny przez rzeczoznawcę z firmy ubezpieczeniowej. Czekamy na kosztorys (ubezpieczyciel ma 30 dni na sporządzenie kosztorysu od podjęcia czynności w terenie). Po określeniu kosztów zostaną podjęte dalsze czynności w celu naprawy uszkodzonego pomnika.

Pomnik poświęcony jest zamordowanym więźniom z obozu Dyhrenfurth w Brzegu Dolnym, którzy w styczniu 1945 r. byli ewakuowani pieszo do macierzystego obozu Gross Rosen. Na terenie ówczesnej rzeźni miejskiej rozstrzelano 93 więźniów w tym 56 Polaków.

(red) / fot. wk

 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0

REKLAMA
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


powrót na górę
Najnowsze komentarze:
 • Woytek Kopacz powiedział(a) Więcej
  Anno i Wiktorze to dzięki waszej przychylności i pomocy wiele inicjatyw obywatelskich doszlo do szczęśliwego finalu. Dziękuję za 21 lat... 46 minut temu.
 • Tak sobie myśle powiedział(a) Więcej
  Powiadasz ze zanles wielu takich..pewnie sami dobrowolnie zgodzili się być szczurami laboratoryjnymi i teraz jest jak jest...ale dobrze oby jak... godzinę temu.
 • Marek powiedział(a) Więcej
  A jak pisał burmistrz do starosty zeby cos z tym zrobil to powiat przeprosin chcial ze nie ich punkt. To w koncu kto tym zarzadza i czy Burdzy ktory... 8 godzin temu.
REKLAMA
reklama@roland-gazeta.pl

Lokalne ogłoszenia drobne

23.01.2022 18:18 wrote:

Praca dla pomocy kuchennej /kucharki - dorywcza w weekendy lub w tygodniu - tel 885 17 64 63…

19.01.2022 20:08 wrote:

Wykonuję drobne prace spawalnicze - meble, płoty, bramy, stoliki, wózki, i inne. Zapraszam do współpracy 792 279 495 - Tomasz…

19.01.2022 20:06 wrote:

Kupię przyczepkę ubezpieczoną, z tabliczką znamionową - czyli legalną z papierami, samoróbkę. Jeśli chcesz sprzedać skontaktuj się ze mną. …

06.01.2022 11:32 wrote:

KUPIĘ ANTYKI po SPRZĄTANIU / CZYSZCZENIU / LIKWIDACJI - NIERUCHOMOŚCI - DOMU, MIESZKANIA, WILLI ...Interesują mnie : Stare Obrazy, Ikony, o…