sobota 29.01.2022

Imieniny: Franciszka Józefa

Fot. UM Fot. UM

Mieszkańcy zamiast do PSZOK-u, wyrzucają odpady zielone do pojemników

Cz, 05.08.2021 15:44
 •  

W Środzie Śląskiej trwają regularne kontrole prowadzone przez pracowników Wydziału KŚR średzkiego magistratu dot. prawidłowości segregacji odpadów. Podczas jednej z ostatnich wizji w terenie odkryto worki z odpadami zielonymi umieszczone w pojemnikach na odpady BIO, co jest niezgodne z Regulaminem porządku i czystości uchwalonym przez Radę Miejską w Środzie Śląskiej.


REKLAMA
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Do takiej sytuacji doszło na ul. Białoskórniczej i ul. Kościuszki. Worki pełne odpadów zielonych, takich jak liście i nierozdrobnione gałęzie drzewek iglastych umieszczone były w pojemnikach przeznaczonych na odpady BIO, a także na plastik, czy inne odpady.

Wydział KŚR jeszcze raz przypomina, że od 1 czerwca br. firma Chemeko, która zajmuje się odbiorem i zagospodarowaniem odpadów z terenu miasta i gminy Środa Śląska, nie odbiera z posesji skoszonej trawy, liści i nierozdrobnionych gałęzi.

Odpady te należy dostarczać bezpośrednio do PSZOK-u w Krynicznie 93 prowadzonego przez FBSerwis, który jest czynny codziennie oprócz dni świątecznych w godz. 9-20 (od maja do listopada) i w godz. 8-19 w pozostałych miesiącach oraz w soboty w godz. 7-14 lub można skorzystać z usługi KOZa, oferowanej przez FBSerwis.

Poniżej przedstawiamy ulotkę informacyjną przygotowaną przez Chemeko-System dot. postępowania z bioodpadami. Broszura wraz z aktualnym harmonogramem odbioru odpadów jest w trakcie dystrybucji do mieszkańców na terenie całej gminy na zlecenie firmy Chemeko.

(um)

pszok um 002

pszok um 003

pszok um 004

pszok um 005

pszok um 006

 • 0
 • 1
 • 4
 • 1
 • 3
 • 0

REKLAMA
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


powrót na górę
Najnowsze komentarze:
 • RWM powiedział(a) Więcej
  Panowie-proponuję wziąć flaszeczkę  a jak mało to dwie ,usiąść w spokojnym miejscu i dogadać się jak chłop z chłopem. 13 minut temu.
 • Kristof powiedział(a) Więcej
  Gabriel jeździ,puścili dziada...gówno 16 lat,bez prawka i ile fabryka dała główną drogą!A na dodatek dziwnym trafem zaczęły znikać katalizatory.. 25 minut temu.
 • wolontariusz powiedział(a) Więcej
  Sztab WOŚP Domu Kultury w Środy Śląskiej  oraz sztab WOŚP z Wilkszyna połączyły siły przed zbliżającym się finałem WOŚP i razem... 2 godziny temu.
REKLAMA
reklama@roland-gazeta.pl

Lokalne ogłoszenia drobne

25.01.2022 11:58 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztuć…

23.01.2022 18:18 wrote:

Praca dla pomocy kuchennej /kucharki - dorywcza w weekendy lub w tygodniu - tel 885 17 64 63…

19.01.2022 20:08 wrote:

Wykonuję drobne prace spawalnicze - meble, płoty, bramy, stoliki, wózki, i inne. Zapraszam do współpracy 792 279 495 - Tomasz…

19.01.2022 20:06 wrote:

Kupię przyczepkę ubezpieczoną, z tabliczką znamionową - czyli legalną z papierami, samoróbkę. Jeśli chcesz sprzedać skontaktuj się ze mną. …