piątek 12.08.2022

Imieniny: Lecha Euzebii

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //Pirat drogowy szaleje w mieście. Monitoring w rękach policji
Do Straży Miejskiej w Środzie Śląskiej i burmistrza docierają informacje od mieszkańców o niebezpiecznych rajdach, jakie urządza sobie kierowca ciemnego auta osobowego późnym wieczorem i nocą w różnych częściach miasta. Świadkiem jednego z takich zdarzeń był strażnik miejski, który rozpoznał kierowcę. Pirata uchwycił też monitoring miejski.

fot. SM fot. SM


Kierowca ciemnego samochodu urządza sobie nocne wyścigi na ulicach Środy Śląskiej. Świadkiem jednej z takich eskapad był pod koniec lipca strażnik miejski, który sporządził notatkę z tamtego patrolu. Mieszkańcy piszą też o tym na Facebooku i kierują prośbę do burmistrza o zajęcie się sprawą.

W notatce czytamy, że kierujący nie zwracał uwagi na znaki drogowe i nie stosował się do ograniczeń prędkości. Wykonywał też niebezpieczne manewry, nagle skręcał, hamował i gwałtownie przyspieszał, doprowadzając do niekontrolowanych poślizgów. Zachowanie kierowcy było nie tylko niebezpieczne, ale powodowało też duży hałas, który był uciążliwy dla okolicznych mieszkańców, zwłaszcza że było już po godz. 22. Tego dnia strażnicy byli też informowani przez mieszkańców o niebezpiecznym rajdzie pirata drogowego.

- Zabezpieczyliśmy nagrania z monitoringu miejskiego, gdzie w kilku rejonach miasta widać samochód opisany przez strażnika miejskiego. Rozpoznał on kierującego, ale Straż Miejska nie ma uprawnień do zatrzymywania pojazdów w ruchu  – przekazuje Ryszard Czerwiec, Komendant Straży Miejskiej w Środzie Śląskiej.  – Zapisy z kamer oraz relacja strażnika w postaci notatki służbowej zostały przekazane policji w celu ustalenia tożsamości kierowcy i ukarania go, w ostateczności zabrania uprawnień do kierowania – dodaje Komendant Ryszard Czerwiec.
(prg)
moni 2
moni3

  • Anonim powiedział(a) Więcej
    I po cooplacac karte nigdzie nie wolno lowic a jak chcesz to plac za każdym razem razem inny rewir wkonco ktos sie wkorzyl i zanieczyszczenie puscil 2 godziny temu.
  • Pola powiedział(a) Więcej
    Dał przykład Trzasku w Warszawce. Dał. Z Czajki g..na lały się do Wisły i żadnej odpowiedzialności. Skoro on mógł, to dlaczego inni nie mogą? 2 godziny temu.
  • Janek powiedział(a) Więcej
    Największy stan zagrożenia dla naszego powiatu mieści się w gmachu na Wrocławskiej 2! 4 godziny temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

20.07.2022 10:16 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce,…

10.07.2022 14:14 wrote:

Oddam dwie papużki faliste, parka, z całym wyposażeniem. Ptaki mają ok. roku, są zdrowe i zadbane. Tel. 696132306…

08.07.2022 19:01 wrote:

Poszukuję ekipy budowlanej do tynkowania elewacji + przyziemie, na budynku mieszkalnym w Środzie Śląskiej. Tel. 602481432.…

04.07.2022 07:06 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - POTRZEBNA GOTÓWKA -?- ZADZWOŃ - SZYBKI KONTAKT !Interesują mnie stare: Obrazy, Grafiki, Akwarele, Szkice, Rysunki, Ikony, Po…