środa 26.01.2022

Imieniny: Tymoteusza Michala

fot. SM fot. SM

Pirat drogowy szaleje w mieście. Monitoring w rękach policji

Pt, 06.08.2021 09:48
 •  

Do Straży Miejskiej w Środzie Śląskiej i burmistrza docierają informacje od mieszkańców o niebezpiecznych rajdach, jakie urządza sobie kierowca ciemnego auta osobowego późnym wieczorem i nocą w różnych częściach miasta. Świadkiem jednego z takich zdarzeń był strażnik miejski, który rozpoznał kierowcę. Pirata uchwycił też monitoring miejski.


REKLAMA
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kierowca ciemnego samochodu urządza sobie nocne wyścigi na ulicach Środy Śląskiej. Świadkiem jednej z takich eskapad był pod koniec lipca strażnik miejski, który sporządził notatkę z tamtego patrolu. Mieszkańcy piszą też o tym na Facebooku i kierują prośbę do burmistrza o zajęcie się sprawą.

W notatce czytamy, że kierujący nie zwracał uwagi na znaki drogowe i nie stosował się do ograniczeń prędkości. Wykonywał też niebezpieczne manewry, nagle skręcał, hamował i gwałtownie przyspieszał, doprowadzając do niekontrolowanych poślizgów. Zachowanie kierowcy było nie tylko niebezpieczne, ale powodowało też duży hałas, który był uciążliwy dla okolicznych mieszkańców, zwłaszcza że było już po godz. 22. Tego dnia strażnicy byli też informowani przez mieszkańców o niebezpiecznym rajdzie pirata drogowego.

- Zabezpieczyliśmy nagrania z monitoringu miejskiego, gdzie w kilku rejonach miasta widać samochód opisany przez strażnika miejskiego. Rozpoznał on kierującego, ale Straż Miejska nie ma uprawnień do zatrzymywania pojazdów w ruchu  – przekazuje Ryszard Czerwiec, Komendant Straży Miejskiej w Środzie Śląskiej.  – Zapisy z kamer oraz relacja strażnika w postaci notatki służbowej zostały przekazane policji w celu ustalenia tożsamości kierowcy i ukarania go, w ostateczności zabrania uprawnień do kierowania – dodaje Komendant Ryszard Czerwiec.
(prg)
moni 2
moni3

 • 9
 • 2
 • 24
 • 2
 • 0
 • 4

REKLAMA
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


powrót na górę
Najnowsze komentarze:
 • Covidiusz powiedział(a) Więcej
  Testujcie się ile fabryka dała ,tylko to wam zostało popaprance telewizyjne... 3 godziny temu.
 • Doktor powiedział(a) Więcej
  Ktos tym zarządza czy nawet wydaje pozwolenie na postawienie takiego pudła - czyli wie jakie będą warunki. Brawo za wyobraźnię decydentowi!  5 godzin temu.
 • Magda powiedział(a) Więcej
  Ten list sprawił, że Sanepid zniósł możliwość pierwszeństwa badań dzieci do 6 lat. Kobiety z małymi, chorymi dziećmi stoją w kolejce... 5 godzin temu.
REKLAMA
reklama@roland-gazeta.pl

Najnowsze artykuły

Lokalne ogłoszenia drobne

23.01.2022 18:18 wrote:

Praca dla pomocy kuchennej /kucharki - dorywcza w weekendy lub w tygodniu - tel 885 17 64 63…

19.01.2022 20:08 wrote:

Wykonuję drobne prace spawalnicze - meble, płoty, bramy, stoliki, wózki, i inne. Zapraszam do współpracy 792 279 495 - Tomasz…

19.01.2022 20:06 wrote:

Kupię przyczepkę ubezpieczoną, z tabliczką znamionową - czyli legalną z papierami, samoróbkę. Jeśli chcesz sprzedać skontaktuj się ze mną. …

06.01.2022 11:32 wrote:

KUPIĘ ANTYKI po SPRZĄTANIU / CZYSZCZENIU / LIKWIDACJI - NIERUCHOMOŚCI - DOMU, MIESZKANIA, WILLI ...Interesują mnie : Stare Obrazy, Ikony, o…