środa 29.11.2023

Imieniny: Błażeja Saturnina

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

poleasingowe pl 970 250


Mistrzowie VI Złotej Korony Średzkiej ukoronowani

SkomentujWarcaby to jedna z najpopularniejszych gier planszowych wśród dzieci, a także dorosłych. To również gra edukacyjna, która uczy cierpliwości, koncentracji, rozwija umiejętności logicznego myślenia, planowania i wdrażania rozmaitych strategii. Wprowadza również elementy współzawodnictwa, zdrowej rywalizacji oraz stosowania zasady „fair play”.


Fot. Organizatorzy Fot. Organizatorzy


Już po raz szósty w Środzie Śląskiej odbył się Międzynarodowy Turniej Złota Korona Średzka o Puchar Burmistrza Środy Śląskiej w warcabach stupolowych. Turniej przebiegał w miłej i przyjaznej atmosferze.  Był okazją do sprawdzenia i porównania umiejętności graczy, a także świetną zabawą i doskonałą formą aktywnego spędzania wolnego czasu. Turniej został rozgrywany systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund 90 minut na zawodnika. Najmłodszym zawodnikiem był Leo 6 lat, a najstarszym Arseniusz 82 lata.

- Tegoroczna edycja, podobnie jak poprzednie, należała do udanych, gościliśmy zawodników z całej Polski, a nawet zza granicy. Jestem bardzo zadowolony z przebiegu turnieju i dziękuję wszystkim zaangażowanym w jego przygotowanie, także Gminie Środa Śląska i Panu Burmistrzowi, a także sponsorom za udzielona pomoc rzeczową i finansową – komentuje Robert Sobczyk, sędzia główny turnieju, członek Klubu „Jutrzenka” z Częstochowy i mieszkaniec Jugowca.

Turniej cieszył się ogromnym zainteresowaniem i ostatecznie wzięło w nim udział 69 uczestników w tym osoby niepełnosprawne i niewidzące z Polski, Białorusi i Belgi.

- Jestem mile zaskoczony tak dużą frekwencją podczas Turnieju na ziemi średzkiej. Cieszę się, że co roku pasjonaci warcabów odwiedzają Środę Śląską. Gratuluję wszystkim uczestnikom i zapraszam za rok do Miasta Skarbów – dodał burmistrz Adam Ruciński

Organizacja takiego wydarzenia miała na celu ukazanie gier planszowych jako wspólną pasję wielu pokoleń, jak również ciekawą formę spędzania wolnego czasu z całą rodziną. Na turnieju gościliśmy wiele rodzin, które chętnie rywalizowały ze swoimi wnukami, dziećmi, rodzicami, dziadkami czy pradziadkiem, co nadało temu turniejowi niezwykłego prestiżu i uroku. 

Zwycięzcą VI Złotej Korony Średzkiej został Heorhi Vydzerka Białorusin, który na stałe mieszka w Polsce, drugie miejsce w ogólnej klasyfikacji zajął Filip Kuczewski, a trzeci na podium był Łukasz Kosobudzki. Z pań najwyżej uplasowała się Maja Rydz, która zajęła dziewiąte miejsce.

- Jestem pod wrażeniem organizacji Turnieju w Środzie Śląskiej. Tutaj organizacja zawsze jest na najwyższym poziomie. Z chęcią przyjeżdżam do Środy Śląskiej bo tutaj wszyscy czujemy się dobrze, zawsze serdecznie nas gościcie. Mam nadzieję, że za rok rozgrywki zorganizujemy na dwóch salach bo z roku na rok jest nas więcej – na zakończenie dodał Damian Reszka – Prezes Polskiego Związku Warcabowego.

Na zakończenie turnieju warcabiści otrzymali puchary, statuetki, upominki oraz dyplomy. Dodatkowo Burmistrz Środy Śląskiej wśród uczestników losował zwycięzców atrakcyjnych nagród rzeczowych. Tym wesołym akcentem zakończyła się tegoroczna edycja Turnieju.

Wszystkim uczestnikom życzymy dobrych treningów warcabowych i zapraszamy na kolejne turnieje do Środy Śląskiej.

Urząd Miejski w Środzie Śląskiej

   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )


Rondo by wybudowali lepiej na DK94 Środa-Ciechów!
To ścieżka dla samobójców. Poroniony od początku pomysł (brak pasa oddzielającego od jezdni lub krawężnika) i ...

Lokalne ogłoszenia drobne

05.09.2023 19:48 wrote:

Sprzedam dom w Wilczkowie gm. Malczyce, pow. 77,40 m2, trzy pokoje, cena 139000 zł, tel. 693623821…

05.09.2023 19:21 wrote:

Sprzedam mieszkanie składające się z 4 pokoi, kuchni, łazienki, otwartego salonu. Lokal o powierzchni 109 m2, cena 350 000 zł do negocjacji…

23.08.2023 18:01 wrote:

Kupię - > ANTYKI < - SPRZĄTANIE - LIKWIDACJA MIESZKANIA / DOMU / KOLEKCJI -?- Kupuję Antyki - Płacę Gotówką ! Interesują mnie…

20.08.2023 07:03 wrote:

Muzeum Regionalne Środa Śląska            wymagania: Pracownik ochrony-wpis na listę kwalifikowanego pracownika ochrony legitymacja osob…

handlo

warsztat 336224 px

bus baner

Nie przegap tych artykułów.