czwartek 01.10.2020

Imieniny: Danuty Remigiusza

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Młodzież używa wulgarnych słów i "bawi się" petardami (raport straży miejskiej)

Młodzież używa wulgarnych słów i "bawi się" petardami (raport straży miejskiej)

26.11. 2018

Straż Miejska w Środzie Śląskiej w listopadzie była wzywana do wielu przeróżnych zdarzeń. Oto niektóre z nich.

Wyrzucanie odpadów

3 listopada, około godziny 19:00, patrol Straży Miejskiej udał się do miejscowości Kobylniki w związku z ustaleniem sprawcy wyrzucania odpadów budowlanych i komunalnych.

- Po przybyciu na miejsce i rozpytaniu wśród mieszkańców ustalono sprawcę popełnienia wykroczenia, jednego z mieszkańców miejscowości. Sprawca przyznał się do wyrzucenia odpadów i zobowiązał się do uprzątnięcia terenu w wyznaczonym terminie. Został na niego nałożony mandat karny kredytowany w wysokości 500 zł (z art. 145 Kw.) -  informują strażnicy miejscy.

Uciążliwa młodzież

5 listopada przeprowadzono interwencję w związku ze skargami mieszkańców ulic Śląskiej i Białoskórniczej w Środzie Śl. na młodzież, która gromadzi się w trakcie przerw pomiędzy lekcjami na terenie spółdzielni mieszkaniowej.

- Uczniowie zachowują się głośno, publicznie używają słów wulgarnych, puszczają głośno muzykę i zaśmiecają teren spółdzielni. Na miejscu zastano dwie młode osoby palące papierosy. W trakcie czynności służbowych ustalono, że są to uczniowie szkoły ponadgimnazjalnej. W związku z powyższym powiadomiono szkołę, rodziców oraz Wydział Spraw Rodzinnych i Nieletnich Sądu Rejonowego - wyjaśnia strażniczka miejska, Paulina Pokowiec.

Nieletni "bawią się" petardami

12 listopada strażnicy podjęli interwencję w związku ze zgłoszeniem dotyczącym grupy nieletnich osób zakłócających spokój, poprzez strzelanie petardami na miejskim placu zabaw, pomiędzy ul. M. Kopernika, a ul. M. Skłodowskiej-Curie.

- Po przybyciu na miejsce zastano świadków zdarzenia oraz 4 chłopców, którzy przyznali się do używania petard, a okazali się nimi uczniowie klas 7 i 8 szkoły podstawowej. Nieletni zostali poinformowani o konsekwencjach, jakie zostaną wyciągnięte wobec nich za ww. zachowanie.

Podobne zgłoszenie SM otrzymała 16 listopada br. Dotyczyło ono 3 osób nieletnich strzelających petardami w tym samym miejscu.

- Na miejscu nie zastano sprawców. Po rozpytaniu ustalono, że uciekli we wskazanym kierunku. W trakcie patrolowania terenu opisani chłopcy zostali odnalezieni. Okazali się nimi uczniowie Szkoły Podstawowej. Nieletni zostali poinformowani o konsekwencjach, jakie zostaną wyciągnięte wobec nich za ww. zachowanie – informuje SM.

Niebezpieczny pies

16 listopada, około godziny 13:20, patrol Straży Miejskiej udał się na parking na ul. Kilińskiego w Środzie Śl. w związku ze zgłoszeniem dotyczącym biegającego psa bez nakazanych środków ostrożności.

- Po przybyciu na miejsce zgłoszenie zostało potwierdzone. Pies biegał po terenie parkingu i po ul. Wąskiej, atakując przechodniów. Zwierzę należy do jednego z mieszkańców ul. Wąskiej, w stosunku  do którego prowadzone są czynności służbowe  – informują strażnicy miejscy.

Pijany mężczyzna

21 listopada, około godziny 18.30, SM otrzymała zgłoszenie o dziwnie zachowującym się mężczyźnie w sklepie przy ul. Oławskiej w Środzie Śl.

- Na miejscu zastano młodego mężczyznę będącego pod wpływem alkoholu. W celu ustalenie danych osobowych został przewieziony do Komendy Powiatowej Policji, gdzie doznał ataku padaczki. Na miejsce wezwano pomoc medyczną. Po zbadaniu mężczyzny lekarz pogotowia wydał kartę medyczną bez przeciwwskazań do transportu. W związku z powyższym, po ustaleniu danych osobowych, mężczyzna został przewieziony do miejsca zamieszkania – oznajmia funkcjonariuszka straży miejskiej w Środzie Śląskiej.

(kb) fot. wk /zdj. ilustracyjne

Udostępnij ten artykuł:

 

Komentarzy (4)

This comment was minimized by the moderator on the site

Dajmy tej młodzieży, telefony przed ryj, przykujmy do foteli, zakneblujmy gęby, i będzie oki. Wszystko według zasad, reguł, przepisów, itd. mamy tak skapciałe społeczeństwo, że głowa boli.

This comment was minimized by the moderator on the site

komedia :lol:

This comment was minimized by the moderator on the site

a skąd nasza młodzież ma petardy i papierosy?? przecież nie wolno im sprzedać, więc skąd pytam się??

This comment was minimized by the moderator on the site

zapraszam na ogrodowa fajne pokazy tam sa

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie rozpocznie się za:

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze

Niestety skatepark na Kajakach nie napawa optymizmem. Znowu będzie demolka bez końca?
masz serwis yt są niezależne telewizje np.w realu proszę włączyć posłuchać a wirus z automatu znikni...
brawo Miękinia nie gada tylko robi, brawo panie wójcie szacun po raz kolejny
"Nie mów mi jakie są twoje priorytety.Pokaż mi, na co wydajesz pieniądze, a sam ci powiem, gdzie one...

Lokalne ogłoszenia drobne

01.10.2020 06:17 wrote:

W poniedziałek 28.09.2020 zaginął 7 letni kocurek Lolek. Cały czarny z dużymi zielonymi oczami, szczupłej budowy. Mieszka na ulicy Słoneczn…

22.09.2020 08:10 wrote:

KUPUJĘ za Gotówkę - różne ANTYKI - SKUP ANTYKÓW / STAROCI - SZYBKI KONTAKT - ! -Interesują mnie starodawne: Obrazy, Obrazki, Ikony, Witraże…

18.09.2020 07:11 wrote:

Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogaty…

16.09.2020 09:43 wrote:

Wynajmę lokal użytkowy z witrynami o pow. 64 m2 na nowym osiedlu Leśmiana w Brzegu Dolnym. Atrakcyjne sąsiedztwo i lokalizacja. 607462503…

Koronawirus / statystyki:

Ostrzeżenie pogodowe / powiat średzki

TodayNo special awareness requiredTomorrowNo special awareness required... więcej informacji.