sobota 04.12.2021

Imieniny: Barbary Krystiana

Modernizacja obiektu w Cesarzowicach

Modernizacja obiektu w Cesarzowicach

Śr, 08.08.2018 17:36
 •  

Kluczowe pomieszczenia i otoczenie cesarzowickiej świetlicy wiejskiej, gdzie mieści się również filia Biblioteki Publicznej, przejdą w najbliższych tygodniach prace remontowo-modernizacyjne.


Umowę w tej sprawie podpisano 7 sierpnia br. w Urzędzie Miejskim w Środzie Śląskiej.

Prace budowlane w obiekcie w Cesarzowicach obejmą m.in.: modernizację toalety, malowanie sufitów i ścian, wymianę podłogi, grzejników i oświetlenia w pomieszczeniu na parterze, przylegającym do drogi wjazdowej, gdzie zostaną również wstawione drzwi wejściowe dostosowane dla osób niepełnosprawnych. Inwestycję zrealizuje firma PHU ZETKA z Góry, która wykonała już na zlecenie gminy parce przy świetlicy w Krynicznie. Koszt to łącznie niemal 70 tys. zł.

W świetlicy, w pomieszczeniu na parterze, od tego roku znajdować się będzie również lokal wyborczy dla mieszkańców sołectw Cesarzowice, Kulin i Michalów.

– Ten budynek, położony w centrum naszej miejscowości, to ważne miejsce dla mieszkańców, przede wszystkim dla dzieci. Dlatego cieszę się, że konieczne prace remontowe będą wykonane. Dzięki temu na pewno będzie tu przyjemnie i bezpiecznie. W ramach innego zadania budynek i sąsiadujący z nim plac zabaw oraz otoczenie pobliskiej OSP zostaną objęte monitoringiem z trzech kamer, co mam nadzieję uchroni nas przed wandalami – mówi Grażyna Ostrówka, sołtys Cesarzowic.

Prace budowlane w świetlicy i wokół niej mają się zakończyć do 17 września.

(um) fot. ug

Podpisaną umowę przekazała wykonawcy Anna Kuszlik – Czajkowska, dyrektor średzkiej Biblioteki Publicznej.

 

Remont świetlicy w Cesarzowicach to dobra wiadomość dla korzystających z filii biblioteki, uczestników zajęć organizowanych przez Dom Kultury oraz inicjatyw sołeckich.

 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0

powrót na górę

Najczęściej komentowane

 • Wiki powiedział(a) Więcej
  Przyjedź do Proszkowa zobaczysz jak wygląda "wizytówka" wsi 2 godziny temu.
 • SEBIX powiedział(a) Więcej
  TO SAMO DZIEJE SIĘ ZE SPERMĄ,TEŻ SĄ BRAKI 2 godziny temu.
 • marek perlak powiedział(a) Więcej
  nie znam stawu w Proszkowie,ale jeśli chodzi o staw w Juszczynie, to nigdy nie wysychał i... 4 godziny temu.

Najnowsze artykuły

piątek / 03.12.2021 / 23:18

Dom Kultury zaprasza na grudniowe wydarzenia

Dom Kultury w Środzie Śląskiej przygotował na grudzień wiele kulturalnych nowości związanych ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia.

Lokalne ogłoszenia drobne

30.11.2021 15:53 wrote:

Witam. Szukam garażu do wynajęcia na terenie Środy Śląskiej. Nie musi mieć kanału. Potrzebuję do parkowania auta. Lokalizacja nie ważna, m…

26.11.2021 13:52 wrote:

Kupię ANTYKI - Obrazy, Ikony, Ramy, Witraże, Sztućce, Srebra, Platery, Porcelanę, Kilimy, Lampy, Figurki, Rzeźby, Płaskorzeźby, Popiersia, …

16.11.2021 14:34 wrote:

VW Passat B5,1.9 Tdi,130 KM,kombi,po lifcie ,2002 r,przebieg 325 tys. km, czarny metalik,zadbany,stan techniczny bardzo dobry, serwisowany …

28.10.2021 17:18 wrote:

Kupię Auto  może być uszkodzone Tel 693544030…