poniedziałek 20.09.2021

Imieniny: Filipiny Eustachego

Fot. UM Fot. UM

Montaż trybun sportowych w Rakoszycach w ramach grantu ANZŚ

Wt, 13.07.2021 11:42
 •  

Rada Sołecka wsi Rakoszyce otrzymała w ramach tegorocznej edycji programu grantowego „Aktywni na Ziemi Średzkiej” niespełna 6 tys. zł na montaż siedzisk na trybunach przy boisku LZS Zieloni Rakoszyce. Montaż krzeseł ma się zakończyć przed dożynkami gminnymi, które odbędą się w Rakoszycach 4 września.


To drugi etap montażu siedzisk na boisku sportowym. Pierwsze 150 wykonano w ramach zeszłorocznej edycji programu ANZŚ. W tym roku Rada Sołecka postanowiła kontynuować tę inicjatywę i do gminnego programu złożyła wniosek na montaż kolejnych 130 siedzisk.

Całkowity koszt prac to 19 tys. 830 zł, z czego 5 990 zł pochodzi z grantu ANZŚ, 1350 zł z wkładu sponsorskiego, a pozostała kwota z funduszu sołeckiego. Roboty będą polegać na wyrównaniu skarp, montażu siedzisk, formowaniu schodów i uporządkowaniu terenu.

Lokalni przedsiębiorcy zajmą się wyrównaniem terenu, spawaniem i malowaniem profili. Montażem foteli zajmą się z kolei sami mieszkańcy Rakoszyc, a dokładnie męska część lokalnej społeczności.

- Całą inwestycję wykonujemy we własnym zakresie, swoimi siłami – informuje Władysław Błach, sołtys Rakoszyc. – Dzięki tej inwestycji poprawi się estetyka całego boiska i komfort kibiców na meczach. Krzesła będą też służyły podczas imprez plenerowych, takich jak zbliżające się dożynki gminne w Rakoszycach, które także były motywacją do wzbogacenia trybun o nowe siedziska – dodaje sołtys Władysław Błach.

(prg)

r trybuny1

r trybuny 2

 • 2
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0


Najczęściej komentowane

Najnowsze komentarze

 • brawo powiedział(a) Więcej
  nadzieja jest w mlodych ludziach :) 3 godziny temu.
 • fi57 powiedział(a) Więcej
  Przynajmniej w rynku nie ma pijaków teraz imprezują na bazarze :Pbrawo Adam 4 godziny temu.
 • Ufo powiedział(a) Więcej
  @Komorniki. Tak, oczywiście to może być spisek a buda stoi pusta. Jeżeli to ma Ci poprawić... 4 godziny temu.
 • Bekon powiedział(a) Więcej
  Restauracja robi katering dla całego powiatu? 4 godziny temu.

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Bądź na bieżąco!

Powiadomienie push to krótki komunikat informujący o nowo dodanym artykule. Wyglądem przypomina powiadomienie o nowej wiadomości SMS (urządzenia mobilne) oraz wyskakujące okienko w przypadku przeglądarki na PC / laptopie. Powiadomienia możesz w każdej chwili deaktywować, tym samym przyciskiem:

 

Bądź na bieżąco z wiadomościami z powiatu średzkiego! Polityka prywatności.

Lokalne ogłoszenia drobne

04.09.2021 02:53 wrote:

Witam. Sprzedam słoneczne mieszkanie w bloku w Ciechowie przy ulicy Osiedlowej. 3 pokoje,kuchnia,łazienka, wc,garaż i dwie piwnice. Położon…

03.09.2021 07:44 wrote:

KUPIĘ Antyki / Starocie - PORZĄDKI, LIKWIDACJA MIESZKANIA, DOMU, WILLI, KOLEKCJI ANTYKÓW ... Zadzwoń ! KUPIĘ od ręki za GOTÓWKĘ stare : Obr…

31.08.2021 16:15 wrote:

Sprzedam: - jeansy dziewczęce 140cm, dwie  pary, każda po 10 zł, stan idealny, - kurtkę chłopięcą jesienną Decatlon 140-150cm, 30 zł, sta…

11.08.2021 14:39 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE - LIKWIDACJA - PRZEPROWADZKA DOMU, MIESZKANIA - ZADZWOŃ ! KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE za GOTÓWKĘ !Obrazy, Porcelana, Ce…