wtorek 09.08.2022

Imieniny: Romana Ryszarda

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //Montaż trybun sportowych w Rakoszycach w ramach grantu ANZŚ
Rada Sołecka wsi Rakoszyce otrzymała w ramach tegorocznej edycji programu grantowego „Aktywni na Ziemi Średzkiej” niespełna 6 tys. zł na montaż siedzisk na trybunach przy boisku LZS Zieloni Rakoszyce. Montaż krzeseł ma się zakończyć przed dożynkami gminnymi, które odbędą się w Rakoszycach 4 września.

Fot. UM Fot. UM


To drugi etap montażu siedzisk na boisku sportowym. Pierwsze 150 wykonano w ramach zeszłorocznej edycji programu ANZŚ. W tym roku Rada Sołecka postanowiła kontynuować tę inicjatywę i do gminnego programu złożyła wniosek na montaż kolejnych 130 siedzisk.

Całkowity koszt prac to 19 tys. 830 zł, z czego 5 990 zł pochodzi z grantu ANZŚ, 1350 zł z wkładu sponsorskiego, a pozostała kwota z funduszu sołeckiego. Roboty będą polegać na wyrównaniu skarp, montażu siedzisk, formowaniu schodów i uporządkowaniu terenu.

Lokalni przedsiębiorcy zajmą się wyrównaniem terenu, spawaniem i malowaniem profili. Montażem foteli zajmą się z kolei sami mieszkańcy Rakoszyc, a dokładnie męska część lokalnej społeczności.

- Całą inwestycję wykonujemy we własnym zakresie, swoimi siłami – informuje Władysław Błach, sołtys Rakoszyc. – Dzięki tej inwestycji poprawi się estetyka całego boiska i komfort kibiców na meczach. Krzesła będą też służyły podczas imprez plenerowych, takich jak zbliżające się dożynki gminne w Rakoszycach, które także były motywacją do wzbogacenia trybun o nowe siedziska – dodaje sołtys Władysław Błach.

(prg)

r trybuny1

r trybuny 2

 • JohnySilverhand powiedział(a) Więcej
  Pacholku Brukseli zobacz jak wygląda gospodarka Niemiec a jak Polski. Wszystkie zakłady na strefie są praktycznie Niemieckie. Niemcy to bogaty kraj... 2 godziny temu.
 • Lolo powiedział(a) Więcej
  Policji tą krajowa mapa jest potrzebna jak pani lekkich obyczajów majtki. Policja jak się domyślam ma co robić. 2 godziny temu.
 • Donald T powiedział(a) Więcej
  Donald T napisał:
  Wszystko co Polskie - Niemcom oddam. To wam gwarantuję !!!! DONALD volksdojcz.
  3 godziny temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

20.07.2022 10:16 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce,…

10.07.2022 14:14 wrote:

Oddam dwie papużki faliste, parka, z całym wyposażeniem. Ptaki mają ok. roku, są zdrowe i zadbane. Tel. 696132306…

08.07.2022 19:01 wrote:

Poszukuję ekipy budowlanej do tynkowania elewacji + przyziemie, na budynku mieszkalnym w Środzie Śląskiej. Tel. 602481432.…

04.07.2022 07:06 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - POTRZEBNA GOTÓWKA -?- ZADZWOŃ - SZYBKI KONTAKT !Interesują mnie stare: Obrazy, Grafiki, Akwarele, Szkice, Rysunki, Ikony, Po…