środa 19.02.2020

Imieniny: Arnolda Jozefa Konrada

 

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Nowa siedziba harcerzy na średzkim targowisku

Nowa siedziba harcerzy na średzkim targowisku

26.11. 2018
Reklama:

Internet dla domu, firmyrównież bez abonamentu.
KOMNET / www.komnetpc.pl / tel.: 71 317 28 90.

Związek Harcerstwa Polskiego w Środzie Śląskiej, od 17 listopada tego roku ma nową siedzibę. Mieści się ona w nowo wybudowanym budynku średzkiego targowiska.

Budynek powstał w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014 – 2020 ogłoszonego przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. Pomieszczenie, które zostało nam udostępnione będzie służyło zarówno jako biuro hufca, jak i harcówka, w której zuchy i harcerze z terenu Środy Śląskiej mogą wreszcie w bardzo dobrych warunkach uczestniczyć w zbiórkach, zdobywać nowe umiejętności i rozwijać swoje zainteresowania.

Przeprowadzka biura hufca konieczna była z uwagi na zaplanowane przez powiat nowe przeznaczenie pomieszczenia przy ul. Kilińskiego. Średzkie drużyny przez ostatnie dwa lata mogły dwa razy w tygodniu korzystać z pomieszczenia przy ul. Białoskórniczej, ponieważ biuro hufca było zbyt małe, aby mogły z niego korzystać dzieci. Burmistrz Środy Śląskiej reagując na pogarszający się stan techniczny budynku i widząc potrzebę pomocy harcerzom, zaproponował nową lokalizację.

Dzieci i młodzież zrzeszona w Związku Harcerstwa Polskiego od 17 listopada tego roku, mogą się cieszyć ze wspaniałych warunków w nowo wybudowanym budynku. Otrzymaliśmy również zapewnienie od Burmistrza Środy Śląskiej Adama Rucińskiego, że docelowo przewidziane jest dla nas miejsce w tworzonym przez Gminę Środa Śląska Centrum NGO które ma zrzeszać wszystkie organizacje pozarządowe. Będzie to budynek przy ulicy Konstytucji 3 maja obok stadionu miejskiego. Mamy nadzieję że „po wielu latach tułaczki zmierzamy już ku bezpiecznej przystani...”.

Pragniemy jednocześnie serdecznie podziękować za okazane wsparcie, zrozumienie i zaangażowanie wszystkim którzy w tak trudnej dla nas sytuacji potrafili podać pomocną dłoń. Związek Harcerstwa Polskiego to ponad 100-tysięczna organizacja młodzieżowa, działająca na terenie całego kraju –jesteśmy uczciwym, rzetelnym partnerem, dlatego warto wesprzeć nasze działania.

Jeśli chcecie przeżyć wspaniałą przygodę, poznać nowych przyjaciół, i zgromadzić niesamowite wspomnienia - zapraszamy na zbiórki! Chętną młodzież i dzieci zapraszamy - w środy o godzinie 17:30 dzieci 6-10 lat, w piątki o godzinie 17:30 młodzież 10-15 lat. Jeśli Państwa PESEL nie mieści się w powyższym przedziale wiekowym, a dysponujecie państwo młodą duszą, lub chęcią pomocy harcerzom - zapraszamy do Rady Przyjaciół Harcerstwa. Czekamy na Was:) w środy o godzinie 17:30 w naszym biurze przy ulicy Malczyckiej 10 i chętnie udzielimy wszelkich informacji.

Komenda Hufca ZHP Środa Śl. / fot. zhp

 

 
Komentarzy (1)

This comment was minimized by the moderator on the site

Część budynku Urzędu Pracy powinni odstąpić na jakieś pożyteczniejsze cele.Bezrobocie jest kilku procentowe, a urzędników (pasożytów) za dużo.

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

58543632 295375021394617 475021145259638784 n

nadania i odbiory 18

0001

hydrotech do gazety nowa reklama

panele 5kw

stihl

drewno kominkowe

taxi stas

Serwis

handlo trans

allago reklama kino Obszar roboczy 1

 

komnet internet

zuk baner