wtorek 09.08.2022

Imieniny: Romana Ryszarda

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //Nowe progi zwalniające w Środzie Śląskiej, Świętem i Proszkowie
W Środzie Śląskiej, w miejscowości Święte i w obrębie Proszkowa powstanie łącznie 5 par progów zwalniających. Zostaną one zamontowane na ul. Reymonta w Proszkowie i ul. Oławskiej w Środzie Śląskiej, a w Świętem zwalniacze pojawią się w trzech miejscach na drodze gminnej w kierunku Szczepanowa.

Fot. UM Fot. UM


Montażem 5 progów zwalniających w w/w lokalizacjach zajmie się firma RAWBUD z Rawicza, która zaproponowała najkorzystniejszą ofertę – 25,7 tys. zł. W najbliższych dniach w średzkim magistracie podpisana zostanie umowa z wykonawcą.

- Te progi są bardzo potrzebne i oczekują ich sami mieszkańcy Świętego – mówi radny Rady Miejskiej Jarosław Czyrniański z okręgu Święte, Przedmoście, Komorniki i Juszczyn. – Z tego odcinka w Świętem korzystają często mieszkańcy okolicznych miejscowości dojeżdżający do pracy na strefie LSSE. W godzinach porannych, jak i po godz. 14 jest tam duży ruch. Dzięki temu, że będą to progi najazdowe, umożliwią sprawny przejazd komunikacji publicznej i rolnikom na ciągnikach – wyjaśnia radny Jarosław Czyrniański.

Progi zwalniające o nawierzchni z kostki brukowej miały powstać też w trzech miejscach na ul. Spółdzielczej w Środzie Śląskiej, jednak sierpniowe postępowanie przetargowe musiało zostać unieważnione, ponieważ do średzkiego magistratu nie wpłynęła żadna oferta na to zadanie. Przetarg na te 3 progi w ciągu ul. Spółdzielczej będzie powtórzony w I poł. września.

(prg)

 • JohnySilverhand powiedział(a) Więcej
  Pacholku Brukseli zobacz jak wygląda gospodarka Niemiec a jak Polski. Wszystkie zakłady na strefie są praktycznie Niemieckie. Niemcy to bogaty kraj... 18 minut temu.
 • Lolo powiedział(a) Więcej
  Policji tą krajowa mapa jest potrzebna jak pani lekkich obyczajów majtki. Policja jak się domyślam ma co robić. 19 minut temu.
 • Donald T powiedział(a) Więcej
  Donald T napisał:
  Wszystko co Polskie - Niemcom oddam. To wam gwarantuję !!!! DONALD volksdojcz.
  2 godziny temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

20.07.2022 10:16 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce,…

10.07.2022 14:14 wrote:

Oddam dwie papużki faliste, parka, z całym wyposażeniem. Ptaki mają ok. roku, są zdrowe i zadbane. Tel. 696132306…

08.07.2022 19:01 wrote:

Poszukuję ekipy budowlanej do tynkowania elewacji + przyziemie, na budynku mieszkalnym w Środzie Śląskiej. Tel. 602481432.…

04.07.2022 07:06 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - POTRZEBNA GOTÓWKA -?- ZADZWOŃ - SZYBKI KONTAKT !Interesują mnie stare: Obrazy, Grafiki, Akwarele, Szkice, Rysunki, Ikony, Po…