piątek 12.08.2022

Imieniny: Lecha Euzebii

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //Straż Miejska z dostępem do bazy CEPiK
Straż Miejska w Środzie Śląskiej od połowy sierpnia ma dostęp do bazy Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców. Dzięki temu strażnicy będą mogli dużo szybciej identyfikować właścicieli pojazdów, którzy popełniają wykroczenia.

Fot. WK / ilustracyjne Fot. WK / ilustracyjne


CEPiK to baza, w której znajdują się dane kierowców pojazdów z przypisanymi do nich numerami rejestracyjnymi. Teraz dostęp do takich danych w specjalnie przygotowanym pomieszczeniu w siedzibie SM mają także średzcy strażnicy. – Do tej pory długo trwało ustalenie przez Straż Miejską właściciela pojazdu na podstawie numeru rejestracyjnego, ponieważ musieliśmy przesyłać pocztą zapytanie bezpośrednio do CEPiK – wyjaśnia Ryszard Czerwiec, Komendant Straży Miejskiej w Środzie Śląskiej. – Na odpowiedź czekaliśmy 2-3 miesiące. Teraz sami mamy dostęp do takiej bazy. Musieliśmy spełnić wszystkie wymagania, co trwało około pół roku i otrzymaliśmy decyzję oraz certyfikaty z Ministerstwa Cyfryzacji – precyzuje Komendant Ryszard Czerwiec.

Strażnicy będą mogli teraz błyskawicznie ustalić właściciela pojazdu, który np. nieprawidłowo zaparkował, albo zastawił wjazd, bądź istnieje podejrzenie, że porzucił pojazd.

(prg)

  • Anonim powiedział(a) Więcej
    I po cooplacac karte nigdzie nie wolno lowic a jak chcesz to plac za każdym razem razem inny rewir wkonco ktos sie wkorzyl i zanieczyszczenie puscil 3 godziny temu.
  • Pola powiedział(a) Więcej
    Dał przykład Trzasku w Warszawce. Dał. Z Czajki g..na lały się do Wisły i żadnej odpowiedzialności. Skoro on mógł, to dlaczego inni nie mogą? 3 godziny temu.
  • Janek powiedział(a) Więcej
    Największy stan zagrożenia dla naszego powiatu mieści się w gmachu na Wrocławskiej 2! 5 godzin temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

20.07.2022 10:16 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce,…

10.07.2022 14:14 wrote:

Oddam dwie papużki faliste, parka, z całym wyposażeniem. Ptaki mają ok. roku, są zdrowe i zadbane. Tel. 696132306…

08.07.2022 19:01 wrote:

Poszukuję ekipy budowlanej do tynkowania elewacji + przyziemie, na budynku mieszkalnym w Środzie Śląskiej. Tel. 602481432.…

04.07.2022 07:06 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - POTRZEBNA GOTÓWKA -?- ZADZWOŃ - SZYBKI KONTAKT !Interesują mnie stare: Obrazy, Grafiki, Akwarele, Szkice, Rysunki, Ikony, Po…