środa 26.01.2022

Imieniny: Tymoteusza Michala

Fot. WK / ilustracyjne Fot. WK / ilustracyjne

Straż Miejska z dostępem do bazy CEPiK

Cz, 02.09.2021 17:05
 •  

Straż Miejska w Środzie Śląskiej od połowy sierpnia ma dostęp do bazy Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców. Dzięki temu strażnicy będą mogli dużo szybciej identyfikować właścicieli pojazdów, którzy popełniają wykroczenia.


REKLAMA
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

CEPiK to baza, w której znajdują się dane kierowców pojazdów z przypisanymi do nich numerami rejestracyjnymi. Teraz dostęp do takich danych w specjalnie przygotowanym pomieszczeniu w siedzibie SM mają także średzcy strażnicy. – Do tej pory długo trwało ustalenie przez Straż Miejską właściciela pojazdu na podstawie numeru rejestracyjnego, ponieważ musieliśmy przesyłać pocztą zapytanie bezpośrednio do CEPiK – wyjaśnia Ryszard Czerwiec, Komendant Straży Miejskiej w Środzie Śląskiej. – Na odpowiedź czekaliśmy 2-3 miesiące. Teraz sami mamy dostęp do takiej bazy. Musieliśmy spełnić wszystkie wymagania, co trwało około pół roku i otrzymaliśmy decyzję oraz certyfikaty z Ministerstwa Cyfryzacji – precyzuje Komendant Ryszard Czerwiec.

Strażnicy będą mogli teraz błyskawicznie ustalić właściciela pojazdu, który np. nieprawidłowo zaparkował, albo zastawił wjazd, bądź istnieje podejrzenie, że porzucił pojazd.

(prg)

 • 2
 • 0
 • 2
 • 0
 • 0
 • 0

REKLAMA
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


powrót na górę
Najnowsze komentarze:
 • Pain T powiedział(a) Więcej
  O widzę logo, pewnie był konkurs. CZeka na nagrodę pewnie. 20 minut temu.
 • Beka powiedział(a) Więcej
  Od tamtego roku co miesiąc tacy jak Ty pisali, że zaszczepionym tydzień, dwa, może miesiąc i zejdą. Co chwila zmieniacie wersję, teraz czekasz?... 25 minut temu.
 • Anonim powiedział(a) Więcej
  Myślisz że sanepid nie widział tego bałaganu? Lepiej było cicho siedzieć i się nie skarżyć bo warunki nie są aż takie złe? Ludzie nie... 30 minut temu.
REKLAMA
reklama@roland-gazeta.pl

Lokalne ogłoszenia drobne

23.01.2022 18:18 wrote:

Praca dla pomocy kuchennej /kucharki - dorywcza w weekendy lub w tygodniu - tel 885 17 64 63…

19.01.2022 20:08 wrote:

Wykonuję drobne prace spawalnicze - meble, płoty, bramy, stoliki, wózki, i inne. Zapraszam do współpracy 792 279 495 - Tomasz…

19.01.2022 20:06 wrote:

Kupię przyczepkę ubezpieczoną, z tabliczką znamionową - czyli legalną z papierami, samoróbkę. Jeśli chcesz sprzedać skontaktuj się ze mną. …

06.01.2022 11:32 wrote:

KUPIĘ ANTYKI po SPRZĄTANIU / CZYSZCZENIU / LIKWIDACJI - NIERUCHOMOŚCI - DOMU, MIESZKANIA, WILLI ...Interesują mnie : Stare Obrazy, Ikony, o…