piątek 27.05.2022

Imieniny: Augustyna JulianaO gminne place zabaw na wsiach zadba zewnętrzna firma
Burmistrz Środy Śląskiej ogłosił zapytanie ofertowe na utrzymanie czystości i porządku na placach zabaw i terenach rekreacyjnych, które znajdują się na terenie gminnych miejscowości. Do tej pory sołtysi na własną rękę dbali o te tereny, teraz zajmie się tym wyłoniona w postępowaniu firma.

Zadanie obejmuje m.in. pielęgnację trawników i krzewów w obrębie placów zabaw (za zdjęciu plac zabaw w Gozdawie) Zadanie obejmuje m.in. pielęgnację trawników i krzewów w obrębie placów zabaw (za zdjęciu plac zabaw w Gozdawie)

W zakres prac dot. utrzymania porządku i czystości wiejskich placów zabaw wchodzi m.in. pielęgnacja trawników i krzewów, usuwanie chwastów, zbieranie luzu śmieciowego i grabienie liści. Do zadań firmy wyłonionej w przetargu należeć będzie także czynności porządkowe po nagłych zdarzeniach, takich jak np. wichury, burze, czy wypadki drogowe. Zakres prac obejmuje ponadto załadunek wszelkich nieczystości i odpadów, ich wywóz oraz utylizacja.

Do tej pory podobnymi pracami zajmowali się we własnych zakresie sołtysi poszczególnych gminnych miejscowości. Jak przekazuje Wydział Spraw Komunalnych Środowiska i Rolnictwa, sołtysi oraz Rady Sołeckie zgłaszali problemy z utrzymaniem terenów placów zabaw, ze względu m.in. na brak czasu oraz środków w funduszu sołeckim. Dlatego decyzją burmistrza, takie zadanie wprowadzono do budżetu na 2022 rok.

Oprócz placów zabaw we wsiach, zadaniem objęte będą także place zabaw na boiskach w Szczepanowie i Rakoszycach. Oferty można składać jeszcze do 4 maja do godz. 12 w Wydziale Zamówień Publicznych średzkiego magistratu.

(prg)

  • dsr powiedział(a) Więcej
    Autor ma rację! Sami śmiecą a później narzekają że syf w mieście - taka średzka rzeczywistość niestety... 2 godziny temu.
  • Putin powiedział(a) Więcej
    Znowu znikają komentarze. Władza czuwa. 7 godzin temu.
  • Banan powiedział(a) Więcej
    Owocowe Środy. 8 godzin temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

16.05.2022 15:56 wrote:

Szukam pomieszczenia do wynajęcia o wymiarach min. 2x8 metrów i wysokości min 3,2 metrów na ternie Środy Śląskiej. Kontakt: 515792001.…

20.04.2022 12:30 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - STAROCIE - DZIEŁA SZTUKI - Stare PAMIĄTKI, Wartościowe DROBIAZGI - Różności !Kupię przeróżne Antyki - Starocie z Domu, Miesz…

11.04.2022 10:20 wrote:

Jeśli chcesz szybko sprzedać stare Obrazy, Obrazki np. z likwidacji kolekcji, może po dziadkach, ze strychu, mieszkania, domu, może zawadza…

08.03.2022 12:05 wrote:

Cześć, dzisiaj tj 8.03 około 10:30, w okolicy Kościuszki 42 znalazłem klucze, Kontakt do mnie :  5(x)7(x)8(x) 9(x)1(x)7(x)  6(x)6(x)7(x) …