niedziela 25.09.2022

Imieniny: Aurelii Ładysława

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //Druhowie OSP w Rakoszycach z nowym wozem strażackimW piątek 29 kwietnia druhowie OSP w Rakoszycach, mieszkańcy miejscowości oraz lokalni samorządowcy przywitali nowy wóz strażacki. Jego zakup był możliwy dzięki pozyskanej dotacji oraz dofinansowania otrzymanego od gminy i rad sołeckich.Nowy nabytek OSP w Rakoszycach to średni wóz ratowniczo-gaśniczy marki Iveco Eurocargo, posiadający napęd na cztery koła i zbiornik wody o pojemności 3500 litrów. - Zakup tego samochodu był dla nas najbardziej priorytetową sprawą właściwie odkąd istniejemy. Nigdy jeszcze nie otrzymaliśmy średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego, który jest od początku do końca przemyślany pod kątem bycia wozem bojowym. Zawsze o takim aucie marzyliśmy, dlatego dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w jego pozyskanie - mówi prezes OSP Rakoszyce Paweł Gruszczyński. Zakup nowego samochodu był możliwy dzięki otrzymanej niedawno dotacji z Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego na kwotę 400 tys. zł oraz dofinansowania od Gminy i Rad Sołeckich Rakoszyc, Kryniczna, Gozdawy, Jugowca i Chwalimierza w wysokości 439 tys. zł.

Na piątkowym powitaniu wozu obecny był burmistrz Środy Śląskiej Adam Ruciński, radni Rady Miejskiej - Leszek Maciejewski i Arkadiusz Hibner oraz radna Rady Powiatu Judyta Partyka-Basa. - Współpraca z panem burmistrzem układa nam się bezproblemowo. Zakup tego auta to w dużej mierze zasługa tego, że potrafimy bardzo dobrze dogadać się z Gminą Środa Śląska, a Gmina rozumie nasze potrzeby - podkreśla Paweł Gruszczyński.

W ostatnim czasie druhowie OSP Rakoszyce wyremontowali remizę i przeprowadzili remont generalny wnętrza. Własnymi siłami przemalowali ściany, a także stworzyli biuro i pomieszczenie socjalne. Gmina wyposażyła ich w pralkę i suszarkę. Zakup nowego wozu strażackiego to kolejny, bardzo istotny etap rozwoju jednostki.

OLO

 

Media
  • Łojeny powiedział(a) Więcej
    Polonia pokonał Iskrę Kochlice 5:0 ... i brawo Wy 44 minut temu
  • bch powiedział(a) Więcej
    To były cudowne czasy dla dzieci i młodzieży mieszkających w tym rejonie miasta. Żyliśmy skromnie ale rozmawialiśmy ze sobą , bawiliśmy się... 56 minut temu.
  • mati powiedział(a) Więcej
    Nie ma to jak wykorzystywać dzieci do pracy, którą powinny się zająć firmy odpowiedzialne za wywóz śmieci, za które płacimy horrendalne pieniądze. 2 godziny temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

20.07.2022 10:16 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce,…

10.07.2022 14:14 wrote:

Oddam dwie papużki faliste, parka, z całym wyposażeniem. Ptaki mają ok. roku, są zdrowe i zadbane. Tel. 696132306…

08.07.2022 19:01 wrote:

Poszukuję ekipy budowlanej do tynkowania elewacji + przyziemie, na budynku mieszkalnym w Środzie Śląskiej. Tel. 602481432.…

04.07.2022 07:06 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - POTRZEBNA GOTÓWKA -?- ZADZWOŃ - SZYBKI KONTAKT !Interesują mnie stare: Obrazy, Grafiki, Akwarele, Szkice, Rysunki, Ikony, Po…