piątek 22.09.2023

Imieniny: Tomasza Maurycego

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //


“O rycerzach, śmiertelnych intrygach i bajecznych majątkach” - pozycja obowiązkowa dla mieszkańców gminy Środa Śląska

12 CommentsTwórczynie z popularnego bloga podróżniczego “Nieustanne Wędrowanie”, prywatnie mieszkanki Środy Śląskiej - Ines i Aneta - podjęły się nietypowego projektu, w ramach którego tropiły legendy, dawne historie i lokalne podania z okolicznych miejscowości. Efektem ich prac jest książka “O rycerzach, śmiertelnych intrygach i bajecznych majątkach”.


Fot. Nieustanne Wędrowanie [FB] Fot. Nieustanne Wędrowanie [FB]


W książce opisane zostały historie bezpośrednio związane z miastem Środa Śląska, jak i otaczającymi je wsiami, m.in. Chwalimierzem, Buczkami, Rakoszycami i Szczepanowem. Niektóre z tych opowieści od dawna pozostawały zapomniane. Autorki za cel postawiły sobie zrekonstruowanie ich i podarowanie im nowego życia. Egzemplarz liczy czternaście rozdziałów - siedem stworzonych przez Anetę i siedem przez Ines. Wszystkie dotyczą wyłącznie miejscowości na terenie gminy Środa Ślaska. - Udowadniamy, że z pozoru „nieturystyczny” region ma do zaoferowania więcej, niż mogłoby się wydawać. Po przeczytaniu możesz bez trudu podążyć naszym szlakiem i przekonać się, że miejsca z legend… istnieją! - opisują swoją książkę autorki.

Poza wyżej wymienionymi miejscowościami w publikacji znalazło się także miejsce dla Proszkowa, Ciechowa i Przedmościa. Podróżniczki wybrały się również do Wrocisławic, Kryniczna, Wojczyc i Cesarzowic. - W naszym Nieustannym Wędrowaniu najczęściej trafiamy w miejsca, które nie są biletowane, oblegane przez turystów i otoczone płatnym parkingiem. W zamian za to przedzieramy się przez chaszcze, docieramy do zapomnianych, zniszczonych budynków i cieszymy się przygodą oraz bliskością natury. Do tego nie rezygnujemy z ciekawych wątków i historii rozpalających wyobraźnię, co to, to nie! - dodają autorki.

Wydanie tej nietypowej i niespotykanej do tej pory książki to wspólna inicjatywa twórczyń “Nieustannego Wędrowania “ oraz Gminy Środa Śląska. Publikacja ma na celu promocję oraz poznanie historii regionu. Na dwustu stronach, poza ciekawymi historiami, znajdziemy również sześćdziesiąt kolorowych, autorskich fotografii.

Obecnie trwa przedsprzedaż książki, a wysyłka rozpocznie się 15 stycznia 2023 roku. Więcej informacji o publikacji, a także możliwość złożenia zamówienia, znajduje się na stronie “Nieustannego Wędrowania” - https://nieustanne-wedrowanie.pl/produkt/ksiazka-o-rycerzach-smiertelnych-intrygach-i-bajecznych-majatkach/.

OLO
   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )

Sentymentalna podroż po PRL. Sklepowa na dzień dobry przyitala Cię  uprzejmym słowem.  Czego ... pan sobie ...
Świetna zabawa. Pani STAROŚCINA to chyba lustra nie ma w domu. 
Świetna zabawa. Pani STAROŚCINA to chyba lustra nie ma w domu. 

Lokalne ogłoszenia drobne

05.09.2023 19:48 wrote:

Sprzedam dom w Wilczkowie gm. Malczyce, pow. 77,40 m2, trzy pokoje, cena 139000 zł, tel. 693623821…

05.09.2023 19:21 wrote:

Sprzedam mieszkanie składające się z 4 pokoi, kuchni, łazienki, otwartego salonu. Lokal o powierzchni 109 m2, cena 350 000 zł do negocjacji…

23.08.2023 18:01 wrote:

Kupię - > ANTYKI < - SPRZĄTANIE - LIKWIDACJA MIESZKANIA / DOMU / KOLEKCJI -?- Kupuję Antyki - Płacę Gotówką ! Interesują mnie…

20.08.2023 07:03 wrote:

Muzeum Regionalne Środa Śląska            wymagania: Pracownik ochrony-wpis na listę kwalifikowanego pracownika ochrony legitymacja osob…

ogrody pawlowski trawniki www


eko006groszek

handlo trans

Nie przegap tych artykułów.