poniedziałek 30.01.2023

Imieniny: Macieja Martyny

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //


“O rycerzach, śmiertelnych intrygach i bajecznych majątkach” - pozycja obowiązkowa dla mieszkańców gminy Środa Śląska

12 Comments
Twórczynie z popularnego bloga podróżniczego “Nieustanne Wędrowanie”, prywatnie mieszkanki Środy Śląskiej - Ines i Aneta - podjęły się nietypowego projektu, w ramach którego tropiły legendy, dawne historie i lokalne podania z okolicznych miejscowości. Efektem ich prac jest książka “O rycerzach, śmiertelnych intrygach i bajecznych majątkach”.


Fot. Nieustanne Wędrowanie [FB] Fot. Nieustanne Wędrowanie [FB]


W książce opisane zostały historie bezpośrednio związane z miastem Środa Śląska, jak i otaczającymi je wsiami, m.in. Chwalimierzem, Buczkami, Rakoszycami i Szczepanowem. Niektóre z tych opowieści od dawna pozostawały zapomniane. Autorki za cel postawiły sobie zrekonstruowanie ich i podarowanie im nowego życia. Egzemplarz liczy czternaście rozdziałów - siedem stworzonych przez Anetę i siedem przez Ines. Wszystkie dotyczą wyłącznie miejscowości na terenie gminy Środa Ślaska. - Udowadniamy, że z pozoru „nieturystyczny” region ma do zaoferowania więcej, niż mogłoby się wydawać. Po przeczytaniu możesz bez trudu podążyć naszym szlakiem i przekonać się, że miejsca z legend… istnieją! - opisują swoją książkę autorki.

Poza wyżej wymienionymi miejscowościami w publikacji znalazło się także miejsce dla Proszkowa, Ciechowa i Przedmościa. Podróżniczki wybrały się również do Wrocisławic, Kryniczna, Wojczyc i Cesarzowic. - W naszym Nieustannym Wędrowaniu najczęściej trafiamy w miejsca, które nie są biletowane, oblegane przez turystów i otoczone płatnym parkingiem. W zamian za to przedzieramy się przez chaszcze, docieramy do zapomnianych, zniszczonych budynków i cieszymy się przygodą oraz bliskością natury. Do tego nie rezygnujemy z ciekawych wątków i historii rozpalających wyobraźnię, co to, to nie! - dodają autorki.

Wydanie tej nietypowej i niespotykanej do tej pory książki to wspólna inicjatywa twórczyń “Nieustannego Wędrowania “ oraz Gminy Środa Śląska. Publikacja ma na celu promocję oraz poznanie historii regionu. Na dwustu stronach, poza ciekawymi historiami, znajdziemy również sześćdziesiąt kolorowych, autorskich fotografii.

Obecnie trwa przedsprzedaż książki, a wysyłka rozpocznie się 15 stycznia 2023 roku. Więcej informacji o publikacji, a także możliwość złożenia zamówienia, znajduje się na stronie “Nieustannego Wędrowania” - https://nieustanne-wedrowanie.pl/produkt/ksiazka-o-rycerzach-smiertelnych-intrygach-i-bajecznych-majatkach/.

OLO

 
 


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )
ŚRODA ŚLĄSKA pogoda

Lokalne ogłoszenia drobne

21.01.2023 16:00 wrote:

Witam  Dnia 21.01 ok. godz. 11.00 zgubiłem kluczyk do auta Opel na parkingu koło kościoła św. Andrzeja. Znalazcę proszę o kontakt nr tel. 78…

12.01.2023 16:31 wrote:

KUPIĘ STARE MALARSTWO - OBRAZY / OBRAZKI - Olejne, Akwarele, Grafiki, Ikony, Ramy - SKUP OBRAZÓW --- 603 567 304 --- DOJADĘ / GOTÓWKA ! Kupi…

21.12.2022 12:13 wrote:

Do oddania szczeniaki; piesek i suczka, mają skończone 2 miesiące, będą średniej wielkości, kolor czarny, sa to szczenięta suki bezdomnego …

29.11.2022 11:49 wrote:

Zlecę różne prace budowlane. Płacę za godzinę lub zadaniowo do uzgodnienia. tel: 600 700 160…

pralnia nowe godz

handlo trans

przyjeciapozegnalne postfb