niedziela 29.01.2023

Imieniny: Franciszka Józefa

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //


Wizyta w Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych w Kamieńsku

2 Comments
Przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Środzie Śląskiej i mieszkaniec Kryniczna uczestniczyli w wizycie studyjnej na Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych firmy FBSerwis w Kamieńsku koło Bełchatowa. To jeden z elementów konsultacji społecznych dot. planowanej modernizacji Zakładu Przetwarzania Odpadów Komunalnych w Krynicznie.


Fot. UM Fot. UM


Konsultacje społeczne przedstawicieli firmy FBSerwis z mieszkańcami Kryniczna i Wojczyc odbyły się w dniach 24-25 października. Firma FBSerwis zaproponowała wizytę studyjną na Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych FBSerwis w Kamieńsku, gdzie zastosowane są nowoczesne rozwiązania dot. instalacji mechaniczno-biologicznego przetwarzania odpadów, które mają zostać wdrożone w Krynicznie w ramach modernizacji obiektu wybudowanego w 2013 roku.

Prezes Zarządu FBSerwis Sławomir Ochliński wraz z dyrektorem Zakładu Przetwarzania Odpadów w Kamieńsku Arkadiuszem Mężykiem podczas wizyty w IPOK w Kamieńsku pokazali i omawiali szeroko poszczególne fazy przetwarzania odpadów, w wyniku których powstaje m.in. energetyczne paliwo alternatywne wykorzystywane do procesu tworzenia cementu. W wizycie studyjnej uczestniczył także Bogdan Pawłowski, burmistrz Kamieńska, który jako włodarz terenu podkreślał dobrą współpracę z zarządzającymi zakładem w Kamieńsku.

Podobne rozwiązanie ma być zastosowane po modernizacji Zakładu Przetwarzania Odpadów w Krynicznie. Najważniejsze planowane zmiany w ramach modernizacji instalacji:

  • wprowadzenie przetwarzania odpadów selektywnie zebranych (żółty worek)
  • wytwarzanie paliwa alternatywnego (RDF)
  • zamiana miejsca gromadzenia odcieków (nowy - zamknięty zbiornik)
  • „zamknięcie” hali przetwarzania odpadów i wprowadzenie nowego systemu oczyszczania powietrza
  • skrócenie długości transportu odpadów biodegradowalnych (skrócenie trasy przejazdu)
  • modernizacja miejsc magazynowania surowców

Dodatkowo, 31 sierpnia br., po kilkumiesięcznych negocjacjach, burmistrz Adam Ruciński podpisał z prezesem Zarządu FBSerwis Sławomirem Ochlińskim porozumienie w sprawie budowy przez firmę FBSerwis S.A. nowej drogi dojazdowej do instalacji przetwarzania odpadów – będzie to swoista obwodnica Kryniczna od drogi wojewódzkiej nr 346 w kierunku Gozdawy. Koncepcja przebiegu nowej drogi przedstawiona jest na załączonej mapie. Dzięki temu mieszkańcy Kryniczna przestaną odczuwać uciążliwość związaną z ruchem pojazdów obsługujących instalację firmy FBSerwis.

(prg)

imagewizyta003

imagewizyta005

imagewizyta007

imagewizyta009

imagewizyta011

imagewizyta013

Konsultacje społeczne z mieszkańcami Kryniczna

imagewizyta015

Planowana trasa alternatywnej drogi dojazdowej do zakładu w Krynicznie

 
 


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )
ŚRODA ŚLĄSKA pogoda

Lokalne ogłoszenia drobne

21.01.2023 16:00 wrote:

Witam  Dnia 21.01 ok. godz. 11.00 zgubiłem kluczyk do auta Opel na parkingu koło kościoła św. Andrzeja. Znalazcę proszę o kontakt nr tel. 78…

12.01.2023 16:31 wrote:

KUPIĘ STARE MALARSTWO - OBRAZY / OBRAZKI - Olejne, Akwarele, Grafiki, Ikony, Ramy - SKUP OBRAZÓW --- 603 567 304 --- DOJADĘ / GOTÓWKA ! Kupi…

21.12.2022 12:13 wrote:

Do oddania szczeniaki; piesek i suczka, mają skończone 2 miesiące, będą średniej wielkości, kolor czarny, sa to szczenięta suki bezdomnego …

29.11.2022 11:49 wrote:

Zlecę różne prace budowlane. Płacę za godzinę lub zadaniowo do uzgodnienia. tel: 600 700 160…

handlo

baner