poniedziałek 24.06.2024

Imieniny: Jana Danuty

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

poleasingowe pl 970 250


Wizyta w Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych w Kamieńsku

2 CommentsPrzedstawiciele Urzędu Miejskiego w Środzie Śląskiej i mieszkaniec Kryniczna uczestniczyli w wizycie studyjnej na Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych firmy FBSerwis w Kamieńsku koło Bełchatowa. To jeden z elementów konsultacji społecznych dot. planowanej modernizacji Zakładu Przetwarzania Odpadów Komunalnych w Krynicznie.


Fot. UM Fot. UM


Konsultacje społeczne przedstawicieli firmy FBSerwis z mieszkańcami Kryniczna i Wojczyc odbyły się w dniach 24-25 października. Firma FBSerwis zaproponowała wizytę studyjną na Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych FBSerwis w Kamieńsku, gdzie zastosowane są nowoczesne rozwiązania dot. instalacji mechaniczno-biologicznego przetwarzania odpadów, które mają zostać wdrożone w Krynicznie w ramach modernizacji obiektu wybudowanego w 2013 roku.

Prezes Zarządu FBSerwis Sławomir Ochliński wraz z dyrektorem Zakładu Przetwarzania Odpadów w Kamieńsku Arkadiuszem Mężykiem podczas wizyty w IPOK w Kamieńsku pokazali i omawiali szeroko poszczególne fazy przetwarzania odpadów, w wyniku których powstaje m.in. energetyczne paliwo alternatywne wykorzystywane do procesu tworzenia cementu. W wizycie studyjnej uczestniczył także Bogdan Pawłowski, burmistrz Kamieńska, który jako włodarz terenu podkreślał dobrą współpracę z zarządzającymi zakładem w Kamieńsku.

Podobne rozwiązanie ma być zastosowane po modernizacji Zakładu Przetwarzania Odpadów w Krynicznie. Najważniejsze planowane zmiany w ramach modernizacji instalacji:

  • wprowadzenie przetwarzania odpadów selektywnie zebranych (żółty worek)
  • wytwarzanie paliwa alternatywnego (RDF)
  • zamiana miejsca gromadzenia odcieków (nowy - zamknięty zbiornik)
  • „zamknięcie” hali przetwarzania odpadów i wprowadzenie nowego systemu oczyszczania powietrza
  • skrócenie długości transportu odpadów biodegradowalnych (skrócenie trasy przejazdu)
  • modernizacja miejsc magazynowania surowców

Dodatkowo, 31 sierpnia br., po kilkumiesięcznych negocjacjach, burmistrz Adam Ruciński podpisał z prezesem Zarządu FBSerwis Sławomirem Ochlińskim porozumienie w sprawie budowy przez firmę FBSerwis S.A. nowej drogi dojazdowej do instalacji przetwarzania odpadów – będzie to swoista obwodnica Kryniczna od drogi wojewódzkiej nr 346 w kierunku Gozdawy. Koncepcja przebiegu nowej drogi przedstawiona jest na załączonej mapie. Dzięki temu mieszkańcy Kryniczna przestaną odczuwać uciążliwość związaną z ruchem pojazdów obsługujących instalację firmy FBSerwis.

(prg)

imagewizyta003

imagewizyta005

imagewizyta007

imagewizyta009

imagewizyta011

imagewizyta013

Konsultacje społeczne z mieszkańcami Kryniczna

imagewizyta015

Planowana trasa alternatywnej drogi dojazdowej do zakładu w Krynicznie

   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )


ile w takich obozach pracy mozna zarobic - 800 czy 1000 euro net max miesiecznie? Wyzysk ...
Kolejny obóz pracy w święta,niedzielę i każdy możliwy dzień.Tylko Polak potrafi być tak podwładny i oddawać ...

Lokalne ogłoszenia drobne

06.05.2024 04:43 wrote:

Kupię przeróżne Antyki / Starocie z Domu, Mieszkania, Strychu, Willi ...Mniejsze Meble, Obrazy i Obrazki, Ikony, Porcelanę, Kilimy, Lampy, Sreb…

21.04.2024 10:58 wrote:

Kupię stare krajalnice do mięsa z kołem zamachowym na kolbe, wagi sklepowe oraz inne pamiątki z przedwojennych sklepów mięsnych oraz masarni. Pł…

19.03.2024 15:58 wrote:

Sprzedam mieszkanie 76,02m2 w Środzie Śląskiej przy ul. Jesionowej. Mieszkanie prawie w całości wykończone. https://www.otodom.pl/pl/oferta/mies…

20.02.2024 19:12 wrote:

Kupię kable płaskie podtynkowe 3x1,5 i 3x 2,5  20 rolek. Tel 500 844 143…

Nie przegap tych artykułów.