poniedziałek 03.10.2022

Imieniny: Teresy Heliodora

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //Od maja bony na zakup żywności dla uchodźcówGminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Środzie Śląskiej z końcem kwietnia br. kończy wydawanie żywności uchodźcom z Ukrainy i od maja będzie wydawać bony żywnościowe. Będą one przeznaczone dla tych rodzin, które nie otrzymały jeszcze środków finansowych w ramach zwrotu kosztów wyżywienia i zawetowania lub 500+ z ZUS-u.Kwoty bonów będą zależeć od ilości członków rodziny uchodźczej. Otrzymanie bonu przez rodzinę ukraińską nie będzie możliwe, jeśli zamieszkuje ona u rodziny polskiej, która złożyła wniosek o zwrot kosztów zakwaterowania i wyżywienia do Gminy. GOPS będzie takie informacje weryfikował.

Ponadto, GOPS od maja br. będzie przyjmował wnioski na dożywianie dzieci w szkołach na okres maj-czerwiec 2022. Placówka będzie pokrywać koszty wydawania obiadów.

Ponadto, zdementowania wymagają rozpowszechniane w mediach społecznościowych nieprawdziwe informacje o głodujących rodzinach ukraińskich w Gminie Środa Śląska. Osoby, które powielają takie niesprawdzone i kłamliwe doniesienia, proszone są przez GOPS o wskazanie rzekomych rodzin, którym brakuje żywności. Placówka zajmie się wówczas zweryfikowaniem, czy osoby te mieszkają u polskiej rodziny i czy otrzymała ona zwrot kosztów za zakwaterowanie i wyżywienie uchodźców z Ukrainy.

(prg)
 • Żałosne powiedział(a) Więcej
  PS 2: Plusy za komenatrze też sobie sama wystawiłam z paru adresów IP, ponieważ Roland uniemożliwia lajkowanie własnych wypowiedzi.
  Tak było,... 24 minut temu
 • Żałosne powiedział(a) Więcej
  A może Ty w pierwszej kolejności przetań mówić ludziom, co mają robić? "Napisz", " Czekaj""?.. Takie sformułowania zostaw dla swojego męża,... 27 minut temu.
 • Trampek powiedział(a) Więcej
  "Żałosne" ja rozumiem, że każdego mogło zdenerwować czekanie, bo akurat przepuszczano biegnących. Rozumiem też, że i w tej dyscyplinie... 51 minut temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

20.07.2022 10:16 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce,…

10.07.2022 14:14 wrote:

Oddam dwie papużki faliste, parka, z całym wyposażeniem. Ptaki mają ok. roku, są zdrowe i zadbane. Tel. 696132306…

08.07.2022 19:01 wrote:

Poszukuję ekipy budowlanej do tynkowania elewacji + przyziemie, na budynku mieszkalnym w Środzie Śląskiej. Tel. 602481432.…

04.07.2022 07:06 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - POTRZEBNA GOTÓWKA -?- ZADZWOŃ - SZYBKI KONTAKT !Interesują mnie stare: Obrazy, Grafiki, Akwarele, Szkice, Rysunki, Ikony, Po…