sobota 29.01.2022

Imieniny: Franciszka Józefa

Fot. UM Fot. UM

Odpady firm podrzucane nielegalnie do pojemników Chemeko dla mieszkańców

Pt, 09.07.2021 18:08
 •  

Podczas kontroli w terenie przeprowadzanych na początku lipca przez pracowników Wydziału Spraw Komunalnych Środowiska i Rolnictwa średzkiego magistratu w pojemnikach Chemeko na odpady komunalne mieszkańców wykryto odpady opakowaniowe pochodzące od kilku lokalnych przedsiębiorców. Właściciele firm zostali ukarani mandatami przez Straż Miejską i zobowiązani do usunięcia swoich odpadów z pojemników Chemeko.


REKLAMA
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W zbiorczym punkcie odbioru odpadów przy ul. Białoskórniczej znajdowały się śmieci jednego z okolicznych sklepów spożywczo-monopolowych. Podobną sytuację pracownicy wydziału KŚR zastali na parkingu przy ul. Kilińskiego, gdzie w pojemnikach na odpady zarządzanych przez gminę znajdowały się kartony jednego z pobliskich sklepów branżowych. Trzeci taki przypadek ujawniono przy jednej ze średzkich aptek.

- Ustalono, że wszystkie powyższe punkty mają zawarte umowy na odbiór odpadów. Właściciele, bądź osoby odpowiedzialne zostały ukarane mandatem i zobowiązane do usunięcia odpadów – przekazuje Ryszard Czerwiec, Komendant Straży Miejskiej w Środzie Śląskiej. – Przypominamy, że przedsiębiorcy także podlegają kontroli Straży Miejskiej i takie kontrole będą prowadzone, a w przypadku powtórzenia się takiej sytuacji, na właścicieli nakładane będą kolejne mandaty lub skierowany będzie wniosek do sądu – informuje Komendant Ryszard Czerwiec.

Na podstawie art. 3 ust. 3 pkt 3 ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku  w gminach, gmina zobowiązana jest prowadzić ewidencję umów zawartych na odbieranie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, w celu kontroli wykonywania przez właścicieli nieruchomości i przedsiębiorców obowiązków wynikających z ww. ustawy.

Właściciele nieruchomości niezamieszkałych zobowiązani są do udokumentowania posiadania umowy na korzystanie z usług  w zakresie odbierania odpadów komunalnych poprzez okazanie takich umów i dowodów uiszczania opłaty za te usługi (art. 6 ust. 1 pkt 2 ww. ustawy).

(prg)

20210630 125715

20210630 125657

 • 3
 • 0
 • 1
 • 0
 • 0
 • 1

REKLAMA
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


powrót na górę
Najnowsze komentarze:
 • RWM powiedział(a) Więcej
  Panowie-proponuję wziąć flaszeczkę  a jak mało to dwie ,usiąść w spokojnym miejscu i dogadać się jak chłop z chłopem. godzinę temu.
 • Kristof powiedział(a) Więcej
  Gabriel jeździ,puścili dziada...gówno 16 lat,bez prawka i ile fabryka dała główną drogą!A na dodatek dziwnym trafem zaczęły znikać katalizatory.. godzinę temu.
 • wolontariusz powiedział(a) Więcej
  Sztab WOŚP Domu Kultury w Środy Śląskiej  oraz sztab WOŚP z Wilkszyna połączyły siły przed zbliżającym się finałem WOŚP i razem... 2 godziny temu.
REKLAMA
reklama@roland-gazeta.pl

Lokalne ogłoszenia drobne

25.01.2022 11:58 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztuć…

23.01.2022 18:18 wrote:

Praca dla pomocy kuchennej /kucharki - dorywcza w weekendy lub w tygodniu - tel 885 17 64 63…

19.01.2022 20:08 wrote:

Wykonuję drobne prace spawalnicze - meble, płoty, bramy, stoliki, wózki, i inne. Zapraszam do współpracy 792 279 495 - Tomasz…

19.01.2022 20:06 wrote:

Kupię przyczepkę ubezpieczoną, z tabliczką znamionową - czyli legalną z papierami, samoróbkę. Jeśli chcesz sprzedać skontaktuj się ze mną. …