poniedziałek 27.09.2021

Imieniny: Damiana Amadeusza

Fot. UM Fot. UM

Odpady firm podrzucane nielegalnie do pojemników Chemeko dla mieszkańców

Pt, 09.07.2021 18:08
 •  

Podczas kontroli w terenie przeprowadzanych na początku lipca przez pracowników Wydziału Spraw Komunalnych Środowiska i Rolnictwa średzkiego magistratu w pojemnikach Chemeko na odpady komunalne mieszkańców wykryto odpady opakowaniowe pochodzące od kilku lokalnych przedsiębiorców. Właściciele firm zostali ukarani mandatami przez Straż Miejską i zobowiązani do usunięcia swoich odpadów z pojemników Chemeko.


W zbiorczym punkcie odbioru odpadów przy ul. Białoskórniczej znajdowały się śmieci jednego z okolicznych sklepów spożywczo-monopolowych. Podobną sytuację pracownicy wydziału KŚR zastali na parkingu przy ul. Kilińskiego, gdzie w pojemnikach na odpady zarządzanych przez gminę znajdowały się kartony jednego z pobliskich sklepów branżowych. Trzeci taki przypadek ujawniono przy jednej ze średzkich aptek.

- Ustalono, że wszystkie powyższe punkty mają zawarte umowy na odbiór odpadów. Właściciele, bądź osoby odpowiedzialne zostały ukarane mandatem i zobowiązane do usunięcia odpadów – przekazuje Ryszard Czerwiec, Komendant Straży Miejskiej w Środzie Śląskiej. – Przypominamy, że przedsiębiorcy także podlegają kontroli Straży Miejskiej i takie kontrole będą prowadzone, a w przypadku powtórzenia się takiej sytuacji, na właścicieli nakładane będą kolejne mandaty lub skierowany będzie wniosek do sądu – informuje Komendant Ryszard Czerwiec.

Na podstawie art. 3 ust. 3 pkt 3 ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku  w gminach, gmina zobowiązana jest prowadzić ewidencję umów zawartych na odbieranie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, w celu kontroli wykonywania przez właścicieli nieruchomości i przedsiębiorców obowiązków wynikających z ww. ustawy.

Właściciele nieruchomości niezamieszkałych zobowiązani są do udokumentowania posiadania umowy na korzystanie z usług  w zakresie odbierania odpadów komunalnych poprzez okazanie takich umów i dowodów uiszczania opłaty za te usługi (art. 6 ust. 1 pkt 2 ww. ustawy).

(prg)

20210630 125715

20210630 125657

 • 3
 • 0
 • 1
 • 0
 • 0
 • 1


Najnowsze komentarze

 • Seba powiedział(a) Więcej
  Czyli wydrukowali w Berlinie . Tylko pogratulować. 16 godzin temu.
 • Emilka powiedział(a) Więcej
  Wczoraj czytałam  w berlińskich Kontaktach.  W bombadrowanym Berlinie. Pozdrawiam.  16 godzin temu.
 • Roman powiedział(a) Więcej
  Czyli jak zawsze *** te dzieci zeby niemialy mozliwisci wyboru fajnego kierunku wstyd i czym wy... 1 dzień temu
 • Demon powiedział(a) Więcej
  A ja powiem tak jeba....wszystkich dilerów w Malczycach co diluja i uznają się za wielkich... 1 dzień temu

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Bądź na bieżąco!

Powiadomienie push to krótki komunikat informujący o nowo dodanym artykule. Wyglądem przypomina powiadomienie o nowej wiadomości SMS (urządzenia mobilne) oraz wyskakujące okienko w przypadku przeglądarki na PC / laptopie. Powiadomienia możesz w każdej chwili deaktywować, tym samym przyciskiem:

 

Bądź na bieżąco z wiadomościami z powiatu średzkiego! Polityka prywatności.

Lokalne ogłoszenia drobne

21.09.2021 14:44 wrote:

PORZĄDKI - PRZEPROWADZKA - ZMIANA WYSTROJU - POTRZEBUJESZ SZYBKO GOTÓWKĘ ? DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry EXTRA GOTÓWKĄ - kupię Antyki / Starocie…

16.09.2021 21:41 wrote:

Internetowa Galeria Handlowa oferuje wszystkie oferty i usługi które są w galeriach stacjonarnych.Zakupy szeroka oferta sklepów np. z odzie…

04.09.2021 02:53 wrote:

Witam. Sprzedam słoneczne mieszkanie w bloku w Ciechowie przy ulicy Osiedlowej. 3 pokoje,kuchnia,łazienka, wc,garaż i dwie piwnice. Położon…

03.09.2021 07:44 wrote:

KUPIĘ Antyki / Starocie - PORZĄDKI, LIKWIDACJA MIESZKANIA, DOMU, WILLI, KOLEKCJI ANTYKÓW ... Zadzwoń ! KUPIĘ od ręki za GOTÓWKĘ stare : Obr…