sobota 20.08.2022

Imieniny: Bernarda Samuela

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //Odpady firm podrzucane nielegalnie do pojemników Chemeko dla mieszkańców
Podczas kontroli w terenie przeprowadzanych na początku lipca przez pracowników Wydziału Spraw Komunalnych Środowiska i Rolnictwa średzkiego magistratu w pojemnikach Chemeko na odpady komunalne mieszkańców wykryto odpady opakowaniowe pochodzące od kilku lokalnych przedsiębiorców. Właściciele firm zostali ukarani mandatami przez Straż Miejską i zobowiązani do usunięcia swoich odpadów z pojemników Chemeko.

Fot. UM Fot. UM


W zbiorczym punkcie odbioru odpadów przy ul. Białoskórniczej znajdowały się śmieci jednego z okolicznych sklepów spożywczo-monopolowych. Podobną sytuację pracownicy wydziału KŚR zastali na parkingu przy ul. Kilińskiego, gdzie w pojemnikach na odpady zarządzanych przez gminę znajdowały się kartony jednego z pobliskich sklepów branżowych. Trzeci taki przypadek ujawniono przy jednej ze średzkich aptek.

- Ustalono, że wszystkie powyższe punkty mają zawarte umowy na odbiór odpadów. Właściciele, bądź osoby odpowiedzialne zostały ukarane mandatem i zobowiązane do usunięcia odpadów – przekazuje Ryszard Czerwiec, Komendant Straży Miejskiej w Środzie Śląskiej. – Przypominamy, że przedsiębiorcy także podlegają kontroli Straży Miejskiej i takie kontrole będą prowadzone, a w przypadku powtórzenia się takiej sytuacji, na właścicieli nakładane będą kolejne mandaty lub skierowany będzie wniosek do sądu – informuje Komendant Ryszard Czerwiec.

Na podstawie art. 3 ust. 3 pkt 3 ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku  w gminach, gmina zobowiązana jest prowadzić ewidencję umów zawartych na odbieranie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, w celu kontroli wykonywania przez właścicieli nieruchomości i przedsiębiorców obowiązków wynikających z ww. ustawy.

Właściciele nieruchomości niezamieszkałych zobowiązani są do udokumentowania posiadania umowy na korzystanie z usług  w zakresie odbierania odpadów komunalnych poprzez okazanie takich umów i dowodów uiszczania opłaty za te usługi (art. 6 ust. 1 pkt 2 ww. ustawy).

(prg)

20210630 125715

20210630 125657

 • S. powiedział(a) Więcej
  Przytocze cytat dotyczacy komentarzy"Polska piekny Kran,tylko ludzie ku...wy" godzinę temu.
 • obywatel miasta powiedział(a) Więcej
  ŚŚ to jak ćwierć ćwierci mojej dzielnicy we Wrocławiu , TY MIASTOWY JESTEŚ .

  8 godzin temu.
 • obywatel miasta powiedział(a) Więcej
  Zamieszkałem gdzieś w okolicy i to co widuję na tutejszych drogach przeraża . Tu się jeździ jak po swojej stodole . Sforki... 8 godzin temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

20.07.2022 10:16 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce,…

10.07.2022 14:14 wrote:

Oddam dwie papużki faliste, parka, z całym wyposażeniem. Ptaki mają ok. roku, są zdrowe i zadbane. Tel. 696132306…

08.07.2022 19:01 wrote:

Poszukuję ekipy budowlanej do tynkowania elewacji + przyziemie, na budynku mieszkalnym w Środzie Śląskiej. Tel. 602481432.…

04.07.2022 07:06 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - POTRZEBNA GOTÓWKA -?- ZADZWOŃ - SZYBKI KONTAKT !Interesują mnie stare: Obrazy, Grafiki, Akwarele, Szkice, Rysunki, Ikony, Po…