czwartek 06.10.2022

Imieniny: Artura Brunona

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //Odpowiedź UM na komentarz pod artykułem opublikowanym na portalu RolandOdpowiedź na komentarz użytkownika o nicku „Jogi” pod artykułem „Rozpoczęła się budowa parkingu przy Przedszkolu nr 1 w Środzie Śląskiej” z 29.08.22 na portalu Roland.


Fot. UM Fot. UM


Autor komentarza o nicku „Jogi” sugeruje, że prowadzenie tego typu prac budowlanych „na rozpoczęcie roku szkolnego” będzie „niebezpieczne”, a prace „w obrębie budynków szkolonych (szkolnych – przyp.red.) robi się w wakacje”. 

Jak informuje inż. Krzysztof Szarejko, p.o. zastępcy kierownika Wydziału Inwestycji średzkiego magistratu, pierwszy przetarg na przebudowę ulicy Strzeleckiej w zakresie miejsc postojowych przy Przedszkolu Publicznym nr 1 został ogłoszony 23 maja br. z zamiarem wykonania prac w okresie wakacyjnym. Postępowanie to zostało jednak unieważnione ze względu na bardzo wysoką ofertę cenową wykonawcy, przekraczającą prawie dwukrotnie kwotę, jaką Gmina Środa Śląska zamierzała przeznaczyć na ww. inwestycję, tj. 125 tys. zł.

Na początku lipca ogłoszone zostało drugie postępowanie na to zadanie i w nim udało się wybrać wykonawcę – firmę INSTALATOR, która złożyła ofertę na kwotę 149 999,98 zł, o blisko 69 tys. zł niższą od wykonawcy z pierwszego postępowania, dzięki temu  taką kwotę udało się zaoszczędzić w gminnym budżecie. Umowa z firmą INSTALATOR została podpisana w najszybszym możliwym terminie i wykonawca ten przystąpił niezwłocznie do rozpoczęcia prac.

Ponadto, jak przekazuje Krzysztof Peryga, dyrektor Zespołu Obsługi Placówek Oświatowych, wszystkim dzieciom, jak i rodzicom od 1 września zapewnione będzie bezpieczne dojście do przedszkola poprzez udostępnienie bocznego wejścia do placówki na czas dokończenia prac budowlanych wokół budynku, a tymczasowe utrudnienia skutkować będą zwiększeniem bezpieczeństwa i komfortu parkowania dla rodziców korzystających z Przedszkola nr 1.

Urząd Miejski w Środzie Śląskiej
  • Jola powiedział(a) Więcej
    Jak to za co ?! Za działanie niezgodne z obowiązującymi przepisami tj chociażby za wysyłanie dzieci zdrowych na kwarantanne !!!! I zasłanianie... godzinę temu.
  • Kola powiedział(a) Więcej
    Ruciński nadaje się do gry w kulki a nie do rządzenia miastem. 2 godziny temu.
  • Paweł Rosenbeiger powiedział(a) Więcej
    I pomyśleć, że wszystko zaczęło się od Uchwały Rady Miejskiej w Środzie Śląskiej Nr LV/532/22 z dnia 2 marca 2022 roku w sprawie... 10 godzin temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

03.10.2022 08:31 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - PRZED I POWOJENNE STAROCIE - DZIEŁA SZTUKI DAWNEJ za GOTÓWKĘ ! Mniejsze Meble, Obrazy i Obrazki, Ikony, Witraże, Porcelanę…

20.07.2022 10:16 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce,…

10.07.2022 14:14 wrote:

Oddam dwie papużki faliste, parka, z całym wyposażeniem. Ptaki mają ok. roku, są zdrowe i zadbane. Tel. 696132306…

08.07.2022 19:01 wrote:

Poszukuję ekipy budowlanej do tynkowania elewacji + przyziemie, na budynku mieszkalnym w Środzie Śląskiej. Tel. 602481432.…