czwartek 02.02.2023

Imieniny: Marii Mirosława

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //


Odpowiedź Urzędu Miejskiego i GOPS w Środzie Śląskiej na szkalujące komentarze do artykułu "Pomoc humanitarna dla Kamionki Buskiej"

Skomentuj
W odniesieniu do negatywnego komentarza o nicku „Wstyd mieć takiego Burmistrza”, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Środzie Śląskiej wyjaśnia, że przygotowana pomoc humanitarna dla Kamionki Buskiej była dedykowana głównie dla 30 osób poszkodowanych, rannych w wyniku działań wojennych, które przebywają w Ośrodku Świadczenia Usług Socjalnych w Kamionce Buskiej, a nie do 900 rodzin ukraińskich, jak zostało podjęte w komentarzu.Pomoc składała się głównie ze środków higienicznych i ochronnych, pościeli i prześcieradeł, w tym pampersów o wskazanym rozmiarze i przeznaczeniu, które stanowią towar deficytowy w Ukrainie.

W ramach działań Gmin Partnerskich, Ośrodek Świadczenia Usług Socjalnych podjął współpracę z GOPS Środa Śląska, wysyłając zapytanie o możliwość zakupu określonych środków higienicznych i ochronnych na działalność Ośrodka, w związku z przebywającymi tam osobami rannymi, które powróciły ze strefy wojennej.

W tym celu Rada Miejska Kamionki Buskiej wystosowała oficjalne pismo do Burmistrza Środy Śląskiej o pomoc w formie zakupów określonych produktów w określonej ilości, które będą odebrane transportem osobowym przez pracowników Ośrodka, przebywających na terenie Polski.

Ponadto Dyrektor GOPS Pani Joanna Sadowska zwróciła się do Dyrektor Ośrodka Pani Lyubow Filimonowej z propozycją rozszerzenia pomocy o inne artykuły pierwszej potrzeby, informując, że jest możliwość zorganizowania dodatkowego transportu do Kamionki Buskiej przez Gminę Środa Śl, na co Ośrodek w Kamionce Buskiej stwierdził, że w chwili obecnej nie ma takiej potrzeby i wyraził ogromną wdzięczność za okazanie zainteresowania i szybką reakcję ze strony GOPS Środa Śl.

W związku z powyższym, w odniesieniu do obraźliwego komentarza, zawarty wpis w komentarzu o nicku „Wstyd mieć takiego burmistrza” jest zwyczajnym hejtowaniem, a do tego wysoce niestosowny i obraźliwy, nie ma nic wspólnego z konstruktywną krytyką oraz rzeczywistym zaangażowaniem i pomocą organizowaną przez Gminę Środa Śląska.

Urząd Miejski oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Środzie Śląskiej

 
 


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )
ŚRODA ŚLĄSKA pogoda

Lokalne ogłoszenia drobne

21.01.2023 16:00 wrote:

Witam  Dnia 21.01 ok. godz. 11.00 zgubiłem kluczyk do auta Opel na parkingu koło kościoła św. Andrzeja. Znalazcę proszę o kontakt nr tel. 78…

12.01.2023 16:31 wrote:

KUPIĘ STARE MALARSTWO - OBRAZY / OBRAZKI - Olejne, Akwarele, Grafiki, Ikony, Ramy - SKUP OBRAZÓW --- 603 567 304 --- DOJADĘ / GOTÓWKA ! Kupi…

21.12.2022 12:13 wrote:

Do oddania szczeniaki; piesek i suczka, mają skończone 2 miesiące, będą średniej wielkości, kolor czarny, sa to szczenięta suki bezdomnego …

29.11.2022 11:49 wrote:

Zlecę różne prace budowlane. Płacę za godzinę lub zadaniowo do uzgodnienia. tel: 600 700 160…

komnet internet

pralnia nowe godz

allago tworzymy