czwartek 06.10.2022

Imieniny: Artura Brunona

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //Odpowiedź Urzędu Miejskiego i GOPS w Środzie Śląskiej na szkalujące komentarze do artykułu "Pomoc humanitarna dla Kamionki Buskiej"W odniesieniu do negatywnego komentarza o nicku „Wstyd mieć takiego Burmistrza”, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Środzie Śląskiej wyjaśnia, że przygotowana pomoc humanitarna dla Kamionki Buskiej była dedykowana głównie dla 30 osób poszkodowanych, rannych w wyniku działań wojennych, które przebywają w Ośrodku Świadczenia Usług Socjalnych w Kamionce Buskiej, a nie do 900 rodzin ukraińskich, jak zostało podjęte w komentarzu.Pomoc składała się głównie ze środków higienicznych i ochronnych, pościeli i prześcieradeł, w tym pampersów o wskazanym rozmiarze i przeznaczeniu, które stanowią towar deficytowy w Ukrainie.

W ramach działań Gmin Partnerskich, Ośrodek Świadczenia Usług Socjalnych podjął współpracę z GOPS Środa Śląska, wysyłając zapytanie o możliwość zakupu określonych środków higienicznych i ochronnych na działalność Ośrodka, w związku z przebywającymi tam osobami rannymi, które powróciły ze strefy wojennej.

W tym celu Rada Miejska Kamionki Buskiej wystosowała oficjalne pismo do Burmistrza Środy Śląskiej o pomoc w formie zakupów określonych produktów w określonej ilości, które będą odebrane transportem osobowym przez pracowników Ośrodka, przebywających na terenie Polski.

Ponadto Dyrektor GOPS Pani Joanna Sadowska zwróciła się do Dyrektor Ośrodka Pani Lyubow Filimonowej z propozycją rozszerzenia pomocy o inne artykuły pierwszej potrzeby, informując, że jest możliwość zorganizowania dodatkowego transportu do Kamionki Buskiej przez Gminę Środa Śl, na co Ośrodek w Kamionce Buskiej stwierdził, że w chwili obecnej nie ma takiej potrzeby i wyraził ogromną wdzięczność za okazanie zainteresowania i szybką reakcję ze strony GOPS Środa Śl.

W związku z powyższym, w odniesieniu do obraźliwego komentarza, zawarty wpis w komentarzu o nicku „Wstyd mieć takiego burmistrza” jest zwyczajnym hejtowaniem, a do tego wysoce niestosowny i obraźliwy, nie ma nic wspólnego z konstruktywną krytyką oraz rzeczywistym zaangażowaniem i pomocą organizowaną przez Gminę Środa Śląska.

Urząd Miejski oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Środzie Śląskiej
  • Jola powiedział(a) Więcej
    Jak to za co ?! Za działanie niezgodne z obowiązującymi przepisami tj chociażby za wysyłanie dzieci zdrowych na kwarantanne !!!! I zasłanianie... 2 godziny temu.
  • Kola powiedział(a) Więcej
    Ruciński nadaje się do gry w kulki a nie do rządzenia miastem. 3 godziny temu.
  • Paweł Rosenbeiger powiedział(a) Więcej
    I pomyśleć, że wszystko zaczęło się od Uchwały Rady Miejskiej w Środzie Śląskiej Nr LV/532/22 z dnia 2 marca 2022 roku w sprawie... 10 godzin temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

03.10.2022 08:31 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - PRZED I POWOJENNE STAROCIE - DZIEŁA SZTUKI DAWNEJ za GOTÓWKĘ ! Mniejsze Meble, Obrazy i Obrazki, Ikony, Witraże, Porcelanę…

20.07.2022 10:16 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce,…

10.07.2022 14:14 wrote:

Oddam dwie papużki faliste, parka, z całym wyposażeniem. Ptaki mają ok. roku, są zdrowe i zadbane. Tel. 696132306…

08.07.2022 19:01 wrote:

Poszukuję ekipy budowlanej do tynkowania elewacji + przyziemie, na budynku mieszkalnym w Środzie Śląskiej. Tel. 602481432.…