sobota 29.01.2022

Imieniny: Franciszka Józefa

Fot. UM Fot. UM

Ograniczenia ilości odpadów segregowanych oddawanych do PSZOK

Pt, 30.07.2021 16:38
 •  

Z powodu ogromnych ilości plastiku, szkła i papieru dostarczanych przez mieszkańców do PSZOK-u w Krynicznie, od 20 lipca br. Gmina Środa Śląska nie będzie ponosić kosztów odpadów segregowanych przyjętych do prowadzonego przez FBSerwis PSZOK w Krynicznie – w ilościach powyżej 50 kg na mieszkańca. Ograniczenie to dot. tworzyw sztucznych, papieru i szkła.


REKLAMA
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Decyzja wynika z licznych przypadków dostaw do PSZOK-u w Krynicznie odpadów w ilościach nawet kilkuset kilogramów na 1 osobę. Mowa o odpadach podlegających segregacji, tj. tworzywach sztucznych, papierze i szkle. W ocenie Wydziału KŚR Urzędu Miejskiego dostawy od mieszkańca do PSZOK w ilości nawet kilkuset kg plastiku, papieru czy szkła są zupełnie nieuzasadnione i stanowią nieprawidłowość. Tak nie powinno być, bo odpady te są systemowo odbierane z terenu miasta i gminy Środa Śląska przez firmę Chemeko-System, zgodnie z ustalonym harmonogramem.

Jeśli mieszkaniec gminy Środa Śląska będzie chciał oddać w/w odpady do PSZOK-u w Krynicznie w ilościach powyżej 50 kg miesięcznie, musi uzyskać pisemną zgodę średzkiego magistratu, poprzedzoną wnioskiem do Wydziału Spraw Komunalnych Środowiska i Rolnictwa wraz z uzasadnieniem.

(prg)

 • 1
 • 0
 • 0
 • 0
 • 1
 • 1

REKLAMA
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


powrót na górę
Najnowsze komentarze:
 • RWM powiedział(a) Więcej
  Panowie-proponuję wziąć flaszeczkę  a jak mało to dwie ,usiąść w spokojnym miejscu i dogadać się jak chłop z chłopem. 20 minut temu.
 • Kristof powiedział(a) Więcej
  Gabriel jeździ,puścili dziada...gówno 16 lat,bez prawka i ile fabryka dała główną drogą!A na dodatek dziwnym trafem zaczęły znikać katalizatory.. 32 minut temu
 • wolontariusz powiedział(a) Więcej
  Sztab WOŚP Domu Kultury w Środy Śląskiej  oraz sztab WOŚP z Wilkszyna połączyły siły przed zbliżającym się finałem WOŚP i razem... 2 godziny temu.
REKLAMA
reklama@roland-gazeta.pl

Lokalne ogłoszenia drobne

25.01.2022 11:58 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztuć…

23.01.2022 18:18 wrote:

Praca dla pomocy kuchennej /kucharki - dorywcza w weekendy lub w tygodniu - tel 885 17 64 63…

19.01.2022 20:08 wrote:

Wykonuję drobne prace spawalnicze - meble, płoty, bramy, stoliki, wózki, i inne. Zapraszam do współpracy 792 279 495 - Tomasz…

19.01.2022 20:06 wrote:

Kupię przyczepkę ubezpieczoną, z tabliczką znamionową - czyli legalną z papierami, samoróbkę. Jeśli chcesz sprzedać skontaktuj się ze mną. …