środa 26.01.2022

Imieniny: Tymoteusza Michala

Tomasz Stockinger gościem tegorocznego Narodowego Czytania w średzkiej bibliotece

Tomasz Stockinger gościem tegorocznego Narodowego Czytania w średzkiej bibliotece

Pt, 30.07.2021 20:11
 •  

We wrześniu w Środzie Śląskiej gościć będą Tomasz Stockinger i Stefan Gąsieniec, którzy wezmą udział w corocznie organizowanej przez Bibliotekę Publiczną akcji Narodowego Czytania. 


REKLAMA
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Duet Stockinger-Gąsieniec od kilku lat występuje na scenach w całej Polsce. Już w ubiegłym roku artyści mieli gościć w średzkiej bibliotece z okazji obchodów Dnia Bibliotekarza, jednak pandemia pokrzyżowała te plany. - Mimo to pozostaliśmy w kontakcie z panem Stockingerem z obietnicą na współpracę przy innych projektach - opowiadają pracownicy biblioteki. Zgodnie z zapowiedzią artysta już wkrótce zagości w Środzie Śląskiej. W trakcie akcji Narodowego Czytania zaprezentuje on autorski program w oparciu o powieść Gabrieli Zapolskiej “Moralność pani Dulskiej”. Oprawę muzyczną zapewni mu Stefan Gąsieniec. 

Tegoroczna akcja Narodowego Czytania w Środzie Śląskiej odbędzie się 4 września o godz. 11.00 w sali widowiskowej Domu Kultury. W tym roku tekst “Moralności pani Dulskiej” wraz z Tomaszem Stockingerem przeczytają na scenie dwie osoby wyłonione w losowaniu oraz dzieci z koła teatralnego Szkoły Podstawowej w Środzie Śląskiej. Chęć wzięcia udziału w losowaniu należy zgłosić do 23 sierpnia w średzkiej bibliotece.

- Bardzo cieszymy się, że udało się do nas pana Tomasza zaprosić. Mam nadzieję, że również mieszkańcy Środy i okolic, którzy wezmą udział w akcji, będą zadowoleni. Oczywiście serdecznie wszystkich do uczestniczenia w tegorocznym Narodowym Czytaniu zapraszam - mówi dyrektorka średzkiej biblioteki Anna Kuszlik-Czajkowska

Organizatorzy mają nadzieję, że udział pana Tomasza Stockingera w akcji podniesie jej prestiż oraz przyciągnie większą ilość gości, nie tylko czytelników średzkiej biblioteki. - Jeśli chcesz zobaczyć jedyny, niepowtarzalny spektakl tylko dla średzkiej publiczności bądź z nami tego dnia - zachęcają i dodają, że po spotkaniu będzie możliwość zrobienia wspólnego zdjęcia z artystami. Ilość miejsc jest ograniczona, dlatego organizatorzy przygotowali dla chętnych wejściówki, które od połowy sierpnia będzie można odebrać w średzkiej bibliotece. 

Przypomnijmy, że rok temu na Narodowym Czytaniu pojawiła się "Balladyna" Juliusza Słowackiego. Ponadto na przestrzeni lat czytano wspólnie m.in. "Przedwiośnie" Żeromskiego, "Wesele" Wyspiańskiego czy "Quo vadis" Sienkiewicza. 

OLO

227544822 4102334219879031 8775425102861367675 n

 • 2
 • 3
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0

Dodatkowe informacje

 • Data wydarzenia: sobota, 04 wrzesień 2021
 • Start wydarzenia: 11:00
 • Miejsce: Sala widowiskowa Domu Kultury w Środzie Śląskiej

REKLAMA
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


powrót na górę
Najnowsze komentarze:
 • Pain T powiedział(a) Więcej
  O widzę logo, pewnie był konkurs. CZeka na nagrodę pewnie. 13 minut temu.
 • Beka powiedział(a) Więcej
  Od tamtego roku co miesiąc tacy jak Ty pisali, że zaszczepionym tydzień, dwa, może miesiąc i zejdą. Co chwila zmieniacie wersję, teraz czekasz?... 18 minut temu.
 • Anonim powiedział(a) Więcej
  Myślisz że sanepid nie widział tego bałaganu? Lepiej było cicho siedzieć i się nie skarżyć bo warunki nie są aż takie złe? Ludzie nie... 23 minut temu
REKLAMA
reklama@roland-gazeta.pl

Lokalne ogłoszenia drobne

23.01.2022 18:18 wrote:

Praca dla pomocy kuchennej /kucharki - dorywcza w weekendy lub w tygodniu - tel 885 17 64 63…

19.01.2022 20:08 wrote:

Wykonuję drobne prace spawalnicze - meble, płoty, bramy, stoliki, wózki, i inne. Zapraszam do współpracy 792 279 495 - Tomasz…

19.01.2022 20:06 wrote:

Kupię przyczepkę ubezpieczoną, z tabliczką znamionową - czyli legalną z papierami, samoróbkę. Jeśli chcesz sprzedać skontaktuj się ze mną. …

06.01.2022 11:32 wrote:

KUPIĘ ANTYKI po SPRZĄTANIU / CZYSZCZENIU / LIKWIDACJI - NIERUCHOMOŚCI - DOMU, MIESZKANIA, WILLI ...Interesują mnie : Stare Obrazy, Ikony, o…