wtorek 27.09.2022

Imieniny: Damiana Amadeusza

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //Ogrodnica, Wojczyce, Ciechów i Komorniki w II naborze ANZŚW drugim naborze programu grantowego „Aktywni na Ziemi Średzkiej” wpłynęło 6 wniosków, 2 z nich zostały odrzucone na etapie oceny formalnej. Czterem wnioskodawcom przyznano granty na łączną kwotę 28,3 tys. zł, która nie została rozdysponowana w pierwszym naborze.


Fot. UM Fot. UM


Najwięcej punktów w ocenie merytorycznej otrzymał wniosek Rady Sołeckiej Ogrodnicy „Poprawa bezpieczeństwa w miejscowości Ogrodnica”, zakładający montaż ogrodzenia panelowego wzdłuż boiska sportowego w Ogrodnicy. – To ważna inwestycja, ponieważ zabezpieczy przede wszystkim dzieci bawiące się na boisku sportowym, położonym przy samej ulicy – komentuje Ryszard Wójcik, sołtys Ogrodnicy. – Zaraz po naszych dożynkach zabieramy się za realizację projektu – dodaje sołtys Wójcik. Rada Sołecka Ogrodnicy otrzymała na budowę ogrodzenia 7 912,80 zł.

Rada Sołecka wsi Wojczyce otrzymała 7 tys. zł na renowację elewacji świetlicy wiejskiej wraz z przyległą altaną przy boisku sportowym. – Elewacja wymaga już odświeżenia, jest zniszczona, a kolor zupełnie wyblakł – mówi Jolanta Łata, sołtys Wojczyc. – Mamy mieszkańców chętnych do pomocy przy tych pracach, co zawsze bardzo cieszy, a przyznane środki poprawią wizerunek i estetykę naszej świetlicy – dodaje sołtys Wojczyc.

Sympatycy LZS Ciechów otrzymali 8 tys. zł na zakup traktorka na boisko w Ciechowie. ­Pozostała część kwoty potrzebnej na zakup sprzętu do koszenia pochodzić będzie od sponsorów, a także funduszu sołeckiego Ciechowa. – Postanowiliśmy przesunąć środki z funduszu sołeckiego, aby dofinansować zakup traktorka,  ponieważ jest on niezbędny. Poprzedni jest już mocno wyeksploatowany i wymagał stałych napraw i wymiany części, co także wiązało się z kosztami – komentuje Stanisław Gołdyn, sołtys Ciechowa. - Uważam, że to potrzebny sprzęt i cieszę się z grantu przyznanego dla LZS Ciechów.

Rada Sołecka wsi Komorniki uzyskała 5 387,20 zł na montaż stacji siłowni zewnętrznej. Wszyscy grantobiorcy podpisali umowy, zgodnie z którymi muszą zrealizować przedstawione we wniosku zadania do 30 listopada 2022 i przedstawić sprawozdanie z realizacji projektu do 15 grudnia br.

(prg)

image0oog03

image0oog05
  • ale powiedział(a) Więcej
    sesja Rady Miejskiej będzie jutro 7 minut temu.
  • DSR powiedział(a) Więcej
    Wiem ze nie w temacie ,ale kiedy bedzie nagranie wideo z sesji rady miejskiej ktore odbylo sie 26.09 ? Czekam godzinę temu.
  • nanana powiedział(a) Więcej
    Pewnie sam się zgłosił, bo nasi "kryminalni" zajęci ściganiem PZ i pewnie wkrótce jego też złapią, znaczy się zgłosi się! 3 godziny temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

20.07.2022 10:16 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce,…

10.07.2022 14:14 wrote:

Oddam dwie papużki faliste, parka, z całym wyposażeniem. Ptaki mają ok. roku, są zdrowe i zadbane. Tel. 696132306…

08.07.2022 19:01 wrote:

Poszukuję ekipy budowlanej do tynkowania elewacji + przyziemie, na budynku mieszkalnym w Środzie Śląskiej. Tel. 602481432.…

04.07.2022 07:06 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - POTRZEBNA GOTÓWKA -?- ZADZWOŃ - SZYBKI KONTAKT !Interesują mnie stare: Obrazy, Grafiki, Akwarele, Szkice, Rysunki, Ikony, Po…