środa 28.10.2020

Imieniny: Szymona Tadeusza

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

On ukradł foto-pułapkę, ona ukryła amfetaminę w... książce

On ukradł foto-pułapkę, ona ukryła amfetaminę w... książce

23.07. 2020

Tak zakończyła się ich wyprawa nad staw: on odpowie za przestępstwo przeciwko mieniu, ona z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

W wyniku realizacji sprawy operacyjnej średzcy policjanci ustalili, że sprawcą kradzieży urządzenia typu foto-pułapka, do której doszło na terenie gminy Środa Śląska, jest mieszkaniec powiatu legnickiego. Funkcjonariusze podczas przeszukania w jego miejscu zamieszkania znaleźli skradzione urządzenie.

Śledczy ustalili, że sprawca będąc ze znajomymi w okolicach stawu położonego w gminie Środa Śląska, zauważył zamocowane na drzewie urządzenie. Postanowił je sobie zabrać. Jak pomyślał tak też zrobił.

Jego łupem padła foto-pułapka, dwa komplety akumulatorów i karta startowa o łącznej wartości ponad 700 złotych. Policjanci odzyskali skradzione mienie w całości.

36-latek odpowie za kradzież, natomiast jego znajoma, która towarzyszyła mu podczas wyprawy nad zbiornik wodny, odpowie za posiadanie substancji psychotropowych. Policjanci bowiem podczas wyjaśniania okoliczności kradzieży ustalili, że sprawca na miejscu zdarzenia był w towarzystwie 36-letniej średzianki. Funkcjonariusze ujawnili przy kobiecie niewielkie ilości substancji psychotropowych, które były ukryte w książce. Przeprowadzony test wskazał, że jest to amfetamina.

Kobieta tłumaczyła, że zauważyła zawiniątko w swojej torebce, jednak nie potrafiła logicznie wyjaśnić, w jaki sposób weszła w jego posiadanie.

Na podstawie zgromadzonych materiałów policjanci przedstawili 36-latkowi zarzut kradzieży. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Jego 36-letnia znajoma usłyszała zarzut z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Odpowie za posiadanie substancji psychotropowych w postaci amfetaminy.

Przestępstwo to zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Oficer Prasowy KPP w Środzie Śląskiej

Udostępnij ten artykuł:

 

Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie rozpocznie się za:

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze

Zawsze zwalał winę na pracowników , na Sesjach , na spotkaniach z mieszkańcami a teraz mówi wszem i ...
W Rynku grasują naziści z piorunami. Cale szczeście, że w tym mieście już nie mieszkam.
Pan Skóra się śmiał na sesji a pan burmistrz go strofował. Jak dzieci.
Przecież prezes Komunikacji Miejskiej jest doktorem rolnictwa.

Lokalne ogłoszenia drobne

27.10.2020 22:15 wrote:

szukam pracy . mężczyzna lat 36 prawo jazdy kat b uprawnienia na suwnice utd uprawnienia na wózki widłowe utd .dyspozycyjny bez nalogów pod…

22.10.2020 21:05 wrote:

Sroda Slaska ul. Skłodowskiej Curie -znaleziono młoda kotkę z białym brzuszkiem. Bardzo przyjazna. tel. 690282606 …

18.10.2020 18:20 wrote:

Kupię przeróżne Antyki – Starocie z Domu, Mieszkania, Strychu, Willi ... Kupię wszystko co będzie przed i powojenne, w każdym stanie, bez s…

13.10.2020 08:55 wrote:

S k u p u j ę ~ A n t y k i ~ płacę Gotówką - zadzwoń - kupię Antyki ! Kupię ANTYKI - Obrazy, Ikony, Ramy, Witraże, Sztućce, Srebra, Plater…

Artykuły sponsorowane

Koronawirus / statystyki:

Ostrzeżenie pogodowe / powiat średzki

TodayNo special awareness requiredTomorrowNo special awareness required... więcej informacji.