niedziela 11.04.2021

Imieniny: Filipa Leona

On ukradł foto-pułapkę, ona ukryła amfetaminę w... książce

On ukradł foto-pułapkę, ona ukryła amfetaminę w... książce

Cz, 23.07.2020 12:34
 •  

Tak zakończyła się ich wyprawa nad staw: on odpowie za przestępstwo przeciwko mieniu, ona z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.W wyniku realizacji sprawy operacyjnej średzcy policjanci ustalili, że sprawcą kradzieży urządzenia typu foto-pułapka, do której doszło na terenie gminy Środa Śląska, jest mieszkaniec powiatu legnickiego. Funkcjonariusze podczas przeszukania w jego miejscu zamieszkania znaleźli skradzione urządzenie.

Śledczy ustalili, że sprawca będąc ze znajomymi w okolicach stawu położonego w gminie Środa Śląska, zauważył zamocowane na drzewie urządzenie. Postanowił je sobie zabrać. Jak pomyślał tak też zrobił.

Jego łupem padła foto-pułapka, dwa komplety akumulatorów i karta startowa o łącznej wartości ponad 700 złotych. Policjanci odzyskali skradzione mienie w całości.

36-latek odpowie za kradzież, natomiast jego znajoma, która towarzyszyła mu podczas wyprawy nad zbiornik wodny, odpowie za posiadanie substancji psychotropowych. Policjanci bowiem podczas wyjaśniania okoliczności kradzieży ustalili, że sprawca na miejscu zdarzenia był w towarzystwie 36-letniej średzianki. Funkcjonariusze ujawnili przy kobiecie niewielkie ilości substancji psychotropowych, które były ukryte w książce. Przeprowadzony test wskazał, że jest to amfetamina.

Kobieta tłumaczyła, że zauważyła zawiniątko w swojej torebce, jednak nie potrafiła logicznie wyjaśnić, w jaki sposób weszła w jego posiadanie.

Na podstawie zgromadzonych materiałów policjanci przedstawili 36-latkowi zarzut kradzieży. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Jego 36-letnia znajoma usłyszała zarzut z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Odpowie za posiadanie substancji psychotropowych w postaci amfetaminy.

Przestępstwo to zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Oficer Prasowy KPP w Środzie Śląskiej
powrót na górę
 • Ffv powiedział(a) Więcej
  Doceniam napisał:
  Widać już kandydatów na burmistrza
  dokladnie

  godzinę temu.
 • ONA powiedział(a) Więcej
  Już parę lat temu posadzono nam tulipanowce na ziemi,... 6 godzin temu.
 • Sowa Grodzka powiedział(a) Więcej
  Zabierajcie Mariolkę na swoje włości, niech wyciąga... 7 godzin temu.
 • Gratulacje powiedział(a) Więcej
  Szanowna Pani redaktor zapomnials pani w art.
   Dodac... 7 godzin temu.

Wyszukiwarka artykułów:

Pogoda Środa Śląska

Lokalne ogłoszenia drobne

30.03.2021 09:27 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - SKUP ANTYKÓW - LIKWIDACJA - MIESZKANIA, DOMU, KOLEKCJI - GOTÓWKA od ręki - SZYBKI KONTAKT i DOJAZD ! Kupię Stare Obrazy, Obr…

29.03.2021 04:41 wrote:

Oferuję:- wycinkę drzew,- zrąbkowane gałęzi z wywozem,- przygotowywanie działek pod inwestycję,- karczowanie pni,- usługi melioracyjne,- tr…

18.03.2021 11:20 wrote:

SKUPUJĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry EXTRA GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ ! ZDECYDOWANIE KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE od ręk…

14.03.2021 17:54 wrote:

Jeśli chcesz szybko sprzedać stare Obrazy, Obrazki np. po likwidacji kolekcji, może po dziadkach, ze strychu, mieszkania, domu, może zawadz…