czwartek 06.08.2020

Imieniny: Sławy Jakuba

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

On ukradł foto-pułapkę, ona ukryła amfetaminę w... książce

On ukradł foto-pułapkę, ona ukryła amfetaminę w... książce

23.07. 2020

Tak zakończyła się ich wyprawa nad staw: on odpowie za przestępstwo przeciwko mieniu, ona z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

W wyniku realizacji sprawy operacyjnej średzcy policjanci ustalili, że sprawcą kradzieży urządzenia typu foto-pułapka, do której doszło na terenie gminy Środa Śląska, jest mieszkaniec powiatu legnickiego. Funkcjonariusze podczas przeszukania w jego miejscu zamieszkania znaleźli skradzione urządzenie.

Śledczy ustalili, że sprawca będąc ze znajomymi w okolicach stawu położonego w gminie Środa Śląska, zauważył zamocowane na drzewie urządzenie. Postanowił je sobie zabrać. Jak pomyślał tak też zrobił.

Jego łupem padła foto-pułapka, dwa komplety akumulatorów i karta startowa o łącznej wartości ponad 700 złotych. Policjanci odzyskali skradzione mienie w całości.

36-latek odpowie za kradzież, natomiast jego znajoma, która towarzyszyła mu podczas wyprawy nad zbiornik wodny, odpowie za posiadanie substancji psychotropowych. Policjanci bowiem podczas wyjaśniania okoliczności kradzieży ustalili, że sprawca na miejscu zdarzenia był w towarzystwie 36-letniej średzianki. Funkcjonariusze ujawnili przy kobiecie niewielkie ilości substancji psychotropowych, które były ukryte w książce. Przeprowadzony test wskazał, że jest to amfetamina.

Kobieta tłumaczyła, że zauważyła zawiniątko w swojej torebce, jednak nie potrafiła logicznie wyjaśnić, w jaki sposób weszła w jego posiadanie.

Na podstawie zgromadzonych materiałów policjanci przedstawili 36-latkowi zarzut kradzieży. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Jego 36-letnia znajoma usłyszała zarzut z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Odpowie za posiadanie substancji psychotropowych w postaci amfetaminy.

Przestępstwo to zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Oficer Prasowy KPP w Środzie Śląskiej

Udostępnij ten artykuł:

 

Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie rozpocznie się za:

Najnowsze artykuły

Koronawirus / statystyki:

Najnowsze komentarze

Malczyczanin skomentował/a Policjanci zlikwidowali plantację marihuany
Mam drona z 10000tysi i sobie trenuję na papierni gamoniu, ty pewnie widziałeś drona w zabawkowym i ...
Boże blogoslaw Malczycom. Miej w opiece tych porządnych ludzi.
Ciekawe skąd znają nasi złoci Policjanci zapach marihuany czyżby sami kosztowali ????
To nabijamy teraz kasę Francuzom bardzo słuszna linia partii:)

Lokalne ogłoszenia drobne

29.07.2020 10:26 wrote:

Witam, zlecę rozbiórkę murowanych komórek lokatorskich. Jako formę zapłaty proponuję odbiór cegieł z rozbiórki. Czerwona cegła wypalana. Zap…

29.07.2020 06:23 wrote:

Kupię dom wolnostojący / szeregówka. W związku ze zmianą pracy poszukuję domu na terenie Środy Śląskiej. Tel 785 558 716…

27.07.2020 11:15 wrote:

SKUPUJĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry EXTRA GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ ! Interesują mnie do kupienia stare: Obrazy, Ik…

26.07.2020 12:46 wrote:

Zginął 3 letni kocurek- Edek. Bury pręgowany na bokach wzór kół. białe łapy, miauczy donośnie i upierdliwie. Proszę o pomoc.…