piątek 26.02.2021

Imieniny: Mirosława Aleksandra

Środa Śląska partnerem energooszczędnego projektu

Środa Śląska partnerem energooszczędnego projektu

Pt, 24.07.2020 09:40

23 czerwca w Twardogórze i 10 lipca w Wołowie włodarze 8 gmin subregionu wrocławskiego zawiązali partnerstwo i podpisali list intencyjny w sprawie realizacji w latach 2021-2023 projektu modernizacji drogowego i ulicznego oświetlenia na energooszczędne typu led.Celem rozmów włodarzy i specjalistów od inwestycji i aplikowania o środki unijne z gmin Wołów, Twardogóra, Strzelin, Oława, Żmigród, Milicz, Środa Śląska i Prusice było wyłonienie lidera projektu, ustalenie warunków współpracy z firmą doradczą oraz omówienie stanu zaawansowania realizacji dokumentacji audytowej w poszczególnych gminach.

Dokumentacja dotyczy wymiany i dobudowy ponad 8.000 lamp na sieci Tauron, w tym ponad 850 lamp na głównych odcinkach dróg w mieście i gminie Środa Śląska. – To bardzo duży projekt inwestycyjny, kompleksowy, o łącznej wartości prawie 20 mln zł. Współpraca 8 miast i gmin daje nam większe szanse w pozyskaniu środków unijnych – podkreśla Monika Szymanowska, p.o. kierownika Wydziału Promocji i Rozwoju Gminy.

Reprezentanci 8 samorządów miejskich i miejsko-wiejskich podjęli decyzję o współpracy w pozyskaniu środków unijnych na powyższy cel i 10 lipca w Wołowie, który jest liderem projektu, podpisali list intencyjny dot. wspólnego aplikowani i realizacji  projektu pn. „Modernizacja istniejącego oświetlenia ulicznego i drogowego przy drogach publicznych na energooszczędne w Gminie Wołów, Gminie Twardogóra, Gminie Strzelin, Gminie Miasto Oława, Gminie Żmigród, Gminie Milicz, Gminie Środa Śląska i Gminie Prusice” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014 – 2020.

– Jeżeli uda się nam pozyskać środki unijne w II kw. 2021 to efekty modernizacji oświetlania w naszym mieście i gminie będą widoczne już w IV kw. 2021 i w 2022 roku – podsumowuje burmistrz Środy Śląskiej Adam Ruciński.

Na początku lipca Gmina Środa Śląska odebrała audyt energetyczny lamp przeznaczonych do modernizacji, opracowany przez firmę Gradis z Krakowa.

(prg)

 

spotkanie w twardogorze 23.06.2020
powrót na górę

Najnowsze komentarze

 • Łysy z brazzers powiedział(a) Więcej
  Wogle instytucje tej gminy są całkiem niewydolne. Ośrodek zdrowia, do którego nie można się dodzwonić,... 2 godziny temu.
 • 123 powiedział(a) Więcej
  Idź z tymi informacjami na policję.  2 godziny temu.
 • Dawid powiedział(a) Więcej
  Proszę rodzinę dziecka o kontakt, przekażę istotne informacje w sprawie. Dawid Petrus tel.579925890 3 godziny temu.
 • karol powiedział(a) Więcej
  a kogo ci debile sredzcy mają się w naszym miescie bać ̣...POLICJI,STRAZY WIEJSKIEJ??? 4 godziny temu.
 • 607 543 285 powiedział(a) Więcej
  Wszyscy dbają o środowiska to skąd ten smog i ścieki w rzekach? 5 godzin temu.
 • Obserwator powiedział(a) Więcej
  Jarek coś ty chłopie narobił ty już masz. Kibel zabiłeś jedną osobę , jechałeś naćpany, uciekłeś... 6 godzin temu.

Wyszukiwarka artykułów:

Pogoda Środa Śląska

Lokalne ogłoszenia drobne

25.02.2021 13:10 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - np.: po LIKWIDACJI NIERUCHOMOŚCI lub KOLEKCJI ANTYKÓW !!! Ramy, Obrazy , Obrazki, Ikony, stare Witraże, Porcelanę, Lampy,…

15.02.2021 10:48 wrote:

Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych pojazdów, które miały miejsce na teren…

13.02.2021 19:49 wrote:

Śnieg zalegający na dachu budynku może stanowić śmiertelne zagrożenie dla ludzi. Aby uniknąć wypadków należy jedynie zadbać o regularne …

09.02.2021 13:03 wrote:

  POMOC BIEDNYM I UBOGIM PRZYNOSI RADOŚĆ,SIŁĘ I DUMĘ…DLA NAS OSÓB BIEDNYCH I WYKLUCZONYCH JEST TO TEMAT BARDZO WSTYDLIWY PROSIĆ O POMOC INN…

0
RAZEM