środa 28.10.2020

Imieniny: Szymona Tadeusza

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Środa Śląska partnerem energooszczędnego projektu

Środa Śląska partnerem energooszczędnego projektu

24.07. 2020

23 czerwca w Twardogórze i 10 lipca w Wołowie włodarze 8 gmin subregionu wrocławskiego zawiązali partnerstwo i podpisali list intencyjny w sprawie realizacji w latach 2021-2023 projektu modernizacji drogowego i ulicznego oświetlenia na energooszczędne typu led.

Celem rozmów włodarzy i specjalistów od inwestycji i aplikowania o środki unijne z gmin Wołów, Twardogóra, Strzelin, Oława, Żmigród, Milicz, Środa Śląska i Prusice było wyłonienie lidera projektu, ustalenie warunków współpracy z firmą doradczą oraz omówienie stanu zaawansowania realizacji dokumentacji audytowej w poszczególnych gminach.

Dokumentacja dotyczy wymiany i dobudowy ponad 8.000 lamp na sieci Tauron, w tym ponad 850 lamp na głównych odcinkach dróg w mieście i gminie Środa Śląska. – To bardzo duży projekt inwestycyjny, kompleksowy, o łącznej wartości prawie 20 mln zł. Współpraca 8 miast i gmin daje nam większe szanse w pozyskaniu środków unijnych – podkreśla Monika Szymanowska, p.o. kierownika Wydziału Promocji i Rozwoju Gminy.

Reprezentanci 8 samorządów miejskich i miejsko-wiejskich podjęli decyzję o współpracy w pozyskaniu środków unijnych na powyższy cel i 10 lipca w Wołowie, który jest liderem projektu, podpisali list intencyjny dot. wspólnego aplikowani i realizacji  projektu pn. „Modernizacja istniejącego oświetlenia ulicznego i drogowego przy drogach publicznych na energooszczędne w Gminie Wołów, Gminie Twardogóra, Gminie Strzelin, Gminie Miasto Oława, Gminie Żmigród, Gminie Milicz, Gminie Środa Śląska i Gminie Prusice” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014 – 2020.

– Jeżeli uda się nam pozyskać środki unijne w II kw. 2021 to efekty modernizacji oświetlania w naszym mieście i gminie będą widoczne już w IV kw. 2021 i w 2022 roku – podsumowuje burmistrz Środy Śląskiej Adam Ruciński.

Na początku lipca Gmina Środa Śląska odebrała audyt energetyczny lamp przeznaczonych do modernizacji, opracowany przez firmę Gradis z Krakowa.

(prg)

 

spotkanie w twardogorze 23.06.2020

Udostępnij ten artykuł:

 

Komentarzy (13)

This comment was minimized by the moderator on the site

Nasze miasto - w stosunku do sąsiednich miasteczek- wygląda zaniedbane i opuszczone.To co zrobione to za poprzedniego burmistrza ,który miał pewne wady i nie został ponownie wybrany,ale inni kandydaci byli jeszcze "słabsi' Można powiedzieć miasto ma takiego burmistrza jakich ma mieszkańców.W PRL większość urzędników dojeżdżała z Wrocławia.Jednego nie rozumiem czy Pan Rucinski jest LORDEM. Nie wygląda na takiego.Może miał ojca....

This comment was minimized by the moderator on the site

Jakby był taki dobry to by został wybrany poprzedni burmistrz, juz nie płaczcie tak za nim, był tamten, teraz jest ten i niech zrobi ile mozę w tym średzkim grajdołku

This comment was minimized by the moderator on the site

Słabo wyglądają te jego inwestycje. Skatepark na kajakach kosztował STO TYSIĘCY ZŁOTYCH !!! Pieniądze burmistrz wydał lekką ręką i mamy do niczego niepodobny plac zarośnięty trawą. Co dalej z tym miejscem? Tego nie wie nikt a już napewno nie mieszkańcy, którzy za ten bubel zapłacili.

This comment was minimized by the moderator on the site

Widzę że są tacy co wierzą w Adasia. Tylko że on nic nie robi co widać. Widziałem że na remontowany obiekt słynnego NGO który jeszcze nie otwarty a znowu weszła firma i coś naprawia. Brawo Adam. Tylko pamiętajcie to wszystko jest za wasze pieniądze. A śmierdziawka koło targowiska to dopiero wstyd i hańba. A Lord jak zawsze zadowolony.

This comment was minimized by the moderator on the site

Są tacy którzy tylko robią zamęt i zamiast naprawiać swoje wtopy to wrzucają wciąż kamienie do cudzego ogródka, prawda Sebciu

This comment was minimized by the moderator on the site

Jaki ogródek? To ugór. Burmistrzowi przydało by się zrobić poranną kawę na tej śmierdziawce może wtedy przejżał by na oczy.

This comment was minimized by the moderator on the site

Przy tej niby śmierdziawce jest targowisko XXI wieku wiec o co kaman, wolę mieć takie targowisko niż trzeci świat jak w Rumuni, a rzeczka sobie płynie jak płyneła 50 lat

This comment was minimized by the moderator on the site

Bazar jak bazar. Co rusz psują się lampy, przy śmietnikach to nawet jedna odpadła. Plac się pozapadał, rynny przy wiatach połamane. Uroku dodają ścieki płynące chyba aż z gminnego osiedla dla powodzian albo gdzieś z tej okolicy. XXI wiek na miarę średzkich możliwości.

This comment was minimized by the moderator on the site

Pan Ruciński już 5 lat temu obiecał modernizacje oświetlenia w Środzie. Jak zawsze w jego wykonaniu nic nie wyszło. Zostały tylko puste obietnice i pusta kasa. Poprzedni burmistrz kilkanaście lat temu modernizację wykonał ale w tedy jeszcze nie było technologi LED. Ruciński kolejny raz obiecuje i nic z tego nie wyjdzie. Ale winę zwali na innych.

This comment was minimized by the moderator on the site

Panie Pieszy, nie bredź pan jak potłuczony, widzisz pan ze razem wszystkie gminy startują po 20 baniek to zmiarkuj ton bo w innych gminach nie lamentują tylko się cieszą ze im unia do 1000 lamp na łebka dopłaci

This comment was minimized by the moderator on the site

Ludzie nikt wam nie dogodzi nawet sam Pan Bóg. Środa Śląska pięknieje i to jest ważna a malkontenci niech się wyprowadzą do Ligotki.

This comment was minimized by the moderator on the site

Widziałeś kamienice w rynku od podwórka? Widziałeś ul Wilczą za Dino? Widziałeś park koło dawnej mleczarni? Widziałeś rów ze ściekami na ul. Świdnickiej? Na razie to jest pudrowanie starej.... a nie pięknienie.

This comment was minimized by the moderator on the site

widziałem wszystko i nic nowego w Polsce syfią jak wszedzie

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie rozpocznie się za:

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze

Zawsze zwalał winę na pracowników , na Sesjach , na spotkaniach z mieszkańcami a teraz mówi wszem i ...
W Rynku grasują naziści z piorunami. Cale szczeście, że w tym mieście już nie mieszkam.
Pan Skóra się śmiał na sesji a pan burmistrz go strofował. Jak dzieci.
Przecież prezes Komunikacji Miejskiej jest doktorem rolnictwa.

Lokalne ogłoszenia drobne

27.10.2020 22:15 wrote:

szukam pracy . mężczyzna lat 36 prawo jazdy kat b uprawnienia na suwnice utd uprawnienia na wózki widłowe utd .dyspozycyjny bez nalogów pod…

22.10.2020 21:05 wrote:

Sroda Slaska ul. Skłodowskiej Curie -znaleziono młoda kotkę z białym brzuszkiem. Bardzo przyjazna. tel. 690282606 …

18.10.2020 18:20 wrote:

Kupię przeróżne Antyki – Starocie z Domu, Mieszkania, Strychu, Willi ... Kupię wszystko co będzie przed i powojenne, w każdym stanie, bez s…

13.10.2020 08:55 wrote:

S k u p u j ę ~ A n t y k i ~ płacę Gotówką - zadzwoń - kupię Antyki ! Kupię ANTYKI - Obrazy, Ikony, Ramy, Witraże, Sztućce, Srebra, Plater…

Koronawirus / statystyki:

Ostrzeżenie pogodowe / powiat średzki

TodayNo special awareness requiredTomorrowNo special awareness required... więcej informacji.