niedziela 24.09.2023

Imieniny: Gerarda Teodora

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //


„Orły Trójki” nową tradycją średzkiej szkoły

SkomentujTakim tytułem i wyjątkową statuetką mogą poszczycić się tylko wybrani absolwenci Szkoły Podstawowej nr 3 w Środzie Śląskiej. W sali widowiskowej Domu Kultury podczas uroczystej gali wręczono nagrody „Orły Trójki”, które są kontynuacją „Gigantów” przyznawanych do 2019 roku absolwentom gimnazjum.


Fot. UM Fot. UM


Jak mówiła podczas uroczystości Emilia Latos, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3, ta nowa tradycja mogła rozpocząć się dopiero w tym roku, ze względu na ustępującą pandemię covid-19. – Cieszę się, że mamy okazję spotkać się tutaj i nagrodzić najlepszych uczniów klas ósmych, którzy wyróżniali się spośród społeczności szkolnej – mówiła podczas gali dyrektor Emilia Latos.

„Orły Trójki” przyznawanej są w kilku kategoriach, m.in. najlepszy i najsympatyczniejszy uczeń, talent, czy sportowiec. Jednak statuetkę otrzymać mogą nie tylko uczniowie. Tytuł „Orłów Trójki”: Przyjaciel szkoły w tym roku otrzymały dwie lokalne firmy: BASF oraz Vibracoustic, które udzieliły wsparcia finansowego placówce dedykowanego dzieciom z Ukrainy. Jak wyjaśniała dyrektor SP nr 3, dzięki temu udało się wyposażyć 150 uczniów zza wschodniej granicy w potrzebne przybory szkolne.

Jedną z kategorii jest także „zDolnyŚlązak”, a statuetka przyznawana jest laureatowi tego konkursu. W tym roku „Orła Trójki” w tej dziedzinie odebrał Bartosz Kata, który dwukrotnie z rzędu wygrał zDolnegoŚlązaka z historii, a podczas gali odebrał jeszcze drugą statuetkę w kategorii: Najlepszy uczeń.

Jednym z zaproszonych gości był burmistrz Adam Ruciński, który wręczył „Orła Trójki” z dziedziny: Społecznik Roku. Tytuł ten w tym roku powędrował do Jakuba Fedoszczaka. – Życzę Wam, żebyście zawsze pamiętali o swoich korzeniach i o tym, że skończyliście Szkołę Podstawową nr 3 – mówił ze sceny do ósmoklasistów włodarz średzkiej gminy. – Nie bójcie się spełniać swoich marzeń i sięgać po najwyższe cele – dodał burmistrz Adam Ruciński. Wśród wręczających statuetki na scenie znaleźli się także m.in. dyrektor ZOPO Krzysztof Peryga, dyrektor Domu Kultury Grzegorz Ptaszyński, były dyrektor Gimnazjum w Środzie Śląskiej Włodzimierz Papacz oraz radny Rady Miejskiej i przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury, Sportu, Zdrowia i Bezpieczeństwa Publicznego Paweł Rosenbeiger, a także Piotr Ziółkowski z Rady Rodziców SP nr 3.

 Uczniowie przygotowali niespodziankę dla swoich nauczycieli i wyróżnili wybranych pedagogów wręczając im dyplomy z podziękowaniami. Każda z klas ósmych przygotowała także prezentację wspomnień z ośmiu lat szkolnych, a pomiędzy poszczególnymi kategoriami uczniowie średzkiej „trójki” prezentowali występy artystyczne. Talent wokalny pokazała m.in. Agata Szybiak, a pokaz technik karate przygotowały Emilia Wysocka i Marysia Kułakowska. Poniżej pełna lista laureatów „Orłów Trójki” 2022:

Przyjaciel szkoły: BASF i Vibracoustic

Najlepsza sportsmenka: Emilia Wysocka

Najlepszy sportowiec: Adam Dul

Najsympatyczniejsza uczennica: Oliwia Babińska

Najsympatyczniejszy uczeń: Michał Polakowski

Najlepsza uczennica: Aleksandra Tomaszewska

Najlepszy uczeń: Bartosz Kata

Oryginał dziewcząt: Julia Wrońska

Oryginał chłopców: Brajan Bochyński

Talent roku: Agata Szybiak

zDolnyŚlązak: Bartosz Kata

Społecznik roku: Jakub Fedoszczak

(prg)
   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )

Sentymentalna podroż po PRL. Sklepowa na dzień dobry przyitala Cię  uprzejmym słowem.  Czego ... pan sobie ...
Świetna zabawa. Pani STAROŚCINA to chyba lustra nie ma w domu. 
Świetna zabawa. Pani STAROŚCINA to chyba lustra nie ma w domu. 

Lokalne ogłoszenia drobne

05.09.2023 19:48 wrote:

Sprzedam dom w Wilczkowie gm. Malczyce, pow. 77,40 m2, trzy pokoje, cena 139000 zł, tel. 693623821…

05.09.2023 19:21 wrote:

Sprzedam mieszkanie składające się z 4 pokoi, kuchni, łazienki, otwartego salonu. Lokal o powierzchni 109 m2, cena 350 000 zł do negocjacji…

23.08.2023 18:01 wrote:

Kupię - > ANTYKI < - SPRZĄTANIE - LIKWIDACJA MIESZKANIA / DOMU / KOLEKCJI -?- Kupuję Antyki - Płacę Gotówką ! Interesują mnie…

20.08.2023 07:03 wrote:

Muzeum Regionalne Środa Śląska            wymagania: Pracownik ochrony-wpis na listę kwalifikowanego pracownika ochrony legitymacja osob…

komnet internet

hydrotech do gazety nowa reklama

Nie przegap tych artykułów.