poniedziałek 14.06.2021

Imieniny: Bazylego Elizy

Fot. UM Fot. UM

OSiR bezkonkurencyjny w utrzymaniu zieleni miejskiej

Wt, 20.04.2021 14:56
 •  

15 kwietnia burmistrz podpisał z prezesem Ośrodka Sportu i Rekreacji w Środzie Śląskiej cztery umowy na utrzymanie zieleni na terenie gminy, których wartość łącznie wynosi ponad 336 tys. zł. OSiR wygrał przetarg na tę usługę już drugi rok z rzędu.


Pierwsza z czterech podpisanych umów dotyczy stałego utrzymania zieleni na terenie Środy Śląskiej. To m.in. koszenie traw, usuwanie samosiewów oraz grabienie liści w publicznych częściach miasta będących w zarządzie średzkiego magistratu. Zgodnie z umową, powyższe prace będą wykonywane do końca marca 2022r. a wartość umowy opiewa na kwotę ponad 150 tys. zł.

Druga umowa dotyczy koszenia poboczy i rowów przy drogach gminnych na terenie miasta i gminy Środa Śląska, utrzymanie zieleni oraz zbieranie luzu śmieciowego z terenów zielonych na zgłoszenie. Termin zakończenia prac ustalono także na koniec marca 2022, a wartość umowy to ponad 157 tys. zł.

Trzecia z umów między gminą, a spółką OSiR dotyczy z kolei utrzymania zieleni na terenie cmentarza komunalnego i cmentarza Armii Radzieckiej w Środzie Śląskiej. Koszt prac, zgodnie z umową, to niespełna 5 tys. zł.

Ostatnia część to umowa na mulczowanie terenów zielonych na obszarze miasta i gminy, na zgłoszenie, a jej wartość to ponad 22 tys. zł.

- W tym trudnym ze względu na pandemię okresie, dział zieleni stanowi dla OSiR-u ważne źródło przychodów i możliwość świadczenia usług dla mieszkańców całej gminy - zapewnia Artur Paprota Prezes OSiR-u. - Wygrany przetarg to ważny element w budowaniu wizerunku firmy, która oparta jest na sprawdzonych pracownikach  gwarantujących dobrze wykonane usługi – dodaje Prezes Artur Paprota.

Podobnego zdania jest koordynator Marian Sujecki, który bezpośrednio zarządza działem zieleni w spółce OSiR. - Cieszę się, że wygraliśmy ten przetarg, jednocześnie chcę podziękować burmistrzowi i Radzie Nadzorczej, że przeznaczyli środki na unowocześnienie sprzętu w OSiR, dzięki któremu nasza praca będzie jeszcze bardziej efektywna, a jej efekty widoczne dla mieszkańców – podsumowuje Marian Sujecki.

(prg)

umowa osir utrzymanie zieleni 1

 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0


 • Policjant powiedział(a) Więcej
  Tylko sprawdzcie ile nietrzeźwych spowodowało wypadki a ile trzeźwych statystyki mówią... 6 minut temu.
 • Maria powiedział(a) Więcej
  Ja proponuję portret Pana dyr Świerczynskiego lub Cetery. 6 minut temu.
 • Maria powiedział(a) Więcej
  Julian Żygadło (bezpartyjny) wygrał niedzielne, przedterminowe wybory na burmistrza Kątów... 9 minut temu.
 • IwanGelik powiedział(a) Więcej
  Ruskie wybory,  był z nadania to niech będzie dalej......
  Bo przecież spadochroniarz... 10 minut temu.

Najnowsze artykuły

niedziela / 13.06.2021 / 12:27 1

Wieczór ze stand-upem w Miękini

Stand-up staje się w Polsce coraz popularniejszy. W piątek fani tej formy rozrywki świetnie bawili się w Samorządowym Ośrodku Kultury w Miękini.

Wyszukiwarka artykułów:

Lokalne ogłoszenia drobne

09.06.2021 12:42 wrote:

Witam , szukam pana rencista emeryt do prac koserwatorskich 1-2 razy w tygodniu  w Srodzie Slaskieji Tel 885176463 …

08.06.2021 16:04 wrote:

Potrzebny fachowiec złota rączka praca koserwacyjna , malowanie drobne naprawy raz w tygodniu rencista emeryt mile widzany.…

06.06.2021 10:40 wrote:

Zlecę remont pokrycia dachowego dach płaski hala magazynowa około 750 m2, w Środzie Śląskiej tel. 502386734 marekszu@wp.pl  …

06.06.2021 08:40 wrote:

Wynajmę mieszkanie w centrum Środy Śląskiej,  56 m2- 3 pokoje, kuchnia, osobna łazienka i toaleta. Mieszkanie ciepłe, słoneczne, umeblowane…