czwartek 23.09.2021

Imieniny: Bogusława Tekli

Fot. UM Fot. UM

OSiR bezkonkurencyjny w utrzymaniu zieleni miejskiej

Wt, 20.04.2021 14:56
 •  

15 kwietnia burmistrz podpisał z prezesem Ośrodka Sportu i Rekreacji w Środzie Śląskiej cztery umowy na utrzymanie zieleni na terenie gminy, których wartość łącznie wynosi ponad 336 tys. zł. OSiR wygrał przetarg na tę usługę już drugi rok z rzędu.


Pierwsza z czterech podpisanych umów dotyczy stałego utrzymania zieleni na terenie Środy Śląskiej. To m.in. koszenie traw, usuwanie samosiewów oraz grabienie liści w publicznych częściach miasta będących w zarządzie średzkiego magistratu. Zgodnie z umową, powyższe prace będą wykonywane do końca marca 2022r. a wartość umowy opiewa na kwotę ponad 150 tys. zł.

Druga umowa dotyczy koszenia poboczy i rowów przy drogach gminnych na terenie miasta i gminy Środa Śląska, utrzymanie zieleni oraz zbieranie luzu śmieciowego z terenów zielonych na zgłoszenie. Termin zakończenia prac ustalono także na koniec marca 2022, a wartość umowy to ponad 157 tys. zł.

Trzecia z umów między gminą, a spółką OSiR dotyczy z kolei utrzymania zieleni na terenie cmentarza komunalnego i cmentarza Armii Radzieckiej w Środzie Śląskiej. Koszt prac, zgodnie z umową, to niespełna 5 tys. zł.

Ostatnia część to umowa na mulczowanie terenów zielonych na obszarze miasta i gminy, na zgłoszenie, a jej wartość to ponad 22 tys. zł.

- W tym trudnym ze względu na pandemię okresie, dział zieleni stanowi dla OSiR-u ważne źródło przychodów i możliwość świadczenia usług dla mieszkańców całej gminy - zapewnia Artur Paprota Prezes OSiR-u. - Wygrany przetarg to ważny element w budowaniu wizerunku firmy, która oparta jest na sprawdzonych pracownikach  gwarantujących dobrze wykonane usługi – dodaje Prezes Artur Paprota.

Podobnego zdania jest koordynator Marian Sujecki, który bezpośrednio zarządza działem zieleni w spółce OSiR. - Cieszę się, że wygraliśmy ten przetarg, jednocześnie chcę podziękować burmistrzowi i Radzie Nadzorczej, że przeznaczyli środki na unowocześnienie sprzętu w OSiR, dzięki któremu nasza praca będzie jeszcze bardziej efektywna, a jej efekty widoczne dla mieszkańców – podsumowuje Marian Sujecki.

(prg)

umowa osir utrzymanie zieleni 1

 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0


Najnowsze komentarze

 • Obserwator powiedział(a) Więcej
  no niesamowite... Budżet obywatelski w wykonaniu Adasia.... Śmiech na sali!!! Kpina?! To za... 11 godzin temu.
 • abc powiedział(a) Więcej
  Pani Hela, legenda przedszkola w Ciechowie. Wszystkiego najlepszego ! 12 godzin temu.
 • Uczeń powiedział(a) Więcej
  Czy Pan Burmistrz też był tak wyróżniany jako uczeń średzki? 12 godzin temu.
 • Gal Anonim powiedział(a) Więcej
  A kto to ci dwaj z łańcuchami z USC? 12 godzin temu.

Najnowsze artykuły

środa / 22.09.2021 / 15:03

Mnóstwo zajęć w średzkim Domu Kultury!

Domu Kultury w Środzie Śląskiej w sezonie 2021/2022 przygotował szereg zajęć rozwijających talenty i umiejętności. Zachęcamy do zapoznania się z…

Wyszukiwarka artykułów:

Bądź na bieżąco!

Powiadomienie push to krótki komunikat informujący o nowo dodanym artykule. Wyglądem przypomina powiadomienie o nowej wiadomości SMS (urządzenia mobilne) oraz wyskakujące okienko w przypadku przeglądarki na PC / laptopie. Powiadomienia możesz w każdej chwili deaktywować, tym samym przyciskiem:

 

Bądź na bieżąco z wiadomościami z powiatu średzkiego! Polityka prywatności.

Lokalne ogłoszenia drobne

21.09.2021 14:44 wrote:

PORZĄDKI - PRZEPROWADZKA - ZMIANA WYSTROJU - POTRZEBUJESZ SZYBKO GOTÓWKĘ ? DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry EXTRA GOTÓWKĄ - kupię Antyki / Starocie…

16.09.2021 21:41 wrote:

Internetowa Galeria Handlowa oferuje wszystkie oferty i usługi które są w galeriach stacjonarnych.Zakupy szeroka oferta sklepów np. z odzie…

04.09.2021 02:53 wrote:

Witam. Sprzedam słoneczne mieszkanie w bloku w Ciechowie przy ulicy Osiedlowej. 3 pokoje,kuchnia,łazienka, wc,garaż i dwie piwnice. Położon…

03.09.2021 07:44 wrote:

KUPIĘ Antyki / Starocie - PORZĄDKI, LIKWIDACJA MIESZKANIA, DOMU, WILLI, KOLEKCJI ANTYKÓW ... Zadzwoń ! KUPIĘ od ręki za GOTÓWKĘ stare : Obr…