wtorek 09.08.2022

Imieniny: Romana Ryszarda

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //Ostatnie pożegnanie Śp. Ryszarda Ćwiklińskiego
Nauczyciele, uczniowie, pracownicy i rodzice Szkoły Podstawowej im. Sybiraków w Rakoszycach z głębokim smutkiem przyjęli wiadomość o śmierci Pana Ryszarda Ćwiklińskiego, Prezesa Koła Związku Sybiraków w Środzie Śląskiej, Przyjaciela szkoły.


08 lutego 2020 r. licznie zebrani przedstawiciele placówki uczestniczyli w ceremonii pogrzebowej na cmentarzu w Środzie Śl. W imieniu całej społeczności szkolnej Śp. Ryszarda Ćwiklińskiego pożegnała pani Jadwiga Cielińska:

„Panie Prezesie, panie Ryszardzie… My też jesteśmy…Przepełnieni smutkiem, żalem nauczyciele i uczniowie, rodzice Szkoły Podstawowej im. Sybiraków w Rakoszycach. Jesteśmy, aby podziękować i pożegnać Ciebie, bliską naszym sercom osobę.

11 lat temu w drzwiach szkoły stanął mężczyzna, dystyngowany, serdeczny i przybliżył nam niezwykłą, bolesną historię, która poruszyła serca. Ja również wówczas poznałam pana Ryszarda Ćwiklińskiego, z którym każde moje osobiste spotkanie wzruszało, napawało dumą, wprowadzało w zakłopotanie przy niecodziennych manierach. Nie zastanawialiśmy się długo; tak, postanowiliśmy, właśnie  tak, imię Sybiraków będzie nosiła nasza szkoła. Od 16 września 2010 r. trwamy w przyjaźni z Sybirakami, którzy są cząstką naszej społeczności. Nie byłoby tej przyjaźni, gdyby nie Pana starania, Pana inicjatywa, panie Ryszardzie. Dziękujemy. Dziękuję.

Za lekcje historii i patriotyzmu. Swoim pogodnym usposobieniem uczył Pan pokory wobec życia. Pańskie  traumatyczne wspomnienia, Pana przykład, pozwalają nam lepiej rozumieć słowa: Bóg, Honor, Ojczyzna, wyhaftowane na sztandarze, sztandarze odznaczonym medalem PRO PATRIA – DLA OJCZYZNY. Ten sztandar dzisiaj pochyla się nad Pana trumną w dowód szacunku, uznania i podziękowania.

Niech ten symboliczny gest będzie naszym pożegnaniem z Panem, a jednocześnie podziękowaniem, za Pana życie, zaangażowanie w sprawy naszej szkolnej społeczności, za życzliwość, docenianie naszej pracy, za wspólne śpiewanie kolęd i pieśni patriotycznych, za  dzielenie się bogatym doświadczeniem, za Pana obecność wśród nas, która ufam głęboko, nie kończy się tym fizycznym rozstaniem.

Człowiek z natury jest wędrowcem (pielgrzymem), który od samego zarania swego bytu gdzieś pielgrzymuje […]. Ryszard Ćwikliński zakończył swoją ziemską wędrówkę. Będzie nam Go brakowało. Zapamiętamy Go jako człowieka ciepłego i serdecznego, oddanego naszej szkole. Dziękujemy za wszystko.

Spoczywaj w pokoju.

Drogiej Małżonce, całej Rodzinie Zmarłego składamy serdeczne wyrazy współczucia.

Jadwiga Cielińska

dyrektor szkoły

  • Donald T powiedział(a) Więcej
    Wszystko co Polskie - Niemcom oddam. To wam gwarantuję !!!! DONALD volksdojcz. 2 minut temu
  • JohnySilverhand powiedział(a) Więcej
    Każdy by zagłosował na partie kotra chce dawać pieniążki obywatelom, tylko nikt nie zastanawiał się nad długofalowymi skutkami tego rozdawnictwa. godzinę temu.
  • JohnySilverhand powiedział(a) Więcej
    Zosia ty chyba za dużo tvp oglądasz przed snem. Przejechałem ostatnio pół polski i nie mówię tu o dużych miastach tylko mniejszych niż Środa... godzinę temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

20.07.2022 10:16 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce,…

10.07.2022 14:14 wrote:

Oddam dwie papużki faliste, parka, z całym wyposażeniem. Ptaki mają ok. roku, są zdrowe i zadbane. Tel. 696132306…

08.07.2022 19:01 wrote:

Poszukuję ekipy budowlanej do tynkowania elewacji + przyziemie, na budynku mieszkalnym w Środzie Śląskiej. Tel. 602481432.…

04.07.2022 07:06 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - POTRZEBNA GOTÓWKA -?- ZADZWOŃ - SZYBKI KONTAKT !Interesują mnie stare: Obrazy, Grafiki, Akwarele, Szkice, Rysunki, Ikony, Po…