poniedziałek 02.10.2023

Imieniny: Teofila Dinozji

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //


Otwarcie Średzkiego Inkubatora Przedsiębiorczości

SkomentujTo wyjątkowe miejsce na mapie Środy Śląskiej jest spełnieniem potrzeb i oczekiwań małych i średnich przedsiębiorców rozpoczynających swoją przygodę z biznesem.  To właśnie dla nich powstał Średzki Inkubator Przedsiębiorczości, którego uroczyste otwarcie odbyło się 1 marca. Partnerami eventu była firma Catering Merkury, która przygotowała poczęstunek dla gości oraz TVi Roland, który na żywo relacjonował wydarzenie w sieci.


Fot. UM w Środzie Śląskiej Fot. UM w Środzie Śląskiej


Prowadzenie własnej działalności gospodarczej wymaga odwagi, samozaparcia i konsekwencji, ale potrzebne są także umiejętności organizacyjne i wiedza – jak uzyskać wsparcie i gdzie go szukać. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom takich osób, burmistrz Adam Ruciński podjął decyzję o utworzeniu Średzkiego Inkubatora Przedsiębiorczości.

- Czuję się szczęśliwy, dumny i naprawdę zbudowany tym, co udało nam się tutaj w Środzie Śląskiej w tym miejscu dla przedsiębiorców zrobić. Dokonaliśmy czegoś nietuzinkowego, wyjątkowego, czegoś trudnego. Trudnego z pewną historią. Były momenty trudne, z których udało się nam wybrnąć. Cały czas ten cel, który nam przyświecał, motywował nas do tego, żeby te różne problemy pokonywać - przyznaje burmistrz Adam Ruciński.

Zadaniem Średzkiego Inkubatora Przedsiębiorczości jest zapewnienie osobom rozpoczynającym i prowadzącym działalność gospodarczą kompleksowego wsparcia. – Przede wszystkim jest to wynajem powierzchni biurowych, ale oprócz tego również tzw. usługi miękkie, czyli doradztwo finansowe, księgowe, prawne. I co ważne dla przedsiębiorców, pozyskiwanie funduszy zewnętrznych, od wsparcia w poszukaniu funduszy, do napisania wniosku aplikacyjnego – wymienia Mariola Kądziela, prezes spółki Średzki Inkubator Przedsiębiorczości.

W uroczystym otwarciu ŚIP wzięło udział blisko 70 osób – m.in. reprezentanci instytucji otoczenia biznesu, przedsiębiorcy, a także włodarze gmin z Dolnego Śląska. – To będzie nie tylko dla Was tutaj lokalnie bardzo ważny temat dla rozwoju przedsiębiorczości, ale także dla tych powiatów ościennych – wskazuje Dariusz Chmura, burmistrz Gminy Wołów. – Pomyślałem, że w kontekście tych inwestycji, które tutaj powstają, taki klaster edukacyjny stworzymy w Wołowie, będę o tym rozmawiał z burmistrzem. 

Podczas spotkania lider projektu utworzenia ŚIP Rafał Ratuszniak przedstawił niełatwą drogę przebiegu procesu inwestycyjnego. Na przygotowanej prezentacji można było obejrzeć początkowy stan budynku, poszczególne etapy realizacji projektu, jego główne cele, a także wizualizację docelowej koncepcji. Bardzo ważnym punktem wydarzenia było podpisanie porozumień o współpracy z Legnicką Specjalną Strefą Ekonomiczną oraz Wrocławskim Parkiem Technologicznym w zakresie tworzenia warunków i wspierania rozwoju przedsiębiorczości oraz innowacyjności małych i średnich przedsiębiorstw.

Ofertę i zasady funkcjonowania obiektu przedstawiła prezes spółki Mariola Kądziela. – Planujemy, że rozpoczęcie naboru przedsiębiorców, którzy będą chcieli tutaj ulokować swoją działalność to będzie II kwartał tego roku. Teraz skupimy się na pracach polegających na opracowaniu regulaminu, zasad naboru i korzystania z tego miejsca – mówiła podczas prezentacji prezes ŚIP.

- Uważam, że utworzenie takiego miejsca to bardzo dobry pomysł. Jest wiele małych mikroprzedsiębiorstw w Środzie Śląskiej. Ja oraz moi znajomi potrzebowaliśmy takiej instytucji, żeby nam pomogła się rozwijać. Moglibyśmy tutaj korzystać ze wsparcia prawnego, księgowego, no i oczywiście powierzchnie biurowe w bardzo preferencyjnych cenach dla nas – uważa Bartosz Hamkało, lokalny przedsiębiorca.

Przebudowa budynku trwała dwa lata, a koszt realizacji całego projektu to blisko 7 mln 730 tys. zł, z czego 85% pokryły środki zewnętrzne Unii Europejskiej. W planach Średzki Inkubator Przedsiębiorczości będzie miejscem wydarzeń biznesowych promujących lokalnych i subregionalnych przedsiębiorców, szczególnie młodych w nowoczesnych branżach.  – Dzisiaj jest sukces. Oczywiście nie jest to jeszcze sukces pełny, docelowy. Bo pełny i docelowy będzie wtedy, kiedy to miejsce będzie tętniło życiem. Życiem przedsiębiorców, którzy tutaj się ulokują. I wtedy, kiedy będziemy mieli wypełnienie 80%, 90%, a może 100% w najbliższym, nie wiem, roku, półtora, to wtedy będziemy mogli powiedzieć – tak, w Środzie Śląskiej osiągnęliśmy pełny sukces. Taki, jaki sobie zaplanowaliśmy dekadę wcześniej – kwituje burmistrz Adam Ruciński.

(prg)


Media   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )

A może pan Burdzy i inna elita w końcu pomyślała by nad budową i pomocą szkole ...
no wreszcie ktos uruchomil szare komorki
Specjalnie się zalogowałam, bo nie wytrzymam, a do tej pory tylko czytałam. Wyjechałam stąd kilka dobrych ...

Lokalne ogłoszenia drobne

05.09.2023 19:48 wrote:

Sprzedam dom w Wilczkowie gm. Malczyce, pow. 77,40 m2, trzy pokoje, cena 139000 zł, tel. 693623821…

05.09.2023 19:21 wrote:

Sprzedam mieszkanie składające się z 4 pokoi, kuchni, łazienki, otwartego salonu. Lokal o powierzchni 109 m2, cena 350 000 zł do negocjacji…

23.08.2023 18:01 wrote:

Kupię - > ANTYKI < - SPRZĄTANIE - LIKWIDACJA MIESZKANIA / DOMU / KOLEKCJI -?- Kupuję Antyki - Płacę Gotówką ! Interesują mnie…

20.08.2023 07:03 wrote:

Muzeum Regionalne Środa Śląska            wymagania: Pracownik ochrony-wpis na listę kwalifikowanego pracownika ochrony legitymacja osob…

baner

plakat centrum 2.08. 1

cid 18a73e82c4a69b8beb36

Nie przegap tych artykułów.