środa 26.01.2022

Imieniny: Tymoteusza Michala

Fot. UM Fot. UM

Papier, plastik i szkło w PSZOK-u do 50 kg na mieszkańca

Pt, 06.08.2021 15:26
 •  

20 lipca Gmina Środa Śląska wprowadziła ograniczenia ilościowe w przyjmowaniu odpadów segregowanych dostarczanych do PSZOK-u w Krynicznie. Średzki magistrat nie będzie ponosił kosztów odpadów frakcji segregowanych, tj. plastik, szkło i papier w ilości powyżej 50 kg na jednego mieszkańca miesięcznie.


REKLAMA
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Do średzkiego magistratu docierają sygnały, że mieszkańcy prowadzący działalność gospodarczą oddają odpady do PSZOK-u jako osoby fizyczne, co jest niedopuszczalne wg Regulaminu czystości Rady Miejskiej. Sytuacje te będą weryfikowane i wyciągnięte będą konsekwencje w postaci nałożenia kar oraz dokonania opłaty za pozostawione w PSZOK-u odpady, zgodnie ze stawką FBSerwis.

Odbiorem i zagospodarowaniem odpadów segregowanych pochodzących z terenów zamieszkałych zajmuje się na terenie miasta i gminy Środa Śląska firma Chemeko-System. Każdy z mieszkańców ma również możliwość ew. dostarczenia poszczególnych frakcji odpadów do PSZOK-u. W wyniku przeprowadzonych kontroli okazało się, że niektórzy mieszkańcy przywożą ogromne ilości tych odpadów – nawet po kilkaset kilogramów i jest to wysoce zaskakujące, że takie ilości są w gosp. domowych i rodzi się przypuszczenie, że mogą być inne źródła pochodzenia tak dużych ilości odpadów.

Tego rodzaju praktyki w ocenie Wydziału KŚR są zupełnie nieuzasadnione, a tego rodzaju odpady powinny być wyrzucane do pojemników do tego przeznaczonych ustawionych pod miejscem zamieszkania, które następnie odbierane są przez Chemeko-System zgodnie z harmonogramem. 

Jeśli mieszkaniec gminy Środa Śląska będzie chciał oddać w/w odpady do PSZOK-u w Krynicznie w ilościach powyżej 50 kg miesięcznie, musi uzyskać pisemną zgodę średzkiego magistratu, poprzedzoną wnioskiem do Wydziału Spraw Komunalnych Środowiska i Rolnictwa wraz z uzasadnieniem oddania tak dużej ilości odpadów typu plastik, szkło, papier.

(um)

 • 7
 • 0
 • 3
 • 0
 • 0
 • 1

REKLAMA
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


powrót na górę
Najnowsze komentarze:
 • Covidiusz powiedział(a) Więcej
  Testujcie się ile fabryka dała ,tylko to wam zostało popaprance telewizyjne... 3 godziny temu.
 • Doktor powiedział(a) Więcej
  Ktos tym zarządza czy nawet wydaje pozwolenie na postawienie takiego pudła - czyli wie jakie będą warunki. Brawo za wyobraźnię decydentowi!  5 godzin temu.
 • Magda powiedział(a) Więcej
  Ten list sprawił, że Sanepid zniósł możliwość pierwszeństwa badań dzieci do 6 lat. Kobiety z małymi, chorymi dziećmi stoją w kolejce... 5 godzin temu.
REKLAMA
reklama@roland-gazeta.pl

Lokalne ogłoszenia drobne

23.01.2022 18:18 wrote:

Praca dla pomocy kuchennej /kucharki - dorywcza w weekendy lub w tygodniu - tel 885 17 64 63…

19.01.2022 20:08 wrote:

Wykonuję drobne prace spawalnicze - meble, płoty, bramy, stoliki, wózki, i inne. Zapraszam do współpracy 792 279 495 - Tomasz…

19.01.2022 20:06 wrote:

Kupię przyczepkę ubezpieczoną, z tabliczką znamionową - czyli legalną z papierami, samoróbkę. Jeśli chcesz sprzedać skontaktuj się ze mną. …

06.01.2022 11:32 wrote:

KUPIĘ ANTYKI po SPRZĄTANIU / CZYSZCZENIU / LIKWIDACJI - NIERUCHOMOŚCI - DOMU, MIESZKANIA, WILLI ...Interesują mnie : Stare Obrazy, Ikony, o…