wtorek 21.09.2021

Imieniny: Jonasza Mateusza

Fot. UM Fot. UM

Papier, plastik i szkło w PSZOK-u do 50 kg na mieszkańca

Pt, 06.08.2021 15:26
 •  

20 lipca Gmina Środa Śląska wprowadziła ograniczenia ilościowe w przyjmowaniu odpadów segregowanych dostarczanych do PSZOK-u w Krynicznie. Średzki magistrat nie będzie ponosił kosztów odpadów frakcji segregowanych, tj. plastik, szkło i papier w ilości powyżej 50 kg na jednego mieszkańca miesięcznie.


Do średzkiego magistratu docierają sygnały, że mieszkańcy prowadzący działalność gospodarczą oddają odpady do PSZOK-u jako osoby fizyczne, co jest niedopuszczalne wg Regulaminu czystości Rady Miejskiej. Sytuacje te będą weryfikowane i wyciągnięte będą konsekwencje w postaci nałożenia kar oraz dokonania opłaty za pozostawione w PSZOK-u odpady, zgodnie ze stawką FBSerwis.

Odbiorem i zagospodarowaniem odpadów segregowanych pochodzących z terenów zamieszkałych zajmuje się na terenie miasta i gminy Środa Śląska firma Chemeko-System. Każdy z mieszkańców ma również możliwość ew. dostarczenia poszczególnych frakcji odpadów do PSZOK-u. W wyniku przeprowadzonych kontroli okazało się, że niektórzy mieszkańcy przywożą ogromne ilości tych odpadów – nawet po kilkaset kilogramów i jest to wysoce zaskakujące, że takie ilości są w gosp. domowych i rodzi się przypuszczenie, że mogą być inne źródła pochodzenia tak dużych ilości odpadów.

Tego rodzaju praktyki w ocenie Wydziału KŚR są zupełnie nieuzasadnione, a tego rodzaju odpady powinny być wyrzucane do pojemników do tego przeznaczonych ustawionych pod miejscem zamieszkania, które następnie odbierane są przez Chemeko-System zgodnie z harmonogramem. 

Jeśli mieszkaniec gminy Środa Śląska będzie chciał oddać w/w odpady do PSZOK-u w Krynicznie w ilościach powyżej 50 kg miesięcznie, musi uzyskać pisemną zgodę średzkiego magistratu, poprzedzoną wnioskiem do Wydziału Spraw Komunalnych Środowiska i Rolnictwa wraz z uzasadnieniem oddania tak dużej ilości odpadów typu plastik, szkło, papier.

(um)

 • 7
 • 0
 • 3
 • 0
 • 0
 • 1


Najczęściej komentowane

Najnowsze komentarze

 • Wojewoda powiedział(a) Więcej
  Wniosek o światła ma już z 2-3 lata, jak nie więcej. A konsultacje w sprawie przebudowy... 4 godziny temu.
 • JK powiedział(a) Więcej
  A skąd wiadomo, że gmina coś zamawiała? W tekście jest tylko mowa o wezwaniu w sprawie... 5 godzin temu.
 • IwanGelik powiedział(a) Więcej
  Jprdl. Powiat nie ma się czym pochwalić-parcie na szkło lvl himalaje......
  Boję się... 6 godzin temu.
 • Dziurkacz papier biurko powiedział(a) Więcej
  Ty do roboty się weź a nie siedzisz w komentarzach... 12 godzin temu.

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Bądź na bieżąco!

Powiadomienie push to krótki komunikat informujący o nowo dodanym artykule. Wyglądem przypomina powiadomienie o nowej wiadomości SMS (urządzenia mobilne) oraz wyskakujące okienko w przypadku przeglądarki na PC / laptopie. Powiadomienia możesz w każdej chwili deaktywować, tym samym przyciskiem:

 

Bądź na bieżąco z wiadomościami z powiatu średzkiego! Polityka prywatności.

Lokalne ogłoszenia drobne

04.09.2021 02:53 wrote:

Witam. Sprzedam słoneczne mieszkanie w bloku w Ciechowie przy ulicy Osiedlowej. 3 pokoje,kuchnia,łazienka, wc,garaż i dwie piwnice. Położon…

03.09.2021 07:44 wrote:

KUPIĘ Antyki / Starocie - PORZĄDKI, LIKWIDACJA MIESZKANIA, DOMU, WILLI, KOLEKCJI ANTYKÓW ... Zadzwoń ! KUPIĘ od ręki za GOTÓWKĘ stare : Obr…

31.08.2021 16:15 wrote:

Sprzedam: - jeansy dziewczęce 140cm, dwie  pary, każda po 10 zł, stan idealny, - kurtkę chłopięcą jesienną Decatlon 140-150cm, 30 zł, sta…

11.08.2021 14:39 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE - LIKWIDACJA - PRZEPROWADZKA DOMU, MIESZKANIA - ZADZWOŃ ! KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE za GOTÓWKĘ !Obrazy, Porcelana, Ce…