piątek 12.08.2022

Imieniny: Lecha Euzebii

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //Papier, plastik i szkło w PSZOK-u do 50 kg na mieszkańca
20 lipca Gmina Środa Śląska wprowadziła ograniczenia ilościowe w przyjmowaniu odpadów segregowanych dostarczanych do PSZOK-u w Krynicznie. Średzki magistrat nie będzie ponosił kosztów odpadów frakcji segregowanych, tj. plastik, szkło i papier w ilości powyżej 50 kg na jednego mieszkańca miesięcznie.

Fot. UM Fot. UM


Do średzkiego magistratu docierają sygnały, że mieszkańcy prowadzący działalność gospodarczą oddają odpady do PSZOK-u jako osoby fizyczne, co jest niedopuszczalne wg Regulaminu czystości Rady Miejskiej. Sytuacje te będą weryfikowane i wyciągnięte będą konsekwencje w postaci nałożenia kar oraz dokonania opłaty za pozostawione w PSZOK-u odpady, zgodnie ze stawką FBSerwis.

Odbiorem i zagospodarowaniem odpadów segregowanych pochodzących z terenów zamieszkałych zajmuje się na terenie miasta i gminy Środa Śląska firma Chemeko-System. Każdy z mieszkańców ma również możliwość ew. dostarczenia poszczególnych frakcji odpadów do PSZOK-u. W wyniku przeprowadzonych kontroli okazało się, że niektórzy mieszkańcy przywożą ogromne ilości tych odpadów – nawet po kilkaset kilogramów i jest to wysoce zaskakujące, że takie ilości są w gosp. domowych i rodzi się przypuszczenie, że mogą być inne źródła pochodzenia tak dużych ilości odpadów.

Tego rodzaju praktyki w ocenie Wydziału KŚR są zupełnie nieuzasadnione, a tego rodzaju odpady powinny być wyrzucane do pojemników do tego przeznaczonych ustawionych pod miejscem zamieszkania, które następnie odbierane są przez Chemeko-System zgodnie z harmonogramem. 

Jeśli mieszkaniec gminy Środa Śląska będzie chciał oddać w/w odpady do PSZOK-u w Krynicznie w ilościach powyżej 50 kg miesięcznie, musi uzyskać pisemną zgodę średzkiego magistratu, poprzedzoną wnioskiem do Wydziału Spraw Komunalnych Środowiska i Rolnictwa wraz z uzasadnieniem oddania tak dużej ilości odpadów typu plastik, szkło, papier.

(um)

  • Anonim powiedział(a) Więcej
    I po cooplacac karte nigdzie nie wolno lowic a jak chcesz to plac za każdym razem razem inny rewir wkonco ktos sie wkorzyl i zanieczyszczenie puscil 2 godziny temu.
  • Pola powiedział(a) Więcej
    Dał przykład Trzasku w Warszawce. Dał. Z Czajki g..na lały się do Wisły i żadnej odpowiedzialności. Skoro on mógł, to dlaczego inni nie mogą? 3 godziny temu.
  • Janek powiedział(a) Więcej
    Największy stan zagrożenia dla naszego powiatu mieści się w gmachu na Wrocławskiej 2! 4 godziny temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

20.07.2022 10:16 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce,…

10.07.2022 14:14 wrote:

Oddam dwie papużki faliste, parka, z całym wyposażeniem. Ptaki mają ok. roku, są zdrowe i zadbane. Tel. 696132306…

08.07.2022 19:01 wrote:

Poszukuję ekipy budowlanej do tynkowania elewacji + przyziemie, na budynku mieszkalnym w Środzie Śląskiej. Tel. 602481432.…

04.07.2022 07:06 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - POTRZEBNA GOTÓWKA -?- ZADZWOŃ - SZYBKI KONTAKT !Interesują mnie stare: Obrazy, Grafiki, Akwarele, Szkice, Rysunki, Ikony, Po…