niedziela 24.09.2023

Imieniny: Gerarda Teodora

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //


Papier, plastik i szkło w PSZOK-u do 50 kg na mieszkańca

2 Comments20 lipca Gmina Środa Śląska wprowadziła ograniczenia ilościowe w przyjmowaniu odpadów segregowanych dostarczanych do PSZOK-u w Krynicznie. Średzki magistrat nie będzie ponosił kosztów odpadów frakcji segregowanych, tj. plastik, szkło i papier w ilości powyżej 50 kg na jednego mieszkańca miesięcznie.


Fot. UM Fot. UM


Do średzkiego magistratu docierają sygnały, że mieszkańcy prowadzący działalność gospodarczą oddają odpady do PSZOK-u jako osoby fizyczne, co jest niedopuszczalne wg Regulaminu czystości Rady Miejskiej. Sytuacje te będą weryfikowane i wyciągnięte będą konsekwencje w postaci nałożenia kar oraz dokonania opłaty za pozostawione w PSZOK-u odpady, zgodnie ze stawką FBSerwis.

Odbiorem i zagospodarowaniem odpadów segregowanych pochodzących z terenów zamieszkałych zajmuje się na terenie miasta i gminy Środa Śląska firma Chemeko-System. Każdy z mieszkańców ma również możliwość ew. dostarczenia poszczególnych frakcji odpadów do PSZOK-u. W wyniku przeprowadzonych kontroli okazało się, że niektórzy mieszkańcy przywożą ogromne ilości tych odpadów – nawet po kilkaset kilogramów i jest to wysoce zaskakujące, że takie ilości są w gosp. domowych i rodzi się przypuszczenie, że mogą być inne źródła pochodzenia tak dużych ilości odpadów.

Tego rodzaju praktyki w ocenie Wydziału KŚR są zupełnie nieuzasadnione, a tego rodzaju odpady powinny być wyrzucane do pojemników do tego przeznaczonych ustawionych pod miejscem zamieszkania, które następnie odbierane są przez Chemeko-System zgodnie z harmonogramem. 

Jeśli mieszkaniec gminy Środa Śląska będzie chciał oddać w/w odpady do PSZOK-u w Krynicznie w ilościach powyżej 50 kg miesięcznie, musi uzyskać pisemną zgodę średzkiego magistratu, poprzedzoną wnioskiem do Wydziału Spraw Komunalnych Środowiska i Rolnictwa wraz z uzasadnieniem oddania tak dużej ilości odpadów typu plastik, szkło, papier.

(um)
   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )

Sentymentalna podroż po PRL. Sklepowa na dzień dobry przyitala Cię  uprzejmym słowem.  Czego ... pan sobie ...
Świetna zabawa. Pani STAROŚCINA to chyba lustra nie ma w domu. 
Świetna zabawa. Pani STAROŚCINA to chyba lustra nie ma w domu. 

Lokalne ogłoszenia drobne

05.09.2023 19:48 wrote:

Sprzedam dom w Wilczkowie gm. Malczyce, pow. 77,40 m2, trzy pokoje, cena 139000 zł, tel. 693623821…

05.09.2023 19:21 wrote:

Sprzedam mieszkanie składające się z 4 pokoi, kuchni, łazienki, otwartego salonu. Lokal o powierzchni 109 m2, cena 350 000 zł do negocjacji…

23.08.2023 18:01 wrote:

Kupię - > ANTYKI < - SPRZĄTANIE - LIKWIDACJA MIESZKANIA / DOMU / KOLEKCJI -?- Kupuję Antyki - Płacę Gotówką ! Interesują mnie…

20.08.2023 07:03 wrote:

Muzeum Regionalne Środa Śląska            wymagania: Pracownik ochrony-wpis na listę kwalifikowanego pracownika ochrony legitymacja osob…

komnet internet

baner

Nie przegap tych artykułów.