poniedziałek 01.03.2021

Imieniny: Albina Antoniego

Pasowanie na czytelnika w bibliotece w Ciechowie

Pasowanie na czytelnika w bibliotece w Ciechowie

N, 26.01.2020 15:51

W Bibliotece Publicznej w Ciechowie 23 stycznia odbyło się pasowanie na czytelnika dzieci pięcioletnich z grupy "Smerfy". Głównym celem uroczystości było zachęcenie przedszkolaków do korzystania z biblioteki, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.Pasowanie na czytelnika, to oficjalne przyjęcie do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak dzieci złożyły przyrzeczenie, wysłuchały czytanej bajki oraz dowiedziały się, jak należy dbać o książki.

Przedszkolaki złożyły uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki, a pani bibliotekarka ogromną kredką dokonała pasowania każdego z nich. Pamiątkowy dyplom będzie im przypominał o tym uroczystym wydarzeniu.

Nowi czytelnicy otrzymali darmowe książki "Pierwsze czytanki dla...", "Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki" oraz drobne upominki. W ten sposób zaznaczyliśmy udział naszych przedszkolaków w projekcie "Książka na start" oraz w kampanii "Cała Polska Czyta dzieciom".

I wreszcie przyszedł czas na zwiedzanie biblioteki publicznej, zapoznanie z jej regulaminem i zasadami wypożyczania, księgozbiorem, a przede wszystkim na pierwsze wypożyczenie książki. Radość nowych czytelników była ogromna.

(ms)

img 20200123 101414
powrót na górę
 • marek perlak powiedział(a) Więcej
  p.Wojtka rownież czytam i osobiscie znam-dobrze jest miec szerokie spektrum zainteresowan. 2 godziny temu.
 • Kleks powiedział(a) Więcej
  Jak ktoś chce się do czegoś doczepić, to zawsze znajdzie argument :) Zakrywanie twarzy zmniejsza ryzyko... 9 godzin temu.
 • Peppers powiedział(a) Więcej
  Gdzieś się zgubiło "Miękinia, otwórz się na zdrowy klimat"....... 9 godzin temu.
 • Trudno zrozumieć powiedział(a) Więcej
  To znaczy, że wcześniej gdy zalecali noszenie tych przyłbice, szalików ,chustek itp narażeni nas na niebezpieczeństwo? 11 godzin temu.
 • Trudno zrozumieć powiedział(a) Więcej
  To jak te "śmieszne przyłbice i ten szajs" dobre były przez rok pandemii i dopiero teraz minister zdrowia i... 11 godzin temu.
 • szczerze i naprawdę powiedział(a) Więcej
  Bezsprzecznie  wolę naturalne,szczere, historyczne, wiarygodne i patriotyczne opowiadania Pana Wojtka Kopacza. 11 godzin temu.

Wyszukiwarka artykułów:

Pogoda Środa Śląska

Lokalne ogłoszenia drobne

25.02.2021 13:10 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - np.: po LIKWIDACJI NIERUCHOMOŚCI lub KOLEKCJI ANTYKÓW !!! Ramy, Obrazy , Obrazki, Ikony, stare Witraże, Porcelanę, Lampy,…

15.02.2021 10:48 wrote:

Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych pojazdów, które miały miejsce na teren…

13.02.2021 19:49 wrote:

Śnieg zalegający na dachu budynku może stanowić śmiertelne zagrożenie dla ludzi. Aby uniknąć wypadków należy jedynie zadbać o regularne …

09.02.2021 13:03 wrote:

  POMOC BIEDNYM I UBOGIM PRZYNOSI RADOŚĆ,SIŁĘ I DUMĘ…DLA NAS OSÓB BIEDNYCH I WYKLUCZONYCH JEST TO TEMAT BARDZO WSTYDLIWY PROSIĆ O POMOC INN…

0
RAZEM