wtorek 13.04.2021

Imieniny: Przemysława Idy

Opłatek ekumeniczny i koncert kolęd w Bukówku

Opłatek ekumeniczny i koncert kolęd w Bukówku

So, 25.01.2020 20:07

W Dolnośląskim Sanktuarium Ekumenicznym w Bukówku k. Środy Śląskiej 12.stycznia 2020 r. spotkali się wierni Kościołów: Rzymsko-Katolickiego, Prawosławnego i Ewangelicko-Augsburskiego na wspólnym nabożeństwie z okazji Tygodnia modlitw "O jedność chrześcijan".W tegorocznym Tygodniu, którego hasło przewodnie brzmi "Życzliwymi bądźmy" (por. Dz 28,2), w sanktuarium w Bukówku wraz ze swoimi wiernymi o Jedność Chrześcijan modlili się i Nabożeństwo celebrowali :ks. Janusz Głąba - Proboszcz Rzymsko-Katolickiej Parafii p.w. św. Wawrzyńca we Wrocisławicach, ks. mitrat Michał Szlaga - Proboszcz Parafii Prawosławnej pw. Zwiastowania Przenajświętszej Bogarodzicy w Malczycach i ks. Marcin Orawski - Proboszcz Parafii Ewangelicko-Augsburskiej Opatrzności Bożej we Wrocławiu.       

Słowa z listu św. Jana Apostoła i Ewangelii św. Łukasza były przewodnim tematem podczas nabożeństwa.

Ks. Janusz Głąba z Kościoła Rzymskokatolickiego zachęcał do uczynków miłości abyśmy się miłowali tak jak ja was umiłowałem….

Ks. mitrat Michał Szlaga z Kościoła Prawosławnego przekazał życzenia  od wspólnoty prawosławnej błogosławionego roku, żeby każdy dzień był radosny, żeby chleba nie zabrakło abyśmy byli jedno w zgodzie z każdym, przyjacielem i do drugiego człowieka….

Ks. Marcin Orawski z Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w kazaniu skupił się naposzukiwaniu odpowiedzi na pytanie czym jest szczęście. Poznaj samego siebie mówił czego tak w życiu pragniesz i co nas uszczęśliwia. Odwołał się do św. Augustyna i św. Pawła o szczęściu, które płynie z wnętrza, odkryjemy głębię życia i szczęście wspólnoty. Modlitwa o zjednoczenie…

Słowa skierowane do wiernych przez celebrantów uświetniły wspaniałymi śpiewami kolęd: chór Parafii Prawosławnej z Malczyc i zespół folklorystyczny "Dolnoślązacy" z Ciechowa.

Podczas uroczystości, Marianna Galas - kronikarka i autorka publikacji "BUKÓWEK-moja mała ojczyzna", przewodnicząca Społecznego Komitetu Odbudowy Kościoła przedstawiła krótko historię jak zrujnowany i skazany na likwidację zabytkowy obiekt sakralny ocalał i nadal służy wyznawcom różnych religii już 20 lat.

Wspaniali mieszkańcy zasługują na duże uznanie, tak mała miejscowość utrzymuje dwa kościoły w bardzo dobrym stanie, spotykają się świętują są dla siebie i gości bardzo życzliwi.

Przede wszystkim są niedoścignionym wzorem, że można wiele zdziałać razem i bierzmy wszyscy z nich przykład. 

Po nabożeństwie wspólna wieczerza w świetlicy z gospodarzem centrum ekumenicznego w Bukówku - Ks. Januszem Głąbą, będącym jednocześnie proboszczem parafii p.w. św. Wawrzyńca we Wrocisławicach, by razem kolędować, rozmawiać i świętować przy suto zastawionych stołach wraz z chórem Parafii Prawosławnej z Malczyc i zespołem folklorystycznym "Dolnoślązacy" z Ciechowa oraz mieszkańcami i zaproszonymi gośćmi.

Na zakończenie był wpis do kroniki wszystkich uczestników. Kronikę prowadzi p. Marianna Galas, która jakością i zawartością treści góruje nad innymi kronikami i jest niedoścignionym wzorem…..

I ja tam byłam, dobry bigos i wspaniałe ciasta konsumowałam...

Tekst i zdjęcia Alina Dopart
powrót na górę
 • Kolega z pracy powiedział(a) Więcej
  Prawnik? Bo pracował na biurze podawczym sądu :0 8 godzin temu.
 • cacek powiedział(a) Więcej
  w ramach przyprawy 8 godzin temu.
 • Edek powiedział(a) Więcej
  Sesje Rady 8 godzin temu.
 • cacek powiedział(a) Więcej
  Policja dla PISu straciła całkiem już odremontowany... 9 godzin temu.

Wyszukiwarka artykułów:

Pogoda Środa Śląska

Lokalne ogłoszenia drobne

30.03.2021 09:27 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - SKUP ANTYKÓW - LIKWIDACJA - MIESZKANIA, DOMU, KOLEKCJI - GOTÓWKA od ręki - SZYBKI KONTAKT i DOJAZD ! Kupię Stare Obrazy, Obr…

29.03.2021 04:41 wrote:

Oferuję:- wycinkę drzew,- zrąbkowane gałęzi z wywozem,- przygotowywanie działek pod inwestycję,- karczowanie pni,- usługi melioracyjne,- tr…

18.03.2021 11:20 wrote:

SKUPUJĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry EXTRA GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ ! ZDECYDOWANIE KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE od ręk…

14.03.2021 17:54 wrote:

Jeśli chcesz szybko sprzedać stare Obrazy, Obrazki np. po likwidacji kolekcji, może po dziadkach, ze strychu, mieszkania, domu, może zawadz…