niedziela 29.05.2022

Imieniny: Magdaleny Bogumiły

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //PCK dla uchodźców czyli polsko - ukraińskie spotkanie w Środzie Śląskiej
Polski Czerwony Krzyż od początku wojny w Ukrainie, poprzez przeróżne szeroko zakrojone działania pomaga obywatelom tego kraju.

Wszelkie zbiórki i akcje humanitarne, jak również spotkania z uchodźcami - podkreślające zrozumienie, troskę i szacunek, pozwalające chociaż na chwilę zapomnieć o dramacie, jaki rozgrywa się w ich ojczyźnie, traumatycznych przeżyciach, tęsknocie za domem i rozłące z najbliższymi, mają ogromne znaczenie.

10 maja w Hotelu Arden (dawniej Hellon) w Środzie Śląskiej odbyło się polsko - ukraińskie spotkanie, w którym uczestniczyło około 150 osób, w tym ponad 100 uchodźców, którzy obecnie przebywają na terenie powiatu średzkiego. Zorganizował je Polski Czerwony Krzyż, a inicjatorem i głównym koordynatorem był Wiesław Kudryński - wiceprezes Dolnośląskiego Oddziału Okręgowego tej organizacji.

ds1c00001

- Spotkaliśmy się tutaj z okazji niedawnych Świąt Wielkiej Nocy. Polski Czerwony Krzyż zorganizował to spotkanie integracyjne przede wszystkim dla Was dziewczyny, które musiałyście uciekać ze swojego kraju, ale także dla naszych działaczy, naszych gości i  mieszkańców naszego powiatu - mówił Wiesław Kudryński, który po powitaniu i złożeniu świątecznych życzeń podkreślił ciągłą gotowość do wspierania uchodźców. - Chciałbym, żebyście Państwo wiedzieli, że tutaj, na terenie Środy Śląskiej, jako PCK zawsze służymy Wam pomocą. Z wszelkimi potrzebami prosimy się do nas zgłaszać, a my Wam pomożemy we wszystkim, w czym tylko będziemy mogli - akcentował.

Głównego organizatora reprezentowali także: Daniel Mazur - prezes Oddziału Rejonowego PCK w Środzie Śląskiej, Justyna Kuriata - kierownik biura Oddziału Rejonowego PCK w Środzie Śląskiej oraz Jolanta Klimkiewicz - p.o. dyr. biura Dolnośląskiego Oddziału Okręgowego PCK, która w swoim wystąpieniu podziękowała gościom za skorzystanie z zaproszenia, Wiesławowi Kudryńskiemu za zainicjowanie wydarzenia, a kierowniczce średzkiego biura PCK za zaangażowanie w pracę na rzecz uchodźców przebywających na naszym terenie.

Głos zabrał również wicestarosta powiatu średzkiego Sebastian Burdzy. - Pamiętam, jak pierwszą tak dużą grupę na terenie Środy Śląskiej witałem 2 marca, jak przyjechaliście z Ukrainy. 73 osoby... W tej chwili wiemy ile mniej więcej jest Was na trenie całego powiatu. Jest to już ponad 1000 osób. Kobiet i dzieci przede wszystkim - poinformował w swoim wystąpieniu. - Wiem, jak trudna jest sytuacja na wschodzie, ale pamiętajcie, że macie oparcie wśród Polaków, wśród przede wszystkim samorządowców i wszystkich organizacji pozarządowych - podkreślał wicestarosta.

ds1c00004

Spotkanie, w którym uczestniczyli także przedstawiciele kilku innych samorządów oraz organizacji i instytucji, przebiegło w miłej atmosferze, a uświetnił je wytęp młodej utalentowanej pianistki - Anastazji, która ze swoją mamą zamieszkała w świetlicy w Wilczkowie. 

(rol)

Media

  • icek powiedział(a) Więcej
    Przecież u nas to normalne 4 godziny temu.
  • icek powiedział(a) Więcej
    Mi tez jeden z gminy krzyknął 12 koła , a z drugiego powiatu tylko połowe. Można ? można , ale widać w naszej gminie mają większe kieszenie 6 godzin temu.
  • Marecki powiedział(a) Więcej
    "Kruk krukowi oka nie wykole" 22 godziny temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

16.05.2022 15:56 wrote:

Szukam pomieszczenia do wynajęcia o wymiarach min. 2x8 metrów i wysokości min 3,2 metrów na ternie Środy Śląskiej. Kontakt: 515792001.…

20.04.2022 12:30 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - STAROCIE - DZIEŁA SZTUKI - Stare PAMIĄTKI, Wartościowe DROBIAZGI - Różności !Kupię przeróżne Antyki - Starocie z Domu, Miesz…

11.04.2022 10:20 wrote:

Jeśli chcesz szybko sprzedać stare Obrazy, Obrazki np. z likwidacji kolekcji, może po dziadkach, ze strychu, mieszkania, domu, może zawadza…

08.03.2022 12:05 wrote:

Cześć, dzisiaj tj 8.03 około 10:30, w okolicy Kościuszki 42 znalazłem klucze, Kontakt do mnie :  5(x)7(x)8(x) 9(x)1(x)7(x)  6(x)6(x)7(x) …