poniedziałek 03.10.2022

Imieniny: Teresy Heliodora

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //PCK dla uchodźców czyli polsko - ukraińskie spotkanie w Środzie ŚląskiejPolski Czerwony Krzyż od początku wojny w Ukrainie, poprzez przeróżne szeroko zakrojone działania pomaga obywatelom tego kraju.Wszelkie zbiórki i akcje humanitarne, jak również spotkania z uchodźcami - podkreślające zrozumienie, troskę i szacunek, pozwalające chociaż na chwilę zapomnieć o dramacie, jaki rozgrywa się w ich ojczyźnie, traumatycznych przeżyciach, tęsknocie za domem i rozłące z najbliższymi, mają ogromne znaczenie.

10 maja w Hotelu Arden (dawniej Hellon) w Środzie Śląskiej odbyło się polsko - ukraińskie spotkanie, w którym uczestniczyło około 150 osób, w tym ponad 100 uchodźców, którzy obecnie przebywają na terenie powiatu średzkiego. Zorganizował je Polski Czerwony Krzyż, a inicjatorem i głównym koordynatorem był Wiesław Kudryński - wiceprezes Dolnośląskiego Oddziału Okręgowego tej organizacji.

ds1c00001

- Spotkaliśmy się tutaj z okazji niedawnych Świąt Wielkiej Nocy. Polski Czerwony Krzyż zorganizował to spotkanie integracyjne przede wszystkim dla Was dziewczyny, które musiałyście uciekać ze swojego kraju, ale także dla naszych działaczy, naszych gości i  mieszkańców naszego powiatu - mówił Wiesław Kudryński, który po powitaniu i złożeniu świątecznych życzeń podkreślił ciągłą gotowość do wspierania uchodźców. - Chciałbym, żebyście Państwo wiedzieli, że tutaj, na terenie Środy Śląskiej, jako PCK zawsze służymy Wam pomocą. Z wszelkimi potrzebami prosimy się do nas zgłaszać, a my Wam pomożemy we wszystkim, w czym tylko będziemy mogli - akcentował.

Głównego organizatora reprezentowali także: Daniel Mazur - prezes Oddziału Rejonowego PCK w Środzie Śląskiej, Justyna Kuriata - kierownik biura Oddziału Rejonowego PCK w Środzie Śląskiej oraz Jolanta Klimkiewicz - p.o. dyr. biura Dolnośląskiego Oddziału Okręgowego PCK, która w swoim wystąpieniu podziękowała gościom za skorzystanie z zaproszenia, Wiesławowi Kudryńskiemu za zainicjowanie wydarzenia, a kierowniczce średzkiego biura PCK za zaangażowanie w pracę na rzecz uchodźców przebywających na naszym terenie.

Głos zabrał również wicestarosta powiatu średzkiego Sebastian Burdzy. - Pamiętam, jak pierwszą tak dużą grupę na terenie Środy Śląskiej witałem 2 marca, jak przyjechaliście z Ukrainy. 73 osoby... W tej chwili wiemy ile mniej więcej jest Was na trenie całego powiatu. Jest to już ponad 1000 osób. Kobiet i dzieci przede wszystkim - poinformował w swoim wystąpieniu. - Wiem, jak trudna jest sytuacja na wschodzie, ale pamiętajcie, że macie oparcie wśród Polaków, wśród przede wszystkim samorządowców i wszystkich organizacji pozarządowych - podkreślał wicestarosta.

ds1c00004

Spotkanie, w którym uczestniczyli także przedstawiciele kilku innych samorządów oraz organizacji i instytucji, przebiegło w miłej atmosferze, a uświetnił je wytęp młodej utalentowanej pianistki - Anastazji, która ze swoją mamą zamieszkała w świetlicy w Wilczkowie. 

(rol)

Media
  • Lalamido powiedział(a) Więcej
    Lepiej niech leży. Mniej niż minutę temu
  • Lalamido powiedział(a) Więcej
    Na zdjęciu autobus z formy POLBUS wynajęto do przewozu pracowników WAGO. Musi omijać siatkę ustawioną na środku drogi przez swojego prezesa, to... 3 minut temu
  • Anonimowy powiedział(a) Więcej
    Dwa tankowania autobusu? Po byku zarobek. Gdzie był burmistrz jak Polbus chciał sprzedać perony? 3 minut temu

Lokalne ogłoszenia drobne

20.07.2022 10:16 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce,…

10.07.2022 14:14 wrote:

Oddam dwie papużki faliste, parka, z całym wyposażeniem. Ptaki mają ok. roku, są zdrowe i zadbane. Tel. 696132306…

08.07.2022 19:01 wrote:

Poszukuję ekipy budowlanej do tynkowania elewacji + przyziemie, na budynku mieszkalnym w Środzie Śląskiej. Tel. 602481432.…

04.07.2022 07:06 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - POTRZEBNA GOTÓWKA -?- ZADZWOŃ - SZYBKI KONTAKT !Interesują mnie stare: Obrazy, Grafiki, Akwarele, Szkice, Rysunki, Ikony, Po…