sobota 02.07.2022

Imieniny: Jagody Urbana

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //Pełen atrakcji Dzień Dziecka w Przedszkolu Publicznym nr 1 w Środzie Śląskiej
Dzień Dziecka to jeden z najradośniejszych dni, na który czekają młodsze i starsze przedszkolaki. Mając na uwadze, że szczególnie w tym dniu dzieci powinny być uśmiechnięte, radosne i szczęśliwe, wszystkim zależy, aby był on pełen atrakcji, wyjątkowy i długo wspominany.

Fot. Organizatorzy Fot. Organizatorzy


W tym roku, w naszym przedszkolu jego obchody rozpoczęliśmy 1 czerwca i trwały one aż do 3 czerwca :) Dzięki sprzyjającej pogodzie mogliśmy zorganizować go na placu przedszkolnym z udziałem wychowanków z wszystkich grup wiekowych.

1 czerwca wszystkie dzieci od samego ranka obchodziły swoje święto. Już po śniadaniu wszystkie dzieci wesoło uczestniczyły we wspólnych zabawach przy muzyce. Kolejną niespodzianką były dmuchńce w ogrodzie przedszkolnym, pyszne smakołyki, które urozmaiciły gamę świątecznych smaków. Dzieci bawiły się w ogrodzie przedszkolnym wraz z nauczycielkami, które prowadziły wszystkie zabawy i konkursy. Do atrakcji tego dnia zaliczyć należy również przeróżne korowody, konkursy z nagrodami, zabawy przy wesołej dziecięcej muzyce zapraszającej do tańca na świeżym powietrzu, a także, pokaz baniek mydlanych w wykonaniu wszystkich chętnych dzieci, pod czujnym okiem pań.

2 czerwca nasze przedszkole odwiedzili strażacy, którzy w trakcie spotkania przybliżyli dzieciom, na czym polega ich praca oraz jakim sprzętem ratowniczym się posługują. Dzieci dowiedziały się, że ich działania nie polegają tylko na gaszeniu pożarów, ale również na udzielaniu pomocy ludziom podczas powodzi, burz i wypadków samochodowych. Prowadzą również wiele innych działań, które służą ludziom i ich bezpieczeństwu. Interwencje te są bardzo niebezpieczne i wymagają niecodziennej odwagi. Cenną wskazówką była informacja, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych osób oraz w jaki sposób przewidywać i unikać zagrożeń podczas wspólnych zabaw z rówieśnikami. Dzieci utrwaliły sobie numery alarmowe i dowiedziały się w jakich koloicznościach można ich używać.

Strażacy pokazali dzieciom sprzęt i wyposażenie spechalistycznego wozu. Dzieci miały możliwość z bliska podziwiać oprzyrządowanie jakim dysponują strażacy podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy. Przedszkolaki mogły wejść do wozu i przez chwilę poczuć się jak strażacy podczas akcji przeciwpożarowej. Wszyscy byli pod dużym wrażeniem tej chwili. Z pewnością wielu chłopców marzy, by w przyszłości zostać strażakiem. Spotkanie zakończyło się pamiątkowym zdjęciem i wręczeniem podziękowań.

Natomiast 3 czerwca wszystkie dzieci wraz ze swoimi Paniami wybrały się do kina na bajkę.

Mamy nadzieję, że te dni, będą mile wspominane przez dzieci. Wszystkim dzieciom, tym małym, średnim i dużym, życzymy wszystkiego dobrego, samych radosnych chwil, kolorowych dni pełnych słońca i uśmiechu, dziecięcej wiary w rzeczy niemożliwe. Niech każdy dzień będzie dla Was fascynującą przygodą pełną inspirujących.

Katarzyna Walaszczyk

<-- || -->

  • sołtys powiedział(a) Więcej
    Wioletta Borkowska obnażyła fałsz Gruchy, w końcu 3 godziny temu.
  • Michał powiedział(a) Więcej
    Brawo Arkadiusz Paweł i Mirek...... Reszta do wymiany..... Dupo wlaxy..... Wiola a ty już się nie wypowiadaj proszę.... 6 godzin temu.
  • Ujazd gorny powiedział(a) Więcej
    Nie było widać w górnym policji a staw był pełny aż brakowało miejsca i ludzie odjeżdżali 12 godzin temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

16.06.2022 14:13 wrote:

Kupię używany, sprawny akordeon w dobrym stanie.  Kontakt pod nr tel. 696132306. …

16.05.2022 15:56 wrote:

Szukam pomieszczenia do wynajęcia o wymiarach min. 2x8 metrów i wysokości min 3,2 metrów na ternie Środy Śląskiej. Kontakt: 515792001.…

20.04.2022 12:30 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - STAROCIE - DZIEŁA SZTUKI - Stare PAMIĄTKI, Wartościowe DROBIAZGI - Różności !Kupię przeróżne Antyki - Starocie z Domu, Miesz…

11.04.2022 10:20 wrote:

Jeśli chcesz szybko sprzedać stare Obrazy, Obrazki np. z likwidacji kolekcji, może po dziadkach, ze strychu, mieszkania, domu, może zawadza…