sobota 02.07.2022

Imieniny: Jagody Urbana

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //Słowo o samorządzie z uczniami z SP Rakoszyce
Uczniowie klas 8a i 8b ze Szkoły Podstawowej w Rakoszycach mieli okazję poznać kilka ciekawych faktów z działania samorządu gminnego i Rady Miejskiej. Podczas lekcji samorządowej w sali sesyjnej średzkiej Rady Miejskiej młodzież mogła poznać burmistrza, sekretarza Gminy oraz przedstawicieli Rady Miejskiej i Rady Powiatu.

Fot. UM Fot. UM


Spotkanie dla uczniów z Rakoszyc, którzy przyjechali w towarzystwie wychowawców: Sławomira Komana i Andrzeja Partyki oraz nauczyciela WOS-u i historii Pawła Kosińskiego poprowadził Sekretarz Gminy Marcin Nowakowski. Opowiedział o podstawach prawnych, na których działa samorząd, jak wygląda jego struktura na poszczególnych szczeblach. Omawiał także kompetencje burmistrza i Rady Miejskiej oraz budżet Gminy.

Podczas lekcji samorządowej uczniowie z Rakoszyc mieli okazję zadać pytania burmistrzowi Adamowi Rucińskiemu, który krótko opowiedział o swojej pracy. Ósmoklasiści pytali m.in. o planowane inwestycje w poszczególnych sołectwach, a nawet o to, jakim samochodem jeździ włodarz średzkiej Gminy. O specyfice swojej pracy samorządowej mówili także Leszek Maciejewski, radny Rady Miejskiej w Środzie Śląskiej z okręgu Rakoszyc, Gozdawy, Jugowca, Kryniczna i Wojczyc oraz Judyta Partyka-Basa, radna Rady Powiatu i mieszkanka Rakoszyc.

Pamiątką spotkania w Urzędzie Miejskim były upominki dla uczniów, które burmistrz złożył na ręce Pawła Kosińskiego, nauczyciela WOS-u i historii. Dziękujemy za miłe spotkanie i zapraszamy pozostałych uczniów gminnych szkół na lekcję samorządową w średzkim magistracie.

(prg)

  • sołtys powiedział(a) Więcej
    Wioletta Borkowska obnażyła fałsz Gruchy, w końcu 4 godziny temu.
  • Michał powiedział(a) Więcej
    Brawo Arkadiusz Paweł i Mirek...... Reszta do wymiany..... Dupo wlaxy..... Wiola a ty już się nie wypowiadaj proszę.... 7 godzin temu.
  • Ujazd gorny powiedział(a) Więcej
    Nie było widać w górnym policji a staw był pełny aż brakowało miejsca i ludzie odjeżdżali 12 godzin temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

16.06.2022 14:13 wrote:

Kupię używany, sprawny akordeon w dobrym stanie.  Kontakt pod nr tel. 696132306. …

16.05.2022 15:56 wrote:

Szukam pomieszczenia do wynajęcia o wymiarach min. 2x8 metrów i wysokości min 3,2 metrów na ternie Środy Śląskiej. Kontakt: 515792001.…

20.04.2022 12:30 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - STAROCIE - DZIEŁA SZTUKI - Stare PAMIĄTKI, Wartościowe DROBIAZGI - Różności !Kupię przeróżne Antyki - Starocie z Domu, Miesz…

11.04.2022 10:20 wrote:

Jeśli chcesz szybko sprzedać stare Obrazy, Obrazki np. z likwidacji kolekcji, może po dziadkach, ze strychu, mieszkania, domu, może zawadza…