Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Pielgrzymi w Zakrzowie

Pielgrzymi w Zakrzowie

07.08. 2020

29 lipca mieszkańcy Zakrzowa mieli okazję, po raz pierwszy w historii swojej wsi, gościć pątników idących z Bolesławca na pieszą pielgrzymkę do Częstochowy do Najświętszej Maryi.

Jedenastoosobowa grupa pielgrzymów, którą tworzyli młodzi ludzie wraz z prowadzącym ją księdzem Danielem, idąc piąty dzień z Bolesławca, w godzinach popołudniowych dotarła do Zakrzowa i postanowiła zatrzymać się, aby odpocząć po trudach pielgrzymowania. Na obóz wybrali wybudowaną przez mieszkańców Zakrzowa w 2017 roku wiatę na boisku sportowym.

Po rozbiciu namiotów, o godzinie osiemnastej, pod dachem wiaty, ksiądz Daniel odprawił mszę świętą. Było to wyjątkowe przeżycie. Po mszy pielgrzymi zjedli kolację, a potem skorzystali z kąpieli w domach mieszkańców. Po rozmowach z pielgrzymami zostały wykonane pamiątkowe zdjęcia wspólnie z  panią sołtys i około godziny dwudziestej pierwszej pielgrzymi udali się na spoczynek.

W dniu następnym, po godzinie czwartej rano, pielgrzymi zjedli śniadanie, zwinęli obóz i pomaszerowali w kierunku Miękini, aby dotrzeć do Wrocławia. Z rozmów z księdzem Danielem i pozostałymi uczestnikami  pielgrzymki dowiedzieliśmy się, że grupa wyszła z Bolesławca pięć dni wcześniej, jest częścią głównej grupy pielgrzymkowej diecezji legnickiej, która ze względu na pandemię koronawirusa pielgrzymuje do Wrocławia sama, a na Jasną Górę paluje dotrzeć 5 sierpnia.

Pierwotnie grupa planowała zatrzymać się na odpoczynek i nocleg w miejscowości Słup, ale ostatecznie zatrzymali się u nas, ponieważ wszystkim uczestnikom pielgrzymki spodobała się nasza miejscowość i jej okolice.

 - Jestem bardzo szczęśliwa, że opatrzność boża zesłała nam pielgrzymów idących do Częstochowy. Bardzo się cieszę, że mogliśmy ich gościć w naszej wsi. Jestem dumna, że mieszkańcy Zakrzowa chętnie pomogli w przyjęciu pielgrzymów - podkreśla Maria Hamkało, sołtys wsi Zakrzów.

Niech Pan Jezus i Najświętsza Panienka prowadzą ich szczęśliwie do celu.

Piotr Misiuna

Udostępnij ten artykuł:

 

Komentarzy (2)

This comment was minimized by the moderator on the site

Jak oni tam trafili?

This comment was minimized by the moderator on the site

Oczywiście idą z daleko zachowanym REŻIMEM SANITARNYM,dziadostwo

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie rozpocznie się za:

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze

ubolewam że wciąż tylko zbiórki a przecież płacimy na tę rzekoma służbe zdrowia składki - podatki i ...
gratulacje chłopaki
a może tak by ktoś pogratulował młodzieży a nie tylko jadem plujecie ?!
Chyba jaki burmistrz taka straż. W innych miastach już dawno polikwidowano ten dziwny twór i policja...

Lokalne ogłoszenia drobne

22.09.2020 08:10 wrote:

KUPUJĘ za Gotówkę - różne ANTYKI - SKUP ANTYKÓW / STAROCI - SZYBKI KONTAKT - ! -Interesują mnie starodawne: Obrazy, Obrazki, Ikony, Witraże…

18.09.2020 07:11 wrote:

Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogaty…

16.09.2020 09:43 wrote:

Wynajmę lokal użytkowy z witrynami o pow. 64 m2 na nowym osiedlu Leśmiana w Brzegu Dolnym. Atrakcyjne sąsiedztwo i lokalizacja. 607462503…

04.09.2020 15:18 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - SKUP ANTYKÓW - LIKWIDACJA - MIESZKANIA, KOLEKCJI - GOTÓWKA - SZYBKI KONTAKT ! Z Mebli interesują mnie m.in.: antyczne Stolik…

Koronawirus / statystyki:

Ostrzeżenie pogodowe / powiat średzki

TodayNo special awareness requiredTomorrowNo special awareness required... więcej informacji.