piątek 15.01.2021

Imieniny: Pawla Arnolda Izydora

Pielgrzymi w Zakrzowie

Pielgrzymi w Zakrzowie

Pt, 07.08.2020 11:10

29 lipca mieszkańcy Zakrzowa mieli okazję, po raz pierwszy w historii swojej wsi, gościć pątników idących z Bolesławca na pieszą pielgrzymkę do Częstochowy do Najświętszej Maryi.Jedenastoosobowa grupa pielgrzymów, którą tworzyli młodzi ludzie wraz z prowadzącym ją księdzem Danielem, idąc piąty dzień z Bolesławca, w godzinach popołudniowych dotarła do Zakrzowa i postanowiła zatrzymać się, aby odpocząć po trudach pielgrzymowania. Na obóz wybrali wybudowaną przez mieszkańców Zakrzowa w 2017 roku wiatę na boisku sportowym.

Po rozbiciu namiotów, o godzinie osiemnastej, pod dachem wiaty, ksiądz Daniel odprawił mszę świętą. Było to wyjątkowe przeżycie. Po mszy pielgrzymi zjedli kolację, a potem skorzystali z kąpieli w domach mieszkańców. Po rozmowach z pielgrzymami zostały wykonane pamiątkowe zdjęcia wspólnie z  panią sołtys i około godziny dwudziestej pierwszej pielgrzymi udali się na spoczynek.

W dniu następnym, po godzinie czwartej rano, pielgrzymi zjedli śniadanie, zwinęli obóz i pomaszerowali w kierunku Miękini, aby dotrzeć do Wrocławia. Z rozmów z księdzem Danielem i pozostałymi uczestnikami  pielgrzymki dowiedzieliśmy się, że grupa wyszła z Bolesławca pięć dni wcześniej, jest częścią głównej grupy pielgrzymkowej diecezji legnickiej, która ze względu na pandemię koronawirusa pielgrzymuje do Wrocławia sama, a na Jasną Górę paluje dotrzeć 5 sierpnia.

Pierwotnie grupa planowała zatrzymać się na odpoczynek i nocleg w miejscowości Słup, ale ostatecznie zatrzymali się u nas, ponieważ wszystkim uczestnikom pielgrzymki spodobała się nasza miejscowość i jej okolice.

 - Jestem bardzo szczęśliwa, że opatrzność boża zesłała nam pielgrzymów idących do Częstochowy. Bardzo się cieszę, że mogliśmy ich gościć w naszej wsi. Jestem dumna, że mieszkańcy Zakrzowa chętnie pomogli w przyjęciu pielgrzymów - podkreśla Maria Hamkało, sołtys wsi Zakrzów.

Niech Pan Jezus i Najświętsza Panienka prowadzą ich szczęśliwie do celu.

Piotr Misiuna
powrót na górę

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie rozpocznie się za:
Trwające wydarzenie:
WOŚP w powiecie średzkim

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Najnowsze komentarze

 • Piotrek powiedział(a) Więcej
  Żeby nie było tak  jak w WUM Warszawa najpierw po układach i znajomosciachpedały,celebryci,ubecy itp i... 4 godziny temu.
 • anonimowy powiedział(a) Więcej
  :silly: 5 godzin temu.
 • anonimowy powiedział(a) Więcej
  :cheer: 5 godzin temu.
 • Adam powiedział(a) Więcej
  Ojciec powinni najpierw pociągnąć do odpowiedzialności winnych zorganizowania całego tego cyrku z pseudo... 5 godzin temu.
 • Fikus powiedział(a) Więcej
  Tak to wyglada, że włodarzom miasta i powiatu wszystko jedno , czy jest tu schludnie czy byle jak.... 9 godzin temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

05.01.2021 07:57 wrote:

Zatrudnię na stanowisko kierowcy w hurtowni nabiał-warzywa (Środa Śląska) Kontakt pod nr tel.: 505-171-828…

04.01.2021 19:40 wrote:

Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych pojazdów, które miały miejsce na terenie powiatu średzkiego w lutym i marcu 2011 r.:- 03.…

01.01.2021 16:01 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - D O J E Ż D Ż A M - ZADZWOŃ - GOTÓWKA od ręki !! Kupię ANTYKI - Obrazy, Ikony, Ramy, Witraże, Sztućce, Srebra, Platery, Porc…

11.12.2020 09:04 wrote:

ŚRODA ŚLĄSKA! INFORMACJA Z GRUPY POMOCOWEJ FB "WIDZIALNA RĘKA": "Dzień dobry Jestem pracownikiem szpitala psychiatrycz…

Artykuły sponsorowane

Ostrzeżenie pogodowe / powiat średzki

TodayNo special awareness requiredTomorrowNo special awareness required... więcej informacji.

0
RAZEM