niedziela 07.03.2021

Imieniny: Tomasza Felicyty

Pierwsza pomoc w GOPS w Środzie Śląskiej

Pierwsza pomoc w GOPS w Środzie Śląskiej

Śr, 24.06.2020 10:02

19 czerwca w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Środzie Śląskiej odbyło się szkolenie z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej skierowane do pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.Zostało ono zorganizowane przez GOPS przy współpracy z Gminnym Centrum Reagowania w Środzie Śląskiej oraz Strażą Pożarną i zawierało zarówno zagadnienia teoretyczne jak i praktyczne. Warsztaty prowadził doświadczony strażak PSP pan Sławomir Wilczyński.

Pracownicy GOPS poznali strategie postępowania w określonych wypadkach np. podczas ataku padaczki, jak udzielić pierwszej pomocy przy zadławieniach, omdleniach, złamaniach czy oparzeniach. Praktycznie ćwiczenia dotyczyły między innymi resuscytacji krążeniowo-oddechowej na specjalnym fantomie. Warsztaty w zakresie pierwszej pomocy obejmowały również postępowania przy urazach, ranach, amputacjach, porażeniu prądem czy postępowania z poszkodowanym nieprzytomnymi.

Dziękujemy pani Bożenie Lenartowicz kierownikowi GCR oraz panu Sławomirowi Wilczyńskiemu ze Straży Pożarnej za wsparcie w organizacji profesjonalnego i kompleksowego.

(gops)

zdjecie 768x913

zdjecie 1 768x1023
powrót na górę
 • Kibic powiedział(a) Więcej
  Proszę, przestań komentować ? Mniej niż minutę temu
 • Ho Ho powiedział(a) Więcej
  Bardzo mnie to boli , że ten amator Woytek pisze o historii Środy Ślaskiej i Polski. A historycy z... 2 godziny temu.
 • Mordo powiedział(a) Więcej
  Ależ bardzo wyraźnie mówi Pan, który z nich według Pana ma rację. Przykre, że w tych czasach obywatele... 3 godziny temu.
 • Jojo powiedział(a) Więcej
  Mimo to sugerujesz, że "maseczka bez filtra noszona dłużej niż 1 godzinę szkodzi",  mówisz też "po co... 3 godziny temu.
 • Grzegorz powiedział(a) Więcej
  Dokładnie dwóch dr opiera swoje wypowiedzi na podstawie badań naukowych i ja nie wypowiadam się który ma... 3 godziny temu.
 • Visła powiedział(a) Więcej
  Do.-  tak jest. Tylko,  że Polskich bohaterów  - Patriotów należy Czcić i Szanować.    A ... 3 godziny temu.

Wyszukiwarka artykułów:

Pogoda Środa Śląska

Lokalne ogłoszenia drobne

26.02.2021 10:19 wrote:

Firma w Malczycach poszukuje osoby na stanowisko pracownika administracyjno - biurowego: OFERUJEMY: - atrakcyjne wynagrodzenie - stabiln…

25.02.2021 13:10 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - np.: po LIKWIDACJI NIERUCHOMOŚCI lub KOLEKCJI ANTYKÓW !!! Ramy, Obrazy , Obrazki, Ikony, stare Witraże, Porcelanę, Lampy,…

15.02.2021 10:48 wrote:

Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych pojazdów, które miały miejsce na teren…

13.02.2021 19:49 wrote:

Śnieg zalegający na dachu budynku może stanowić śmiertelne zagrożenie dla ludzi. Aby uniknąć wypadków należy jedynie zadbać o regularne …