czwartek 26.05.2022

Imieniny: Filipa PaulinyPierwszy Dzień Wiosny w szkole w Ciechowie
Od wielu lat zgodnie z tradycją 21 marca obchodzimy Dzień Wiosny. Dzień ten w szkole w Ciechowie zaczął się od Mini Playback Show.

Artystyczne działania wymagały przygotowania i zaprezentowania układu tanecznego do dowolnie wybranego utworu. W repertuarze znalazła się klasyka oraz najnowsze hity. Występy zagwarantowały wszystkim radosne nastroje, a konkurencję tę wygrały klasy: 7a i 8b.

Następnie wykonywane były rzeźby z warzyw i owoców, które można oglądać w holu szkoły. Klasy 4-8 rywalizowały ze sobą również w wielu konkurencjach sprawdzających różne umiejętności - szybkie wiązanie i rozwiązywanie sznurówek, strategiczne przemieszczanie się z jednej strony koca na drugą, taniec w rytm muzycznych sygnałów.

Na próbę wystawiono również wiedzę dotyczącą serii książek o Harrym Potterze. Pytania nie należały do najtrudniejszych, ale presja czasu sprawiała, że wydawały się bardziej skomplikowane niż w rzeczywistości.

Dzięki talentom kulinarnym rodziców odbył się także kiermasz ciast, z którego dochód w całości został przeznaczony do PCK jako wsparcie dla mieszkańców Ukrainy. Zebraliśmy 2460,30 zł. Podczas uroczystości wręczone zostały przez panią dyrektor stypendia naukowe.

Ponadto laureaci konkursu ,,Pokaż swój talent” zaprezentowali nieprawdopodobne umiejętności. Cała społeczność uczniowska i kadra pedagogiczna założyła kolorowe skarpetki na znak solidarności z osobami z zespołem Downa, bo 21 marzec to nie tylko dzień wiosny, ale i dzień kolorowych skarpetek.

Słodkie upominki dla wszystkich klas zakupiła Rada Rodziców, a imprezę umilały występy szkolnych zespołów tanecznych „Thunder”, „The Domino”, ,,Tutti frutti” prowadzonych przez panią E. Dyndę.

ED / SP w Ciechowie

 • Kras powiedział(a) Więcej
  z naszych podatków......
  Ciężko człowiek pracuje i jeszcze na nich!
  z czego jsię cieszyć i chwalic 11 minut temu.
 • Ja powiedział(a) Więcej
  Są to środki z programów rządowych 4 godziny temu.
 • Norbi powiedział(a) Więcej
  Ruciński nie może pochwalić się żadnym sukcesem i przypisuje sobie czyjeś zasługi. To stary jego numer. 4 godziny temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

16.05.2022 15:56 wrote:

Szukam pomieszczenia do wynajęcia o wymiarach min. 2x8 metrów i wysokości min 3,2 metrów na ternie Środy Śląskiej. Kontakt: 515792001.…

20.04.2022 12:30 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - STAROCIE - DZIEŁA SZTUKI - Stare PAMIĄTKI, Wartościowe DROBIAZGI - Różności !Kupię przeróżne Antyki - Starocie z Domu, Miesz…

11.04.2022 10:20 wrote:

Jeśli chcesz szybko sprzedać stare Obrazy, Obrazki np. z likwidacji kolekcji, może po dziadkach, ze strychu, mieszkania, domu, może zawadza…

08.03.2022 12:05 wrote:

Cześć, dzisiaj tj 8.03 około 10:30, w okolicy Kościuszki 42 znalazłem klucze, Kontakt do mnie :  5(x)7(x)8(x) 9(x)1(x)7(x)  6(x)6(x)7(x) …