piątek 12.08.2022

Imieniny: Lecha Euzebii

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //Pijany kierowca ujęty przez inną osobę. Zaprzeczał, że to on kierował
Z blisko 2,5 promilami alkoholu w organizmie wsiadł za kierownicę samochodu i w takim stanie wracał do domu po pracy...


Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej został powiadomiony o tym, że w jednej z miejscowości na terenie gminy Środa Śląska, jej mieszkaniec uniemożliwił dalszą jazdę nietrzeźwemu kierującemu samochodem. Zaniepokojony podszedł do kierowcy, aby zapytać, czy coś się stało. Od razu wyczuł od siedzącego za kierownicą mężczyzny woń alkoholu. Kierowca miał bełkotliwą mowę, nie potrafił też wysiąść z pojazdu o własnych siłach. Wyjął ze stacyjki kluczyki i powiadomił policję.

Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości kierującego Audi. Jak się okazało mężczyzna był pod znacznym wpływem alkoholu. Miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Nietrzeźwa była również siedząca na miejscu pasażera kobieta.

50-letni średzianin trafił do policyjnego aresztu. Zaprzeczał, że to on kierował. Twierdził przy tym, że był to ktoś inny, ale nie wie kto.

Policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy, a pojazd, którym się poruszał, zabezpieczyli na jego koszt na parkingu strzeżonym.

Zatrzymany mężczyzna, kiedy wytrzeźwiał, usłyszał zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Przyznał się do zarzucanego mu czynu.

Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Oficer Prasowy KPP w Środzie Śląskiej
asp. szt. Marta Stefanowska
fot. policja.pl / zdj. ilustracyjne

  • Mieszkaniec srody śląskiej powiedział(a) Więcej
    Potrzebne to jak dziura w moście, a drogi osiedlowe i infrastruktura dalej w minimalnym stopniu robione. Zabytki środy pozostawione same sobie i... 6 minut temu.
  • Bezradny powiedział(a) Więcej
    Burmistrz radnemu wybudował drogę z asfaltu, a nam zafundował w mieście ulice z kostki. Efekt koleiny raz zapadnięte studzienki lub jeszcze... 6 minut temu.
  • PCK powiedział(a) Więcej
    Kogo to obchodzi? godzinę temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

20.07.2022 10:16 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce,…

10.07.2022 14:14 wrote:

Oddam dwie papużki faliste, parka, z całym wyposażeniem. Ptaki mają ok. roku, są zdrowe i zadbane. Tel. 696132306…

08.07.2022 19:01 wrote:

Poszukuję ekipy budowlanej do tynkowania elewacji + przyziemie, na budynku mieszkalnym w Środzie Śląskiej. Tel. 602481432.…

04.07.2022 07:06 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - POTRZEBNA GOTÓWKA -?- ZADZWOŃ - SZYBKI KONTAKT !Interesują mnie stare: Obrazy, Grafiki, Akwarele, Szkice, Rysunki, Ikony, Po…