wtorek 16.07.2024

Imieniny: Eustachego Marii

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

poleasingowe pl 970 250


Piotr Rejda i Mocne Lajty

SkomentujPiotr Rejda, pochodzący ze Środy Śląskiej artysta-muzyk, zagra wraz ze swoim zespołem Mocne Lajty już w najbliższą niedzielę 10 września podczas Święta Wina w Mieście Skarbów. 


Fot. Dom Kultury w Środzie Śląskiej Fot. Dom Kultury w Środzie Śląskiej


Piotr gra od kiedy pamięta. Już w wieku kilkunastu lat zaczął tworzyć muzykę. Teksty do swoich piosenek pisze od 2009. Nagrał trzy solowe płyty, jednak do tej pory nie doczekały się one wydania. Są to albumy: “Człowiek” (2009), na którym po raz pierwszy pojawiły się autorskie utwory, “On” (2011) - płyta z melodiami do wierszy Adama Asnyka oraz w pełni autorski krążek “Zbieżność” (2014). Z tym ostatnim materiałem Piotr Rejda pojawił się w średzkiej gazecie Roland. Płyta spotkała się z uznaniem, co zaowocowało wywiadem i artykułem na temat artysty.

Swoją przygodę z występami przed publicznością Piotr Rejda rozpoczął we wrocławskim klubie Pieśniarze. Jego twórczość kojarzona była wówczas z tak zwanym nurtem poezji śpiewanej. Po pierwszych koncertach solo do muzyka dołączył najpierw Grzegorz Dąbrowski (gitara), a następnie Jakub Wędrowniczek (bas). W tym składzie artyści grali przez trzy lata. Później Piotr Rejda związał się muzycznie z Lidią i Pawłem Ulatowskimi, z którymi koncertował przez kolejne trzy lata. W drugiej połowie ich wspólnej działalności do składu dołączył Jakub Słupecki (kontrabas), którego jakiś czas później zastąpił Bartosz Lachuta (gitara basowa). Z zespołem tym, jak też z gościnnymi muzykami, Piotr Rejda nagrał swoją pierwszą płytę, która została wydana pod tytułem “Życie” (2020).

Patronat medialny nad płytą objęła Gazeta Roland, przy udziale której został nakręcony teledysk do tytułowej piosenki.

Piotr Rejda równolegle działał również w innych projektach muzycznych. Od 2018 roku prowadził zespół “Sort-B”. Warstwa tekstowa była typowa dla artysty, jednak muzycznie kapeli było najbliżej do punk-rocka. Zespół nagrał jedną, niepublikowaną nigdzie płytę “Makabra”. Rejda wziął także udział w radiowym konkursie “Bitwa na głosy”, w którym dotarł do półfinału.

W 2018 roku muzyk stworzył duet ze wspomnianym wcześniej Grzegorzem Dąbrowskim, występując pod nazwą “Rejda z grzechem”. Panowie śpiewali autorskie piosenki, akompaniując sobie nawzajem na gitarach. Powstała z tego płyta pod tytułem “Zabierz mnie’ (2020). Rok wcześniej Grzegorz Dąbrowski stworzył także projekt o nazwie “Cztery pory w roku”, na którego płytę trzy piosenki nagrał Piotr Rejda.

W 2020 artysta założył zespół, który miał na celu być przeciwieństwem tego, co tworzył solo - warstwa muzyczna miała być mocniejsza, a tekstowa lżejsza. Wymyślił dla niego nazwę  “Mocne Lajty”. W trakcie działalności zespołu przewinęło się przez niego wielu muzyków. Mocne Lajty działają do tej pory i - jak twierdzi artysta - są dla niego w tym momencie najważniejszą gałęzią muzyczną. Obecny skład, oprócz Rejdy, to: Janusz Tomasz Kamiński (gitara) Jarosław Pawlicki (gitara basowa) i Bartosz Kasprzak (perkusja). W 2023 roku zespół nagrał swoją debiutancką płytę o tytule “Tabletka” . Do trzech piosenek z tej płyty zostały nakręcone teledyski. Zespół koncertuje obecnie przede wszystkim na Dolnym Śląsku.

Najmłodsze muzyczne dziecko Rejdy nazywa się “Słoiki” i tworzy go sześciu muzyków. Tutaj artysta stawia na brzmienie. Teksty zazwyczaj różnią się od dotychczasowych projektów - cechuje je prostota i minimalizm. Natomiast muzycznie projekt zmierza w stronę psychodeli i zahacza o różne formy i gatunki. Instrumentarium zespołu to gitara, gitara basowa, instrumenty klawiszowe, saksofon tenorowy, saksofon barytonowy i perkusja. Zespół jest na etapie tworzenia materiału i nie zagrał jeszcze koncertu.

Gorąco polecamy niedzielny występ Piotra Rajdy z zespołem Mocne Lajty i zapraszamy na średzki rynek o godz. 18.30!

(rol)


Media
   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )


To proste jak zdobywali swiadectwa i dyplomy studiow wyzszych. Przykladem sa Kaczynscy. Jaroslaw Kaczynski jest dobrym ...
ile w takich obozach pracy mozna zarobic - 800 czy 1000 euro net max miesiecznie? Wyzysk ...
Kolejny obóz pracy w święta,niedzielę i każdy możliwy dzień.Tylko Polak potrafi być tak podwładny i oddawać ...

Lokalne ogłoszenia drobne

06.05.2024 04:43 wrote:

Kupię przeróżne Antyki / Starocie z Domu, Mieszkania, Strychu, Willi ...Mniejsze Meble, Obrazy i Obrazki, Ikony, Porcelanę, Kilimy, Lampy, Sreb…

21.04.2024 10:58 wrote:

Kupię stare krajalnice do mięsa z kołem zamachowym na kolbe, wagi sklepowe oraz inne pamiątki z przedwojennych sklepów mięsnych oraz masarni. Pł…

19.03.2024 15:58 wrote:

Sprzedam mieszkanie 76,02m2 w Środzie Śląskiej przy ul. Jesionowej. Mieszkanie prawie w całości wykończone. https://www.otodom.pl/pl/oferta/mies…

20.02.2024 19:12 wrote:

Kupię kable płaskie podtynkowe 3x1,5 i 3x 2,5  20 rolek. Tel 500 844 143…

glory

ogrody pawlowski trawniki www


Nie przegap tych artykułów.