wtorek 20.04.2021

Imieniny: Czesława Agnieszki

Podarowany laptop trafił do Kryniczna

Podarowany laptop trafił do Kryniczna

Wt, 05.01.2021 10:25
 •  

W ramach Program Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Dom Kultury w Środzie Śląskiej, przy wsparciu Gminy przekazał 7-letniej mieszkance Kryniczna naprawiony i zmodernizowany laptop od anonimowego darczyńcy.To pierwsza tego rodzaju akcja prowadzona przez średzki Dom Kultury. – Projekt ma na celu wsparcie dzieci uczęszczających na zajęcia w świetlicach wiejskich na terenie gminy Środa Śląska, które mają utrudniony dostęp do technologii pozwalającej na pełne uczestnictwo w lekcjach zdalnych w szkole – wyjaśnia Beata Stebelska z DK w Środzie Śląskiej. - Laptop ma pomóc w zdalnym nauczaniu dla 7-letniej Leny, która uczęszcza do pierwszej klasy – dodaje Beata Stebelska, specjalista ds. profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych w DK w Środzie Śląskiej.

Rodzina została wybrana po weryfikacji i konsultacji oraz przeprowadzonego wywiadu na temat potrzeb rodziny z opiekunką świetlicy i koordynatorką projektu ze strony Domu Kultury.

Laptop pochodzi od anonimowego darczyńcy ze Środy Śląskiej. Sprzęt został naprawiony i sprawdzony przez informatyka i może służyć zdalnemu nauczaniu. Akcja prowadzona jest z projektu dofinansowanego przez Gminę Środa Śląska w ramach Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych prowadzonego na świetlicach wiejskich w gminie Środa Śląska.

Laptop został wręczony 7-letniej Lenie przez Burmistrza Adama Rucińskiego. – Akcja jest jak najbardziej słuszna. Dobrze, że są ludzie, którzy potrafią podzielić się sprzętem bezinteresownie – zaznacza radny Arkadiusz Hibner, przewodniczący Komisji Budżetowej w Radzie Miejskiej w Środzie Śląskiej.

Akcja rozpoczęła się pod koniec listopada i potrwa do końca czerwca br. Już wiadomo, że więcej dzieci otrzyma wsparcie. – Następny laptop po przeglądzie i usprawnieniu przez naszego informatyka, zostanie przekazany najprawdopodobniej w styczniu– informuje Beata Stebelska.

Potrzebujących pomocy dzieci w dostępie do odpowiedniego sprzętu nie brakuje, a anonimowi darczyńcy są pożądani. – Akcja ta pokazuje i udowadnia, że empatia nie jest nam obca – komentuje Grzegorz Ptaszyński, dyrektor Domu Kultury w Środzie Śląskiej. – W tych ciężkich dla nas wszystkich czasach potrafimy i chcemy sobie pomagać. Jeżeli chcesz zrobić coś dla innych, weź udział w tym wydarzeniu. Łączymy siły dla wspólnego dobra – dodaje Grzegorz Ptaszyński.

(prg) / fot. um

img 7381
powrót na górę
 • Kowal powiedział(a) Więcej
  Właśnie,że nie jezdziłem....miałem szofera,ha,ha 2 godziny temu.
 • no tak powiedział(a) Więcej
  Skatepark i osiedle przerosły Pana Inżyniera. Teraz... 2 godziny temu.
 • Felek powiedział(a) Więcej
  Tanio to są jagody w lesie...Ale też nie są za darmo... 2 godziny temu.
 • Gałowiak powiedział(a) Więcej
  Kowal nie pamiętasz jak Ci prawko zatrzymali za... 3 godziny temu.

Wyszukiwarka artykułów:

Pogoda Środa Śląska

Lokalne ogłoszenia drobne

30.03.2021 09:27 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - SKUP ANTYKÓW - LIKWIDACJA - MIESZKANIA, DOMU, KOLEKCJI - GOTÓWKA od ręki - SZYBKI KONTAKT i DOJAZD ! Kupię Stare Obrazy, Obr…

29.03.2021 04:41 wrote:

Oferuję:- wycinkę drzew,- zrąbkowane gałęzi z wywozem,- przygotowywanie działek pod inwestycję,- karczowanie pni,- usługi melioracyjne,- tr…

18.03.2021 11:20 wrote:

SKUPUJĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry EXTRA GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ ! ZDECYDOWANIE KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE od ręk…

14.03.2021 17:54 wrote:

Jeśli chcesz szybko sprzedać stare Obrazy, Obrazki np. po likwidacji kolekcji, może po dziadkach, ze strychu, mieszkania, domu, może zawadz…