niedziela 25.09.2022

Imieniny: Aurelii Ładysława

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //Podarowany laptop trafił do KrynicznaW ramach Program Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Dom Kultury w Środzie Śląskiej, przy wsparciu Gminy przekazał 7-letniej mieszkance Kryniczna naprawiony i zmodernizowany laptop od anonimowego darczyńcy.To pierwsza tego rodzaju akcja prowadzona przez średzki Dom Kultury. – Projekt ma na celu wsparcie dzieci uczęszczających na zajęcia w świetlicach wiejskich na terenie gminy Środa Śląska, które mają utrudniony dostęp do technologii pozwalającej na pełne uczestnictwo w lekcjach zdalnych w szkole – wyjaśnia Beata Stebelska z DK w Środzie Śląskiej. - Laptop ma pomóc w zdalnym nauczaniu dla 7-letniej Leny, która uczęszcza do pierwszej klasy – dodaje Beata Stebelska, specjalista ds. profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych w DK w Środzie Śląskiej.

Rodzina została wybrana po weryfikacji i konsultacji oraz przeprowadzonego wywiadu na temat potrzeb rodziny z opiekunką świetlicy i koordynatorką projektu ze strony Domu Kultury.

Laptop pochodzi od anonimowego darczyńcy ze Środy Śląskiej. Sprzęt został naprawiony i sprawdzony przez informatyka i może służyć zdalnemu nauczaniu. Akcja prowadzona jest z projektu dofinansowanego przez Gminę Środa Śląska w ramach Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych prowadzonego na świetlicach wiejskich w gminie Środa Śląska.

Laptop został wręczony 7-letniej Lenie przez Burmistrza Adama Rucińskiego. – Akcja jest jak najbardziej słuszna. Dobrze, że są ludzie, którzy potrafią podzielić się sprzętem bezinteresownie – zaznacza radny Arkadiusz Hibner, przewodniczący Komisji Budżetowej w Radzie Miejskiej w Środzie Śląskiej.

Akcja rozpoczęła się pod koniec listopada i potrwa do końca czerwca br. Już wiadomo, że więcej dzieci otrzyma wsparcie. – Następny laptop po przeglądzie i usprawnieniu przez naszego informatyka, zostanie przekazany najprawdopodobniej w styczniu– informuje Beata Stebelska.

Potrzebujących pomocy dzieci w dostępie do odpowiedniego sprzętu nie brakuje, a anonimowi darczyńcy są pożądani. – Akcja ta pokazuje i udowadnia, że empatia nie jest nam obca – komentuje Grzegorz Ptaszyński, dyrektor Domu Kultury w Środzie Śląskiej. – W tych ciężkich dla nas wszystkich czasach potrafimy i chcemy sobie pomagać. Jeżeli chcesz zrobić coś dla innych, weź udział w tym wydarzeniu. Łączymy siły dla wspólnego dobra – dodaje Grzegorz Ptaszyński.

(prg) / fot. um

img 7381
  • Łojeny powiedział(a) Więcej
    Polonia pokonał Iskrę Kochlice 5:0 ... i brawo Wy 30 minut temu.
  • bch powiedział(a) Więcej
    To były cudowne czasy dla dzieci i młodzieży mieszkających w tym rejonie miasta. Żyliśmy skromnie ale rozmawialiśmy ze sobą , bawiliśmy się... 43 minut temu
  • mati powiedział(a) Więcej
    Nie ma to jak wykorzystywać dzieci do pracy, którą powinny się zająć firmy odpowiedzialne za wywóz śmieci, za które płacimy horrendalne pieniądze. 2 godziny temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

20.07.2022 10:16 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce,…

10.07.2022 14:14 wrote:

Oddam dwie papużki faliste, parka, z całym wyposażeniem. Ptaki mają ok. roku, są zdrowe i zadbane. Tel. 696132306…

08.07.2022 19:01 wrote:

Poszukuję ekipy budowlanej do tynkowania elewacji + przyziemie, na budynku mieszkalnym w Środzie Śląskiej. Tel. 602481432.…

04.07.2022 07:06 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - POTRZEBNA GOTÓWKA -?- ZADZWOŃ - SZYBKI KONTAKT !Interesują mnie stare: Obrazy, Grafiki, Akwarele, Szkice, Rysunki, Ikony, Po…