niedziela 29.05.2022

Imieniny: Magdaleny Bogumiły

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //Podarowany laptop trafił do Kryniczna
W ramach Program Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Dom Kultury w Środzie Śląskiej, przy wsparciu Gminy przekazał 7-letniej mieszkance Kryniczna naprawiony i zmodernizowany laptop od anonimowego darczyńcy.

To pierwsza tego rodzaju akcja prowadzona przez średzki Dom Kultury. – Projekt ma na celu wsparcie dzieci uczęszczających na zajęcia w świetlicach wiejskich na terenie gminy Środa Śląska, które mają utrudniony dostęp do technologii pozwalającej na pełne uczestnictwo w lekcjach zdalnych w szkole – wyjaśnia Beata Stebelska z DK w Środzie Śląskiej. - Laptop ma pomóc w zdalnym nauczaniu dla 7-letniej Leny, która uczęszcza do pierwszej klasy – dodaje Beata Stebelska, specjalista ds. profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych w DK w Środzie Śląskiej.

Rodzina została wybrana po weryfikacji i konsultacji oraz przeprowadzonego wywiadu na temat potrzeb rodziny z opiekunką świetlicy i koordynatorką projektu ze strony Domu Kultury.

Laptop pochodzi od anonimowego darczyńcy ze Środy Śląskiej. Sprzęt został naprawiony i sprawdzony przez informatyka i może służyć zdalnemu nauczaniu. Akcja prowadzona jest z projektu dofinansowanego przez Gminę Środa Śląska w ramach Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych prowadzonego na świetlicach wiejskich w gminie Środa Śląska.

Laptop został wręczony 7-letniej Lenie przez Burmistrza Adama Rucińskiego. – Akcja jest jak najbardziej słuszna. Dobrze, że są ludzie, którzy potrafią podzielić się sprzętem bezinteresownie – zaznacza radny Arkadiusz Hibner, przewodniczący Komisji Budżetowej w Radzie Miejskiej w Środzie Śląskiej.

Akcja rozpoczęła się pod koniec listopada i potrwa do końca czerwca br. Już wiadomo, że więcej dzieci otrzyma wsparcie. – Następny laptop po przeglądzie i usprawnieniu przez naszego informatyka, zostanie przekazany najprawdopodobniej w styczniu– informuje Beata Stebelska.

Potrzebujących pomocy dzieci w dostępie do odpowiedniego sprzętu nie brakuje, a anonimowi darczyńcy są pożądani. – Akcja ta pokazuje i udowadnia, że empatia nie jest nam obca – komentuje Grzegorz Ptaszyński, dyrektor Domu Kultury w Środzie Śląskiej. – W tych ciężkich dla nas wszystkich czasach potrafimy i chcemy sobie pomagać. Jeżeli chcesz zrobić coś dla innych, weź udział w tym wydarzeniu. Łączymy siły dla wspólnego dobra – dodaje Grzegorz Ptaszyński.

(prg) / fot. um

img 7381

  • icek powiedział(a) Więcej
    Przecież u nas to normalne 3 godziny temu.
  • icek powiedział(a) Więcej
    Mi tez jeden z gminy krzyknął 12 koła , a z drugiego powiatu tylko połowe. Można ? można , ale widać w naszej gminie mają większe kieszenie 6 godzin temu.
  • Marecki powiedział(a) Więcej
    "Kruk krukowi oka nie wykole" 22 godziny temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

16.05.2022 15:56 wrote:

Szukam pomieszczenia do wynajęcia o wymiarach min. 2x8 metrów i wysokości min 3,2 metrów na ternie Środy Śląskiej. Kontakt: 515792001.…

20.04.2022 12:30 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - STAROCIE - DZIEŁA SZTUKI - Stare PAMIĄTKI, Wartościowe DROBIAZGI - Różności !Kupię przeróżne Antyki - Starocie z Domu, Miesz…

11.04.2022 10:20 wrote:

Jeśli chcesz szybko sprzedać stare Obrazy, Obrazki np. z likwidacji kolekcji, może po dziadkach, ze strychu, mieszkania, domu, może zawadza…

08.03.2022 12:05 wrote:

Cześć, dzisiaj tj 8.03 około 10:30, w okolicy Kościuszki 42 znalazłem klucze, Kontakt do mnie :  5(x)7(x)8(x) 9(x)1(x)7(x)  6(x)6(x)7(x) …