środa 20.01.2021

Imieniny: Fabiana Sebastiana

Podarowany laptop trafił do Kryniczna

Podarowany laptop trafił do Kryniczna

Wt, 05.01.2021 10:25

W ramach Program Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Dom Kultury w Środzie Śląskiej, przy wsparciu Gminy przekazał 7-letniej mieszkance Kryniczna naprawiony i zmodernizowany laptop od anonimowego darczyńcy.To pierwsza tego rodzaju akcja prowadzona przez średzki Dom Kultury. – Projekt ma na celu wsparcie dzieci uczęszczających na zajęcia w świetlicach wiejskich na terenie gminy Środa Śląska, które mają utrudniony dostęp do technologii pozwalającej na pełne uczestnictwo w lekcjach zdalnych w szkole – wyjaśnia Beata Stebelska z DK w Środzie Śląskiej. - Laptop ma pomóc w zdalnym nauczaniu dla 7-letniej Leny, która uczęszcza do pierwszej klasy – dodaje Beata Stebelska, specjalista ds. profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych w DK w Środzie Śląskiej.

Rodzina została wybrana po weryfikacji i konsultacji oraz przeprowadzonego wywiadu na temat potrzeb rodziny z opiekunką świetlicy i koordynatorką projektu ze strony Domu Kultury.

Laptop pochodzi od anonimowego darczyńcy ze Środy Śląskiej. Sprzęt został naprawiony i sprawdzony przez informatyka i może służyć zdalnemu nauczaniu. Akcja prowadzona jest z projektu dofinansowanego przez Gminę Środa Śląska w ramach Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych prowadzonego na świetlicach wiejskich w gminie Środa Śląska.

Laptop został wręczony 7-letniej Lenie przez Burmistrza Adama Rucińskiego. – Akcja jest jak najbardziej słuszna. Dobrze, że są ludzie, którzy potrafią podzielić się sprzętem bezinteresownie – zaznacza radny Arkadiusz Hibner, przewodniczący Komisji Budżetowej w Radzie Miejskiej w Środzie Śląskiej.

Akcja rozpoczęła się pod koniec listopada i potrwa do końca czerwca br. Już wiadomo, że więcej dzieci otrzyma wsparcie. – Następny laptop po przeglądzie i usprawnieniu przez naszego informatyka, zostanie przekazany najprawdopodobniej w styczniu– informuje Beata Stebelska.

Potrzebujących pomocy dzieci w dostępie do odpowiedniego sprzętu nie brakuje, a anonimowi darczyńcy są pożądani. – Akcja ta pokazuje i udowadnia, że empatia nie jest nam obca – komentuje Grzegorz Ptaszyński, dyrektor Domu Kultury w Środzie Śląskiej. – W tych ciężkich dla nas wszystkich czasach potrafimy i chcemy sobie pomagać. Jeżeli chcesz zrobić coś dla innych, weź udział w tym wydarzeniu. Łączymy siły dla wspólnego dobra – dodaje Grzegorz Ptaszyński.

(prg) / fot. um

img 7381
powrót na górę

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie rozpocznie się za:
Trwające wydarzenie:
WOŚP w powiecie średzkim

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Najnowsze komentarze

 • Xyz powiedział(a) Więcej
  Nie. Ale kiedyś nie było sarny tak blisko  domu 2 minut temu
 • IwanGelik powiedział(a) Więcej
  Czy ogród jest ogrodzony? 35 minut temu.
 • Jan powiedział(a) Więcej
  Ksiażki leżaly sobie spokojnie w szafie dzialu promocji Urzedu Miejskiego. Spokojnie -  jak to w dziale promocji. 3 godziny temu.
 • Ala powiedział(a) Więcej
  Zgadzam sie!
  A grunty jakie drogie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 3 godziny temu.
 • Duduś powiedział(a) Więcej
  Ksiażka zostala wydana w 2012r i do 2019 leżala sobie w szafie za jakimiś papierami. Ja ją kupilem 2013 za... 5 godzin temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

05.01.2021 07:57 wrote:

Zatrudnię na stanowisko kierowcy w hurtowni nabiał-warzywa (Środa Śląska) Kontakt pod nr tel.: 505-171-828…

04.01.2021 19:40 wrote:

Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych pojazdów, które miały miejsce na terenie powiatu średzkiego w lutym i marcu 2011 r.:- 03.…

01.01.2021 16:01 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - D O J E Ż D Ż A M - ZADZWOŃ - GOTÓWKA od ręki !! Kupię ANTYKI - Obrazy, Ikony, Ramy, Witraże, Sztućce, Srebra, Platery, Porc…

11.12.2020 09:04 wrote:

ŚRODA ŚLĄSKA! INFORMACJA Z GRUPY POMOCOWEJ FB "WIDZIALNA RĘKA": "Dzień dobry Jestem pracownikiem szpitala psychiatrycz…

Artykuły sponsorowane

Ostrzeżenie pogodowe / powiat średzki

TodayNo special awareness requiredTomorrowNo special awareness required... więcej informacji.

0
RAZEM